В Івано-Франківську кримінальники знищують добротні державні будівлі ХІХ століття, влада і правоохоронці бездіяльні? (фото)

 

Депутат обласної ради Тарас Виноградник на своїй сторінці в Фейсбуці розмістив фото руйнування держвних будівель по вулиці Національної Гвардії в Івано-Франківську.

 

"Щодо знесення будівель та початку будівництва на території бувшоі школи міліції по вул.Національноі Гвардії 14 в.

Вирішив сам .... та вивчити історію питання. 
Земельна ділянка у державній власності - призначення "для обслуговування будівель та споруд освіти" - в кінці листопада підписано розпорядження про зміну цільового призначення (а чи змінено воно невідомо, чи є проект землеустрою - невідомо, чи затверджено на сесії - ні).

Чи є розроблено проект - у віснику державних закупівель і в системі " Prozzoro " не знайшов, аналогічно на укладення договору на будівельні роботи - майно ж державне! 
Чи є погодження з архітектурою, ДАБІ, - невідомо.

Але точно цей факт можна віднести до книги "Рекорди Гіннеса" - за місяць часу зроблено все від першочергового звернення до заливки фундаменту (ну мене зрозуміють ті хто пройшов митарства, щоб почати будівництво, кола пекла погоджень).

Одночасно знаю як реагує прокуратура на порушення Закону, на мої звернення, як депутата обласноі ради (скоро буде рік) і на активну позицію добробатів (миттєво через один день).

В місті дійсно "беспредел" і хаос! 
Знищується споруда (початок 19 сторіччя) цегла гарно штабелюється (на базар - але ж державне майно) чи для повторного використання (де і як) . 
Багато питань, відповідь - " друзям все , для решти Закон".

Не хочу бути в друзях, але і рештою якось "гидко". 

 

Світлина від Тараса Виноградника.

Це були споруди МО Украіни, у 2003 за зверненням МВС для розширення учбової бази їх передали на баланс школи міліції 

 

Світлина від Тараса Виноградника.

 

Світлина від Тараса Виноградника.

 

Для повноти картини додамо лише кілька коментарів з Фейсбуку щодо ситуації з руйнуванням приміщень:

 

Olga Grytsan дописує в Фейсбуці: "Дурдом якийсь... я в цьому корпусі в 09-11 роках працювала - це було хороше добротне приміщення, йому нічого не бракувало, там були прекрасні аудиторії, в тому числі й лекційні...Це просто варварство!!!"

 

Тарас Виноградник: "Там до речі в поза минулому році робили ремонт і списати державні кошти. Виставляли пластикові вікна і тд. ....Документацію ще ніхто не розробив! Земля у державній власності! А конкурс на розробку документації, з якого бюджету.... Знищення будівлі, порушення дозвільної процедури, не цільове використання коштів, зловживання службовим становищем, для збагачення одного чи групи осіб. 
Це все кримінал!

 

Ihor Panchyshyn: "А що говорить Департамент архітектури? В опорному плані ці споруди визначені як "цінна забудова". Це мабуть дія мораторію на будівництва в історичній зоні. Чи може генеральний план, якого ніхто не збирається приймати?Якісь визначення, якісь документи, якась влада ще має значення в цьому місті?"

 

Тарас Виноградник: "Всі мовчать і сховались (  Ніхто ні на що не реагує!"

 

Ihor Panchyshyn "А будівельний матеріал якось комусь належить? Для реставрації старих об'єктів у місті шукають стару цеглу "днем з вогнем". Чи може це вже отак як будь який "народний" ресурс" став приватним? Вихвалятись лампочкам просто, а формувати будівельний ресурс для реставрації - треба зусилля. Навіть по залишковому принципу - це все вартісне. Якась координація взагалі в цьому місті відбувається? Якийсь хаос...."

 

Тарас Виноградник "Я думаю, що в ці хвилини оформляються та підписуються "задніми" числами різні погодження та дозволи - це також кримінальна відповідальність!"

 

Ihor Panchyshyn "В ОДА є Управління культури, а там є сектор охорони спадщини. В Департаменті (міському) архітектури є теж хтось, хто мабуть відповідає за старий архітектурний фонд і за Генеральний план... Це ж просто. Звісно вони вислизатимуть з рук як вужі "намащені олією". Але про це тоді мають дізнатись всі".

 

Ihor Panchyshyn: "Якась вакханалія і перегони з паперами і погодженнями. Жодних аргументів і притомних резонів. Папір має мати печатку - найвищий сенс. Рішення, дозвіл, рішення, погодження термін, сесія, виконком, зміна призначення, зміна власника, знов рішення, депутатська комісія, арх-буд вимоги та обмеження, дозвіл, декларація, знов погодження...все якісно, вчасно, юридично і незаперечно...На виході руїна, безликість, повна втрата лиця і сенсів. Смерть. Просто якась поезія. Сучасні герої - це герої освячених паперів...Гаплик...а місто? А місто - та це ж Краматорськ, наприклад...Нє? "Краса прикарпатського краю" .Треба потроху забувати це місто. Нудно і безнадійно. Хтось може гадає, що моралізуючи і закликаючи до совісті, емоцій, моралі, потреби збереження архітектури, історії, всіляких сентиментів на когось вплине. Смішно. Диявол сидить в папері, протоколі, рішенні, постанові...тільки там його можна подолати. Жодні соплі не вплинуть на сталевіі м'язи забудівників. "Місто для життя", чи як там. Для життя якісного паперу".


Кількість переглядів - 2264
30.01.2017 21:48
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги