Прикарпатська преса про шість днів в терміналі, народженого для війни, сто хвостів щастя та "сюрприз" для пасажирів

 

 

Огляд прикарпатської преси за період із 12 по 19 січня  2017 року.

 

Репортер

Шість днів у терміналі. Другий рік 16 січня, українці вшановують оборонців Донецького аеропорту. 31-річний коломиянин Василь Кузьмин також був в епіцентрі того пекла і вже прощався з життям. Але вижив. І він не любить слова «кіборг»…

 

Після АТО на пенсію в 55. За два з половиною роки війни на Донбасі в українському законодавстві з’явилося чимало документів, які забезпечують соціальні гарантії та пільги для учасників бойових дій. Але й сьогодні частина з них залишаються лише на папері. Як от право на вихід на пенсію в 55 років.

 

Випив – сиди вдома Щороку з настанням холодів до лікувальних закладів надходять пацієнти з обмороженнями. Їх число збільшується одразу в кілька разів у періоди різких похолодань. Так, з початку року до медиків Івано-Франківщини звернулися 94 людини з ознаками обмороження, 65 госпіталізовано, а шість померли. Лікарі кажуть, за останні роки це найбільша кількість постраждалих…

 

Сто хвостів щастя Тамара Дашкевич підбирає котів і собак, яких викинули інші – калік, хворих  і малих. Має їх уже близько сотні. І це в неї не хвороба  - якби всі були настільки здорові душею, краще б жили не лише тварини, а й люди.

 

Економити допоможуть звички Тарифи на газ та електроенергію регулярно зростають. Тож у Франківську, в університеті нафти і газу, провели тренінг з енергоефективності – щоб розібратися з платіжкамии і навчитись економити.

 

Галицький кореспондент

Пунктир забудови На сесії Івано-Франківської міської ради наприкінці минулого року депутати пересварилися через питання порядку денного щодо надання згоди на 16 детальних планів територій (ДПТ) одним рішенням.  У проекті рішення не було вказано жодної конкретики, крім адрес. У зв’язку з цим журналісти вирішили докладніше дізнатися про ці 16 ДТП, які стали каменем спотикання на минулому засіданні.

 

Де заблукала субсидія? Через високу  вартість комунальних послуг значна частина населення звернулася за субсидіями. Лише минулого року на Прикарпатті допомогу від держави отримала більша частина жителів області 60,1%. Відтак не всі структурні підрозділи соцзахисту можуть виконати свою роботу вчасно. Чи не найбільше нарікань на їх діяльність у Долинському районі, де люди скаржаться, що кілька місяців поспіль чекають хоча б якоїсь відповіді.

 

Народжений для війни Вояка-феномен з Івано-Франківська, якого називали богом війни і порівнювали з козаками-характерниками. За два роки жоден із його воїнів не поліг! Днями вшанували першу річницю загибелі легендарного командира ДУК ПС Григорія Семанишина. Якого знали за позивним Семен. Без перебільшення, це значна втрата для всієї України. Втрата, навколо якої й досі витають чутки про дивні обставини. 

 

Західний кур’єр

«Сюрприз» для пасажирів Вартість одного кілометра зросла від 35 до 50 копійок. Ледь закінчилися новорічні свята, як мешканці Прикарпаття зіткнулися із новим «покращенням». Перевізники підняли тариф на проїзд. В автобусах твориться балаган: люди скаржаться водіям, ті відмахуються мовляв, ми тут ні при чому – звертайтесь до керівництва.

 

Музей патронові міста Франкові знайшлося місце у центрі Івано-Франківська. Відшукати Краєзнавчий музей Івана Франка не важко, якщо ви знаєте, де знаходиться Музей Олекси Довбуша. Скромний доробок експонатів вдалося розмістити у невеликому приміщенні  краєзнавчого відділу Центральної бібліотеки на початку вулиці Мазепи.

 

Вікна

Скучили за кіно З нового року у палаці культури «Мінерал» працює кінозал, який відремонтували та обладнали коштом міського бюджету. Упродовж трьох тижнів покази фільмів та мультфільмів збирають аншлаги, а прибутки наразі дозволяють оптимістично планувати відкриття цілого госпрозрахункового відділу. У «Мінералі» обладнали касу, відремонтували кафе та облаштували місце для продажу поп-корну і кави. У планах — налаштування сервісів для онлайн-продажу та бронювання квитків.

 

Політика і фінанси калуського сміття Щодня на головному смітнику міста метушаться мисливці за сміттям. Ці люди, які сортують непотріб, живуть, практично, на смітнику і навіть частково з нього харчуються, — лише найбільш видимі штрихи загальної картини. Бо полігон ТПВ — це ласий шматок для освоєння державних й інвестування приватних коштів. В усьому світі сміття — це добрий заробіток. У Калуші ж поки що — велика екологічна проблема. Хто заробляє нині й зароблятиме завтра на калуському смітті? Вивчаємо політику та рахуємо фінанси міського непотребу.

 

Дітей вбитої торік Юлії Волинець розділили Маленька калушанка Єлизавета Волинець, яка близько року тому втратила маму і потрапила в епіцентр дорослих сварок та інтриг, залишиться з тіткою на Прикарпатті. Днями жінку визнали офіційним опікуном дівчинки. Бабуся ж по батькові із Києва, яка також мала намір взяти її під опіку, поставила єдину умову: бачитися з дитиною якомога частіше і брати участь у її вихованні.

 

Нові документи у справі самоспалення Олекси Гірника Співробітники Івано-Франківського музею визвольних змагань, зокрема його директор Ярослав Коретчук, виявили в обласному архіві нові матеріали, які стосуються політичної діяльності Олекси Гірника в 30-ті роки минулого століття проти окупаційного польського режиму. Польські судові та прокурорські матеріали були згруповані вже радянською прокуратурою в окрему папку під назвою: «Дело по обвинению Мартынца Владимира, Мартынца Михаила, Йосипенко Григория, Атаманчука Петра за принадлежность к ОУН».


Кількість переглядів - 6632
19.01.2017 15:07
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги