Голова МЗС Польщі розсекретив документ 2008 року про перехід на проросійський курс: "Пропозиція обмежити співпрацю з Україною практично є визнанням російської зони впливу"

 

Голова польського МЗС Вітольд Ващиковський розповів про підписання у 2008 році секретного документа про перехід країни до проросійського курсу. Про це повідомляє польське агентство PAP, передає Цензор.НЕТ із посиланням на УкрінформЦей документ у березні 2008 року підписав голова департаменту східної політики МЗС Польщі Ярослав Браткевич.

 
Документ датований 4 березня 2008 року і називається "Тези про політику Польщі щодо Росії і України". Доступ до нього в 2008 році мали тільки чотири людини, серед яких був Радослав Сікорський, який обіймав на той момент пост міністра закордонних справ.
 
"Якщо не торкатися величезних економічних інтересів Польщі в Росії, які стосуються не тільки енергетики, що відіграє важливу роль у відносинах Польщі з Росією та Європою, а також взаємних культурних та інтелектуальних інтересів, варто звернути увагу, що жвавий діалог з Росією є великою політичною цінністю для Польщі", - йдеться в тексті.
 
Автори документа відзначили, що для Заходу Росія є важливим союзником у боротьбі з ісламським тероризмом, а також "великим сховищем ресурсів, які можуть значно економічно підтримати західний світ".
 
У документі також пропонується використовувати "реалістичний" і "дружньо-критичний" підхід щодо України.
 
За словами Ващиковського, це "було початком покидання урядом Дональда Туска проукраїнської політики на користь політики проросійської", пише Польське радіо.
 
У документі йдеться, зокрема, що "можливості експансії Росії в політичному й економічному сенсі - а вже тим більше військовому - досить обмежені, наштовхуються на серйозні перешкоди в країнах СНД, таких як Україна чи Грузія".
 
"Ця записка була початком покидання проукраїнської політики на користь політики проросійської. В авторів не було жодних ілюзій щодо успіху, але вони визнали, що проросійськість буде своєрідним інструментом, трюком у відносинах із Заходом, у такий спосіб хотіли отримати більше визнання на Заході", - заявив міністр Вітольд Ващиковський. Він додав, "саме тоді почали відходити від політики Гедройца, хоча сьогодні це закидають нинішньому уряду".
 
"Україні не запропонували шляхів інтеграції з ЄС, а лише квазі-інституційні зв'язки із Заходом, імітацію інтеграції", - додав голова МЗС Польщі.
 
На думку Вітольда Ващиковського, хоч записку було створено в березні 2008 року, тобто в період, коли він був віце-міністром закордонних справ і проводив переговори у справі так званого протиракетного щита, його не поінформували про цей документ. На записці є відмітка про те, що її отримали: тодішній голова МЗС Радослав Сікорський, Гражина Бернатович і Ришард Шнепф.
 
Як оцінює міністр Вітольд Ващиковський "записка повна брехні, фальшивих оцінок" і свідчить про те, що "було вирішено відійти від реалізації польських інтересів на Сході".
 
Голова МЗС додав, що "автори дуже негативно оцінили ситуацію в Україні, помічаючи постсоветизм, корупцію, наявність кланів, непрозорість політичного процесу". За словами міністра Вітольда Ващиковського, в цьому багато сенсу, але всього цього не помітили в Росії. "Україну стигматизують (таврують), а Росію показують як країну, яка не загрожує, а є резервуаром сировини і хоче співпрацювати".
 
Голова МЗС зазначив, що "цілком фальшивим є твердження про те, що польсько-українські відносини є дрібними, заснованими на особистих стосунках, наприклад, Олександра Кваснєвського і Леоніда Кучми, це означає ігнорування, бо вже тоді ці відносини були дуже розвиненими, зокрема у військовій площині".
 
"У висновках є пропозиція не виходити самим поза заходи ЄС і НАТО, це, де-факто, заклик до обмеження цілей польської дипломатії шляхом пристосування її до інтересів провідних держав ЄС - Німеччини і Франції. Одночасна пропозиція обмежити співпрацю з Україною практично є визнанням російської зони впливу на схід від кордону Польщі", - зауважує голова МЗС.
 
"Абсолютно фальшивим твердженням є те, що Росія не намагатиметься взяти на себе ризик зіткнення з об'єднаною Європою та Заходом, уже за кілька місяців ми мали Грузію, а тепер, уже три роки, війну в Україні", - сказав міністр Вітольд Ващиковський.
 

польша документ о политике пророссийской

польша документ о политике пророссийской

польша документ о политике пророссийской

польша документ о политике пророссийской

польша документ о политике пророссийской

польша документ о политике пророссийской

польша документ о политике пророссийской

польша документ о политике пророссийской

польша документ о политике пророссийскойua.censor.net.ua/n424615

Кількість переглядів - 1539
24.01.2017 12:23
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (1)
Wasyl Ryba | 24.01.2017 16:39Я СЕ ЧУВ УСНО, а тепер дєкуючи Вам маю док. тепер розмію чому агенти німців партія ПО так зробила, бо се був пакт Меркель-путін, який троха що не реалізувавсі у 2014р.,і чому Леха Качинского вбили "10 апреля 2010 года, аби керували голова ПО премьер-министр Польши Дональд Туск и председатель сейма, член ПО Бронислав Коморовский, исполняющий обязанности президента". Обама був на підході і се була їх політика здати Грузію і нас під РФ на користь німців. Розумію чому був проголосований закон "про геноцид поляків укр-ми...", бо 95% ЗМІ польщі в німців руках, і агентів Вови купа у Сеймі, і не лиш у ПО, а й КУКІЗ, тп. і ніби дивно, але нам по дорозі з нац-ми ПіС Качинского в Уряді. в тему: http://www.fondsk.ru/news/2017/01/13/jalta-zakonchilas-polsha-zamahnulas-na-granicy-belorussii-i-ukrainy-43373.html

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги