Фонд Олександра Шевченка та Інститут "Новий Івано-Франківськ" презентували нову візуалізацію. Мікрорайон БАМ (фото)

 

Фонд Олександра Шевченка, Інститут розвитку міста "Новий Івано-Франківськ" та активісти і депутати міського УКРОПу презентували візуалізацію чергового масштабного проекту, реалізація якого може вдихнути нове життя у простір мікрорайону БАМ, який донедавна вважався одним із найбільш депресивних та соціально нестабільних.

 

Далі подаємо коротку презентацію проекту від Інституту розвитку міста "Новий Івано-Франківськ: 

 

Вид з алеї на студентський гуртожиток за адресою вул. Сухомлинського, 2:

https://pp.vk.me/c638221/v638221767/188bf/IQ0MKqGa4NE.jpg 

 

Виїзд з району в напрямку вул. Дорошенка та парку:

https://pp.vk.me/c638221/v638221767/188d1/k44gozdxIeQ.jpg

 

В основі концепції відродження БАМу лежить ідея створення сучасного, багатофункціонального простору, який враховує потреби усіх категорій населення. Вільні ділянки міжбудинкової території, які зараз пустують, можна наповнити найрізноманітнішими елементами для відпочинку і дозвілля місцевих жителів: спортивними майданчиками для молоді, дитячими ігровими зонами, відпочинковими локаціями для людей середнього та старшого віку. Не слід забувати також і про міні сквери, фонтани, алеї та інші елементи просторового дизайну.

 

Приклад гармонійного поєднання вуличних меблів та елементів ландшафтного дизайну в одному зі скверів на Сухомлинського, 2А:

https://pp.vk.me/c638221/v638221767/188a4/KTj84g0F51k.jpg

 

Сьогодні чимало дворів мікрорайону знаходяться в занедбаному стані, і вже роками не знають догляду та благоустрою. Ми ж пропонуємо провести їх докорінну реконструкцію, зберігши, при цьому, баланс між зручністю для людей та повагою до природи.

 

Відпочивати на свіжому повітрі поруч з міні фонтаном набагато приємніше, ніж залишатися в чотирьох стінах:

https://pp.vk.me/c638221/v638221767/18880/UdjmTwwd4Q0.jpg

 

Дозвілля і відпочинок жителів в гармонії з природою, без сумніву, позитивно впливатиме на підвищення соціальних стандартів, а відтак, і якості життя в районі. Потрібно розуміти, що місто не може впливати безпосередньо на побут чи умови проживання окремої сім’ї в квартирі. Але рівень життя людей за межами порогу власного дому – це саме те, що може формувати влада, спільно з активними представниками громадськості у кожному дворі. Простіше кажучи, після повної ревіталізації району зростає не лише його привабливість, але й ціна нерухомості у тих самих будинках.

 

Тренажерний майданчик між будинками 16, 18 по вулиці Дорошенка та 167/5 по вулиці Мазепи:

https://pp.vk.me/c638221/v638221767/18889/SySPQsqu3mY.jpg

 

Особливістю цієї частини міста є те, що тут проживає величезна кількість студентів, адже поруч розташовані гуртожитки Прикарпатського Національного Університету.

Звичайно, ми не могли не врахувати це при розробці концепції просторового розвитку. Тому передбачили облаштування футбольного поля, баскетбольного майданчика та ділянки для пляжного волейболу.

 

Ліворуч - футбольне поле зі штучним покриттям на фоні студентських гуртожитків. Праворуч – сквер для прогулянок, зустрічей та відпочинку:

https://pp.vk.me/c638221/v638221767/188c8/ks3QdC2duJ4.jpg

 

Для тих же, кому до душі більш спокійне дозвілля – передбачили різноманітні громадські простори з тематичним наповненням. Тут, у затінку дерев, можна буде почитати книгу, попрацювати в ноутбуці чи влаштувати пікнік на невелику компанію. Місця вистачить усім.

 

https://pp.vk.me/c638221/v638221767/1889b/F3FaCGMkAP4.jpg

 

Ну і, звичайно ж, окрема зона з тренажерами, на зразок тих, які можна побачити у Буковелі.

Адже люди повинні буди не лише щасливими, але й здоровими.

 

Тренажерний майданчик для людей будь якого віку:

https://pp.vk.me/c638221/v638221767/188ad/RtN5d-Pqdg0.jpg

 

Найкоротшим та найзручнішим шляхом з БАМу до центру є пішохідно-велосипедна вулиця Шевченка. Нею з легкістю можна дістатися до середмістя менш ніж за 10 хвилин на ровері, який є вкрай популярний, особливо серед молоді. Тому поруч з будинками слід облаштовувати приміщення для їх безпечного зберігання. А в місцях масового скупчення людей – ось такі відкриті велопарковки.

 

(ФОТО 07) Крита велопарковка біля спортивного комплексу: 

https://pp.vk.me/c638221/v638221767/188b6/HBEeeFaYOXI.jpg

 

Слід зауважити, що в проекті реконструкції району безумовно повинні бути враховані інтереси велосипедистів. Для прикладу, на в’їзді у житловий масив зі сторони вулиці Дорошенка, поруч із дорогою та пішохідною алеєю необхідно облаштувати велодоріжку.

 

Зручна пішохідна алея, велодоріжка та проїзд для автотранспорту на місці існуючої нині «бетонки». Замість занедбаного поля – спорткомплекс і громадський простір:

 

https://pp.vk.me/c638221/v638221767/18892/LYDbztRxFFs.jpg

  

Але основною родзинкою усього району повинне стати затишне озеро з острівцем і фонтанами довкола:

https://pp.vk.me/c638221/v638221767/188da/38r_ZUMCK8w.jpg

 

 

 Навколо самого озера так і просяться до облаштування місця для відпочинку у вигляді східців:

https://pp.vk.me/c638221/v638221767/188ec/nlWqb3qWNCc.jpg

 

 

А на острові можна змонтувати невеличку сцену для виступів ініціативної малечі або проведення свят мікрорайону із "Зеленою бабусею")): 

https://pp.vk.me/c638221/v638221767/188f5/DZG-H9-Dx5M.jpg

 

Отже ми пропонуємо концепцію відродження мікрорайону«БАМ» - багатофункціонального громадського простору, який докорінно змінить своє обличчя, і разом з тим – життя його мешканців.

А чи маєте Ви своє бачення з цього приводу?

Якщо так – приєднуйтесь до нас.

 

https://pp.vk.me/c638221/v638221767/188e3/nFxvKuwW9r8.jpg

 

=======================================

 

Олександр Шевченко розповів "Фіртці" своє бачення підходів до реконструкції мікрорайонів Івано-Франківська. На перконання народного депутата в міста необхідно відмовитися від практики безсистемних та хаотичних робіт та затвердити комплексні підходи  в проектуванні, виконанні робіт. Відповідальність за весь комплекс робіт повинна також бути комплексною.

 

"Жодних закритих закупівель без тендерів, як це було в Івано-Франківську в минулому. Підхід до облаштування мікрорайонів, який взятий на озброєння владою в останні роки (вибіркове «брукування» тротуарів, встановлення майданчиків та обладнання, асфальтування і тому подібне), який позбавлений комплексного підходу вважаємо неправильним", - переконаний Олександр Шевченко.

 

Нардеп переконаний, що подріблення замовлень для реалізації комплексного плану модернізації мікрорайонів є шляхом хибним, що приводить до безвідповідальності за кінцевий результат реалізації проекту в цілому.

 

"Наші проекти, ...покликані, щоб мікрорайони міста стали зонами комфорту та центрами притягання для мешканців відповідного мікрорайону. Велика кількість зелених насаджень, вуличні меблі та фонтани, якісна пішохідна, велосипедна та транспортна інфраструктура повинні дарувати затишок та комфорт для мешканців. 

Переконаний, що стан наших мікрорайонів може змінити все наше життя. Адже в сучасному, комфортному мікрорайоні в людей і настрій буде кращий, і, як показує досвід, в таких містах зменшується рівень вуличної злочинності. Люди статнуть не лише більше посміхатися одні до одних, але й стануть багатшими - адже відомо, що навіть ціна квартири чи будинку залежить від того, в якому мікрорайоні вони розміщені. Якщо за вікном чи в дворі, чи поряд в парку - зони порядку і комфорту, то вартість нерухомості тукт вища. Все можна дуже швидко змінити до кращого. Необхідні лише такі комплексні підходи та правильно мотивована влада - не на меркантильні інтереси, а на служіння громаді", - розповідає Олександр Шевченко.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Фонд Олександра Шевченка та Інститут "Новий Івано-Франківськ" презентували візуалізацію мікрорайону вулиці Молодіжної (фото)

Фонд Олександра Шевченка та Інститут "Новий Івано-Франківськ" презентували візуалізацію мікрорайону Пасічна. На черзі – БАМ та мікрорайон вул. Молодіжної


Кількість переглядів - 11450
01.02.2017 20:37
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги