Дослідники висунули нову версію загибелі Титаніка: він потонув не через айсберг

 

http://litvinovs.net/images/reflection/titanic_shipwreck_versions/titanic.jpg

 

Корпус лайнера вразливим могла зробити пожежа на борту.
 

Загибель Титаніка першою чергою може бути викликана величезною пожежею на борту судна, а не зіткненням з айсбергом у Північній Атлантиці.

 

Як пише The Independent, відповідний висновок зробили дослідники, провівши нове розслідування причин катастрофи лайнера.

 

Так, на думку журналіста Шенана Молоні, який понад 30 років вивчав причини катастрофи, пожежа на борту судна сталася задовго до його зіткнення з айсбергом.

 

Згідно з аналізом фотографій "Титаніка" на той час, як він ще не вийшов з порту Саутгемптона, борт лайнера був покритий сажею у тому місці, де він зазнав удару. Молоні зміг ідентифікувати 30 футів сажі уздовж правої частини корпусу корабля.

 

"Це був ідеальний "шторм" факторів, включаючи вогонь, лід і злочинну недбалість", — сказав журналіст.

 

 

"Ми розглянули саме те місце, в якому застряг айсберг, і, мені здається, ця частина корпусу була його слабким місцем. Його корпус у цьому місці був дуже вразливим, і це сталося ще до того, як він залишив верф у Белфасті", - каже Молоні.

 

Експерти також підтвердили, що сліди, ймовірно, були викликані пожежею, яка сталася у триповерховому високому магазині палива, розташованих за однією з котелень судна.

 

Команда з 12 осіб намагалася загасити полум'я, але воно було занадто великим, щоб швидко взяти його під контроль. Воно могло досягти температури до 1000 градусів за Цельсієм, що зробило корпус Титаніка в цьому місці дуже вразливим.

 

І коли він вдарився об лід, наголошують експерти, одразу ж порвався. Дослідники також зазначають, якби корпус не побував у тій пожежі, корабель би уцілів.

 

tsn.ua


Кількість переглядів - 806
03.01.2017 10:45
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги