Прикарпатська преса про цвинтар неспокою, поверх плюс, кепські справи КЕПу та про хороших-поганих копів

 

 

Огляд прикарпатської преси за період із 26 січня по 2 лютого 2017 року. 

 

Репортер

Хороший-поганий коп Минає рік, як на вулиці Франківська вперше вийшли патрульні поліцейські. Стільки надій та скепсису з критикою, напевно, мало кому дісталося. От і пригадаємо «зради й перемоги» франківських патрульних.

 

Поверх плюс Безпорадність при збереженні пам’яток архітектури в Івано-Франківську – правило, в якому все рідше трапляються винятки. Не став ним і будинок на вулиці Січових Стрільців, 18. Перипетії навколо нього не раз обговорювалися і в архітектурному департаменті, і в соціальних мережах,  і в ЗМІ. Новим приводом для розмов стала заміна на будівельному паркані паспорта забудови, де замість попередньої триповерхової будівлі з’явилася чотириповерхова. То що ж будують на місці пам’ятки?

 

Канари з рюкзаком Гори, вулкани, пустеля, каньйони, місячні пейзажі, океан та 200 євро на два тижні – Антон Прохоров та Христина Присяжна, творці блогу «ПроПоходи», руйнують міфи про один із найвідоміших Канарських островів – Тенеріфе.   

       

«Десятка» готова до штурму Минулого тижня в Коломиї, у місці дислокації 10 окремої грсько-штурмової бригади, провели День відкритих дверей. Усі охочі мали можливість побачити, як тренуються та чим воюють наші бійці. Військові переконані, такі заходи допоможуть привернути увагу молоді та заохотити її до служби у Збройних силах України.

 

Галицький кореспондент

Хабар на голову Нещодавно сільського голову Ямниці Тисменицького району Миколу Зелінського  затримали на хабарі. Сума чимала - 3 тисячі доларів, які, як повідомляють правоохоронці, були першим внеском із загальної суми у 180 тисяч, за виділення двох гектарів землі. Війт вину не визнає. У сільраді стверджують, що земля, за яку, начебто, голова отримав хабар, передана у приватну власність, тож зробити цього він не міг.

 

Кепські справи КЕПу Нещодавно Івано-Франківськ сколихнула інформація про те, в яких умовах навчаються студенти коледжу електронних приладів Івано-Франківського національного університету нафти і газу (КЕП ІФНТУНГ). Висвітлити проблеми навчального закладу та піти проти системи наважився першокурсник. Втім, через деякий час він забрав документи і повернувся у школу…

 

Медицині вливають свіжу кров Наприкінці минулого року міський голова Івано-Франківська доручив фінансовому управлінню розробити план жорсткої економії коштів. Він, зокрема, радив скорочувати, де можна, працівників, ні в якому разі не збільшувати штати та, за можливості, перейти на інші форми оплати праці.

 

Цвинтар неспокою У Татарові, що на території Яремчанської міськради, місцевий житель не задоволений розміщенням кладовища та вимагає його закриття і перенесення могил в інше місце. Він вже дійшов до Європейського суду з захисту прав людини, який задовольнив його позов. Влада села запевняє, що шукає компроміс, адже цвинтар переносити немає куди.

 

Західний кур’єр

Шанс дихати на повну Четверо пацієнтів із Івано-Франківська мають можливість отримувати безкоштовне лікування поліпів у носі. ЦМКЛ стало одним із небагатьох медичних закладів України, котрі долучилися до всесвітньої програми допомоги хворим із назальним поліпозом.

 

Експериментальна лабораторія Акторам театру довелося вийти із зони комфорту, аби втілити у життя ідеї режисера. Найближчі вихідні подарують іванофранківцям нові та незабутні емоції. У драмтеатрі відбудеться прем’єра вистави «Гамлет»…

 

Вікна

«Страйк» перевізників У понеділок, 30 січня, у Калуші несподівано застрайкували перевізники. На маршрути не виїхали, за різними даними, з десяток автобусів. Перевізники «гризуться» між собою, а міська влада мовчить і натякає на перерозподіл ринку перевезень. У Калуші на два тижні «заморозили» вартість проїзду. Страйк перевізників співпав у часі із протестом пенсіонерів, які масово прийшли на сесію Калуської міської ради, щоб добиватися необмеженого пільгового проїзду. Формально, підставою для протесту стало рішення виконкому про підняття вартості проїзду у міських маршрутках, яке, проте, ніяк не впливає на пільговиків, що користуються пільговими рейсами задарма.

 

У костелі святого Валентина за радянської влади був спортзал і сауна Дослідження істориків дають підстави стверджувати, що на території Калуша збудували два костели — святої Магдалени і святого Валентина. Обидва були розташовані у межах старостинського замку. Костел святої Магдалени зазнав татарського нападу, був спустошений, а потім заново перебудований. Проте, до нашого часу не зберігся. Костел святого Валентина також перебудовували, реконструювали та ремонтували. У радянський час святиня слугувала спортзалом та сауною.

 

Про Калуш у 1919-1939 роках Вивчаючи історію міжвоєнного Калуша, зрозумів, що найбільше джерел належать до польського походження. Хоча не завжди це місто було польським. Спочатку Калуш був селом на теренах українського Галицько-Волинського королівства. Далі він упродовж чотирьох сторіч власної історії перебував у складі польсько-литовської держави. Наступні півтора сторіччя Калуш залишався українсько-польсько-єврейським містом у складі Австро-Угорської імперії. Потім Калуш після кількох місяців влади ЗУНР пережив 20-річчя польської окупації, три роки влади німецьких нацистів та половину сторіччя влади радянських росіян. Від 1991 року Калуш намагається знайти власне історичне обличчя. Тут будують європейське місто, яке переповнене як міжнаціональним партнерством, так і кривавими боями за кожен клаптик землі.


Кількість переглядів - 6484
02.02.2017 12:45
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги