«Завдання пародиста - дуже вдумливо читати»: Володимир Присяжнюк презентував іванофранківцям власну книгу літературних пародій (фото+відео)

 

 

Сьогодні, 24 січня, в обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.Франка пройшла творча зустріч-презентація книги літературних пародій “Тобі сюди, Алісо!” поета Володимира Присяжнюка.

                                                  

Модератор зустрічі – Ольга Деркачова. Передмову до видання написав відомий поет Богдан Томенчук. Графічні ілюстрації до книги створені львівською художницею Іриною Токарською, передає Фіртка.

 

Книга “Тобі сюди, Алісо” – це справжня літературна пародія, якої мало друкується у наш час, яка пронизує словом, наче кулею, і влучає просто у серце читачеві.

 

"Тобі сюди, Алісо" написана у досить рідкісному на сьогодні жанрі це збірка поетичних пародій на поезії відомих і не дуже українських авторів. Проте книга пронизана якісним гумором, добрим за сутністю та рівнем. Збірка пародій в жодному разі не злісний стьоб або щось подібне. Більшість поетів, вірші яких стали об'єктом пародіювання на автора не ображаються та від душі сміються разом з ним, оцінюючи власну творчість з іншого ракурсу.

 

Вона побачила світ через короткий час після того, як в Україні пародію узаконили, як творчий жанр.

 

 

 

Львівська мисткиня, яка створювала ілюстрації до книги Ірина Токарська зізналась, що для неї це вже не перший досвід роботи в якості художника-ілюстратора та зазначила, що це відповідальна справа.

 

Ірина Токарська подякувала автору за довіру, мовляв «кожна книжка це відповідальність, адже художник десь повинен відійти на задній план, але не забути про суть».

 

Автор книги Володимир Присяжнюк подякував усім, хто допомагав у її створенні. Модератор зустрічі Ольга Деркачова відмітила, що книга "живе" уже два місяці та поцікавилась у автора процесом створення збірки.

 

"В якійсь мірі певний час я ходив по лезу, тому що у всьому світі пародія, як жанр існувала, а у нас ні. Я брав декілька рядків намагався писати м’яко, щоб не образити авторів», - каже Присяжнюк.

 

А вже коли у державі відбулися зміни в плані законодавства автору стало легше творити.

 

«Сам жанр давній за віком, ще в стародавній Греції і потім пізніше в епоху Середньовіччя пародія була поширена. Цей жанр цікавий та має право на існування, так як і читачі мають право читати такі твори. - каже Присяжнюк. - Слово воно ж святе, його треба берегти».

 

Наразі Володимира Присяжнюка називають монополістом у цьому жанрі.

 

 

В свою чергу присутній на зустрічі президент Івано-Франківського «Клубу метикуючих» Володимир Макаров "поспівчував" автору, адже на нього можуть образатися та попросив зачитати кілька пародій:

 

 

 

"До мене часто звертаються поети, але я кажу, що на замовлення пародій не пишу"- відмітив В. Присяжнюк.

 

За його словами треба писати так, щоб була родзинка, а не орієнтуватися лише на автора тексту.

 

«Це не означає, що все має бути погано написано, швидше невеличка промашка. Завдання пародиста - дуже вдумливо читати. З цього починається пародія. Треба знайти не просто об'єкт, а як саме і в якому напрямку подати пародію. Я категорично не сприймаю тих пародистів, які пишуть в напрямку наче «автор тупий», - зізнався Володимир Присяжнюк.


24.01.2017 1348 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1898
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1830
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1827
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5380 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2125 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1486

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

697

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

751

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

944

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

981
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1730
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3647
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10219
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26096
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10149 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7685
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

870
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1371
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

354
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1249
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

847
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1050