У Коломиї утилізовуватимуть біовідходи: мешканці побоються екологічної загрози (відео)

 

/data/blog/124152/68a5ecb628a612e32d01328adcb607e5.5eeba2dda9c717a676b6d3a168d8b54a

 

В області запрацює новітня установка з утилізації біологічних відходів – інсинератор, який розмістять у Коломиї.

 

Однак, мешканці міста б'ють на сполох, адже інсинератор планують розмістити у одному зі спальних районів міста. 

 

Упродовж року на території Івано-Франківської області накопичується близько 50 тонн медичних відходів. На їх знешкодження область витрачає чималі кошти, адже залишки переробляють у інших областях.

 

Ще у 2013 році за кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища придбано спеціальне обладнання для спалювання органічних твердих відходів - інсинератор «Мюллер» моделі СР.50 М. 

 

Ця установка вартістю понад 2 млн грн незабаром запрацює у Коломиї. Фактично, це друге місто на Західній Україні після Львова, яке використовуватиме установку для термічного знищення біологічних відходів. 

 

Медики в один голос заявляють, що наявність такого обладнання є вкрай необхідною для області. За офіційними підрахунками, тільки у медичних закладах Коломиї за рік назбирується близько 2 тонн біоматеріалів.

 

«Усі медичні відходи повинні бути правильно утилізовані для безпеки та здоров’я людей. На даний час все частіше застосовують ефективні методи знешкодження медичних відходів проте особливим повинен бути підхід до утилізації біоматеріалу, який щоденно забирають при проведенні оперативних втручань. Це не тільки невеликі шматки тканин організму, інколи цілі частини людського тіла, які потребують утилізації, тому вирішення цього питання є вкрай важливим для нашої області», - відзначив к.мед.н., доцент, лікар-хірург, депутат обласної ради від партії «ВОЛЯ» Олег Атаманюк.

 

Інсинератор планують розмістити на території ТзОВ «БМГ», на вулиці Аеропортній. Мешканці навколишніх будинків занепокоєні таким рішенням.

 

Активіст, керівник міської організації партії «ВОЛЯ» у Коломиї Михайло Рогів відзначає, що така установка вкрай необхідна, адже медичні відходи ніде утилізовувати, однак розташовувати її потрібно у віддаленому від проживання людей місці, щоб не створювати їм дискомфорту.

 

«Мешканці занепокоєні тим, що інсинератор встановлюють поряд з великим житловим масивом, до якого прилягають індивідуальні забудови і будь-яка помилка може становити загрозу цим мешканцям, хоча влада запевняє, що дана установка є абсолютно безпечною, - розповідає Михайло Рогів. - Зараз мешканці збирають підписи, на їх думку розмістити таку установку можна на території району, селам такий інвестиційний проект міг би, навіть, приносити кошти. Можна розмістити і на території міста, тут є технопарк, виробничі площі, районна рада повинна знайти територію, яка знаходиться далі від проживання людей», - відзначив Рогів.

 

Найбільше коломиян непокоїть те, чи не вплине розміщення інсинератора на екологічну ситуацію в мікрорайоні, де й так уже є проблема зі сміттєзвалищем. Активісти «ВОЛІ» уже спілкувалися з районною владою, де їх запевнили, що наразі тільки зроблять наладку системи, та, можливо, лише пробний запуск. 

 

«Ми не зовсім впевнені, що вони дотримаються свого слова, тому ми візьмемо від них письмове зобов’язання», - відзначив Рогів. 

 

У Коломийській РДА запевняють: жодних ризиків чи загроз дане обладнання не несе. 

 

«Такі установки давно функціонують у Львові, Хмельницькому і є абсолютно безпечними. Крім того, інсинератор доволі мобільний, площею приблизно 18 квадратних метрів, це фактично контейнер, і його легко можна перемістити в інше місце» - зазначила заступник голови РДА Любов Михайлишин.

 

Погодження розміщення інсинератора на цій території відбувалось під час громадських слухань. Однак, Михайло Рогів відзначає, що була порушена процедура їх проведення. Тому вони наполягають на черговому обговоренні цього питання з мешканцями та просять врахувати їх думку.


«Ні міський голова, ні його заступники не вели ці слухання, що є порушенням їх проведення, жителі цього мікрорайону не мали змоги взяти участь в слуханнях. Потрібно провести повторні слухання докласти зусиль, щоб мешканці саме тих мікрорайонів могли висловити свою думку і пропозиції та дійти до спільного рішення, де ж розмістити установку», - зазначив Рогів.

 


19.01.2017 441 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1856
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1805
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1802
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5315 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2100 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1466

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

658

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

727

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

919

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

955
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1697
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3622
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10197
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26070
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10123 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7667
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

851
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1354
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

332
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1221
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

817
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1030