Прикарпатська преса про приховану зброю, злочинців, які не святкують, відео задля безпеки та тих, що рятують життя


 

Огляд прикарпатської преси за період із 5 по 12 грудня  2017 року.

 

Репортер

Злочинці не святкують Здавалося б під час Різдвяних свят треба пробачати образи та починати новий рік з  чистою совістю. Не лише не працювати, але  й принаймні не красти . Втім, так думають не всі. Крадуть – автівки, ліс, харчі з магазинів, навіть консервацію…

 

Ті, що рятують життя Франківцю Андрію Григорчуку 20 років. Він захоплюється історією і вчиться в Інституті туризму Прикарпатського національного університету. Та коли в Україні почалася війна, Андрій не зміг сидіти в тилу й записався у медичний батальйон «Госпітальєри». Зараз він разом із побратимами на передовій допомагає пораненим.

 

Як «Пенсія» колядою мороз розганяла Кажуть, відчути дух Різдва та справжньої коляди в місті не можна. Що за ними треба їхати мінімум в село, а для стовідсоткового ефекту – в гори. Та ось уже третій рік поспіль франківських художник Ярема Стецик та його пост-панк група «Пенсія» доводять протилежне.

 

Країну будують вперті  Надія Варола народилася і селищі Лисець. Уже десять років працює у швейцарській енергетичній компанії «Альпік, вважає себе заможною та незалежною. Рік тому вона заснувала « фонд випускників України», через який уже зібрали 150 тисяч гривень на розвиток Івано-Франківського фізико-технічного ліцею.

 

Галицький кореспондент

Прихована зброя Місяць тому СБУ виявила у місцевого жителя на Верховинщині сховок боєприпасів. Чоловік стверджує, що йому їх підкинули, та навіть називає осіб, які причетні до  цього. Однак у спецслужбі в його версію не вірять.

 

Не можуть розірватися Активісти з  Ради старійшин Коломиї просять достроково припинити повноваження депутатів Івано-Франківської обласної ради Миколи Вітенка, Олександра Левицького та Ігоря Шевчука, які суміщають депутатство з роботою у виконавчій владі обласного центру.

 

Відео задля безпеки Торік Івано-Франківська міська рада виділила 300 тисяч гривень на встановлення у деяких скверах та на дитячих майданчиках міста. Проте жителі одного з дворі, де планують встановити нагляд, переконані, що це не вирішить проблему, а камери можна встановити так, щоб використати їх значно ефективніше.

 

Західний  кур’єр

Підготувалися до холодів  У Івано-Франківську діє 14 стаціонарних пунктів обігріву, три з яких – цілодобові. Під час похолодання  випадків переохолодження чи обмороження не зафіксовано.

 

Середовище генераторів ідей У місті дедалі більшу увагу звертають на розвиток новітніх інтернет-технологій. Ринок послуг ІТ-компаній в Івано-Франківську постійно зростає. Сьогодні їх вже налічується майже три десятки. Позитивом для діяльності спеціалістів у цій сфері є те, що  вони утворили кластер і спільно працюють над покращенням інформаційного клімату в Івано-Франківську.

 

Вікна

На Калущині видобуватиме газ донецька фірма, яка може бути пов’язана із Фірташем На початку минулого століття Калуш став піонером Західної України із видобутку газу. Але за декілька десятиліть Калуське газове родовище виснажилось. Значно більший потенціал — у Кадобнянського родовища, яке сьогодні розвідує донецька фірма. Чому колишній міський голова, а нині — міністр енергетики Ігор Насалик розпочав і закинув ідею про реанімацію газовидобування у Калуші, а донецькою фірмою зацікавилося СБУ?

 

У Калуському районі зросли ціни на проїзд. І це — ще не межа З нового року у Калуському районі зросли ціни на проїзд у громадському транспорті. Підняття тарифу стало шоковою терапією для людей, адже ціни виросли зненацька і — кардинально. А перевізники кажуть: це — ще не межа.

 

Павло Ковжун за рік перед смертю розписував калуську церкву Архистратига Михаїла В останні роки свого життя відомий український графік і маляр Павло Ковжун працював над оформленням церкви святого Архистратига Михаїла у Калуші. Церква, збудована у 1913 році, понад два десятиліття стояла незавершеною. Під час першої світової війни храм зазнав руйнувань. І коли у 1936 році взялися за його ремонт і відновлення основної бані, для розпису церкви запросили Павла Ковжуна та Михайла Осінчука.


Кількість переглядів - 8197
12.01.2017 13:50
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги
Душа і тіло