Обласні перегони. Суперництво в другому колі може принести багато сюрпризів

 

http://football.if.ua/wp-content/uploads/2016/12/CwLZt4LIOOA-600x365.jpg

 

Нарешті обласний футбол остаточно перейшов на європейську формулу змагань. Одна з її складових — проведення ігор за схемою «осінь—весна». Добре, що при цьому у двох лігах позаду залишилися групові та регіональні матчі, і як наслідок — можливість упорядковувати чемпіонат та першість області, все систематизовувати та аналізувати. За підсумками першого кола, “Галичина” це робимо зі своїм спортивним експертом Дмитром ЛАЩУКОМ.

 

Є на кого рівнятися

– Пане Дмитре, у першому колі боротьба на футбольних полях, як стверджують окремі фахівці, йшла досить напружено і непередбачувано. Це результат запровадження нашою федерацією європейської системи змагань, чи тут вплинуло щось інше?
— Чемпіонат області за схемою «осінь—весна» було запроваджено ще на початку 90-х років минулого століття. Потім чомусь все це скасували і повернулися до радянської форми боротьби за результати. Як на мене, нова система не впливає на суперництво між командами, просто підвищився їхній рівень майстерності. За винятком, наприклад, у першій лізі — коломийських «Карпат» і ФК «Калуш». Тому й єдиноборства на полях проходять цікавіше і не завжди прогнозовано. Головне — є організований футбол, а це вже позитив. Додам, що після багаторічної перерви відроджено професійну команду на Прикарпатті, а значить — молодим гравцям є на кого рівнятися і бачити стимул для вдосконалення своєї майстерності. Безумовно, нам треба йти до Європи, тож стало менше критичних зауваг щодо змагальної формули «осінь—весна».

 

Тривалий час йшли без поразок

– Від того часу, як ви залишили пост президента футбольного клубу — спочатку печеніжинських «Карпат», а згодом коломийських «Карпат», остання команда в кожному наступному сезоні намагалася знову повернути собі обласне чемпіонство, але їй ніяк не вдавалося цього зробити. А ось тепер, після осінньої частини змагань, «карпатівці» несподівано відірвалися аж на шість очок від свого основного конкурента — ФК «Калуш». Чим поясните таку трансформацію?
— Ви забули, що коломийські «Карпати» на недовгий час вже покидали чемпіонат, а після повернення в 2013 році знову стали першими в області. Уболівальники Коломийщини завжди хочуть бачити рідну команду на верхніх позиціях турнірної таблиці, інших результатів не очікують. і я вдячний теперішньому керівництву клубу за таке розуміння, яке дбає не лише про фінансову стабільність, поліпшення навчально-тренувальної роботи серед футболістів, а й про спортивну інфраструктуру. Візьмемо хоча б футбольне поле в Коломиї: в 2010-му воно — одне з найгірших в області, а нині — одне з найкращих.

А за підсумками першого кола, підопічні Любомира Корнути значно відірвалися від основного переслідувача — ФК «Калуш». Ще задовго до його завершення так не виглядало. На чолі турнірної таблиці панувало двовладдя. Коломияни і калушани, маючи в пасиві лишень по дві нічиї, тривалий час ішли без поразок. Невдовзі обидва суперники втратили очки з брошнівськими «Карпатами», а потім покутяни видали серію з шести перемог. і дві з них — дуже важливі: з однаковим рахунком 1:0 в гостях здолали своїх головних опонентів — ФК «Калуш» і «Гал-Вапно». Хоча все-таки зіпсували настрій своїм уболівальникам, вибувши з кубка області в Галичі внаслідок зустрічі з «Гал-Вапном». Успіх коломиян зумовлений ще тим, що у літнє міжсезоння вони повністю зберегли свій ігровий склад, тоді як більшість команд зазнала кадрових втрат.

 

rtekqyl1tcy

 

Невдачі у трьох матчах поспіль

– Несподіванкою для багатьох став турнірний шлях ФК «Калуш». Власне, калуський футбол десятиліттями був у числі найкращих в області (згадаймо, приміром, «Хімік»). Однак приблизно десять чи більше років тому найпопулярніший вид спорту в місті хіміків почав занепадати. Натомість останні два-три сезони, здається, почалося відродження футболу в Калуші. Як ви гадаєте, друге місце в таблиці ФК «Калуш» — це тимчасове явище чи, можливо, є вагомі причини для того, щоб з оптимізмом дивитися в майбуття цієї команди?
— Справді, в Калуші керівництво міста і клубу всерйоз заопікувалося своєю основною командою. На належному рівні вирішують питання фінансування, інформованості уболівальників. Як і в Коломиї, тут добре працюють ДЮСШ, що дає можливість активно залучати звідти талановиту молодь до дорослого колективу. Не так, як, приміром, у Турці, Биткові чи Ямниці.
Стосовно першоколового відставання від коломийських «Карпат», не було б того, якби калушани перед зимовою перервою не зазнали трьох поразок поспіль з мінімальним рахунком 0:1. Скажімо, невдачі розпочалися в підлеглих Петра Лесіва в 11-му турі в Галичі. За тиждень калушани вдома програли коломийським «Карпатам», а згодом в розіграші кубка області у чвертьфіналі — підгірському «Оскару», котрий виступає в аматорському чемпіонаті України. Хоча від коломиян вони відстають на п’ять очок, але навесні, залежно від ігрових обставин, калушани можуть догнати і навіть перегнати нинішнього лідера.

 

Втратили мотивацію

– На третьому місці опинилася команда «Гал-Вапно». Тривалий час у першому колі галичани трималися на четвертій-п’ятій позиціях, і лишень у заключному турі нічия між брошнівськими «Карпатами» і «Колосом Городенківщини» дозволила їм увійти до трійки призерів. Наразі це не зменшує спортивних заслуг цього колективу, а навпаки, підкреслює його ігровий потенціал.
— Команда «Гал-Вапно» не перший рік у чемпіонаті, з часом сформувалося успішне керівництво клубу. Крім позитивного вирішення фінансових питань, заслуга його ще в тому, що команду — одну з небагатьох в літню трансферну кампанію — добре укомплектували досвідченими футболістами. Очевидно, нарешті час уже щось вигравати, бо вболівальники, мабуть, не захочуть бачити своїх улюбленців четвертими-п’ятими в турнірній таблиці. На мою думку, це все одно, що бути восьмими або десятими. Міркую, «Гал-Вапно» боротиметься за одне з призових місць у чемпіонаті.

– Маючи по 22 очки разом з «Гал-Вапном», четверту позицію займають «Карпати» з Брошнева-Осади — незмінний призер останніх чотирьох попередніх чемпіонатів. Незважаючи на деякі кадрові втрати в міжсезонні, брошнівці, безперечно, будуть прагнути продовжити медальну серію. Однак через вперту конкуренцію цього може і не статися. і насамперед через те, що «карпатівцям», крім команди «Гал-Вапно», можуть протистояти інші клуби, зокрема «Колос Городенківщини», який деякий час навіть очолював турнірну таблицю. Думаю, намагатиметься не втратити свого шансу і «Тепловик ДЮСШ №3» з Івано-Франківська. Пане Дмитре, що скажете про ці три команди?
— У Брошневі досвідчене керівництво, і за бажання команда може бути конкурентом будь-кому. Мені видається, що після того, як місцеві футболісти стали чемпіонами області, вони трохи втратили мотивацію. Звичайно, скидати з рахунку їх не варто, бо завжди грають сильно, принаймні вдома. А ось поява серед лідерів чемпіонату дебютантів з Городенківщини є до певної міри сюрпризом. Так кажу, бо в Городенці колись уже діяв першоліговий колектив «Пробій», котрий в окремих сезонах непогано виступав і навіть став чемпіоном області. Щодо «Колосу Городенківщини», то наскільки мені відомо, ця команда має добру фінансову підтримку з боку аграріїв Городенківщини. Щоправда, колектив не має ще належного досвіду, щоб нарівні боротися з брошнівцями, калушанами чи коломиянами. Це стосується і «Тепловика-ДЮСШ №3», але команда молода, перспективна і вмотивована. Якщо вона збережеться в нинішньому складі, то через рік-два конкуруватиме з лідерами чемпіонату.

 

Шукати інші шляхи фінансування

– З огляду на турнірну таблицю — ФК «Турка», болехівські «Карпати», ФК «Битків» і надвірнянський «Бескид» й надалі будуть її середняками. Зате тривожить ситуація зі старожилами обласного футболу — долинським «Нафтовиком» і недавнім призером чемпіонату — тлумацьким «Придністров’ям», котрі є аутсайдерами першого кола. Чому, на вашу думку, ці колективи опинилися в такому становищі?
— Я вже казав про брак коштів і про можливості залучати молодих перспективних футболістів. Знову ж таки — це вам не івано-Франківськ, Коломия чи Калуш. Проблема — на поверхні, тут нема нічого дивного. Друга проблема: керівники Тлумацького та Долинського районів не залучають кошти спонсорів для функціонування «Придністров’я» і «Нафтовика». Як депутат обласної ради, стверджую, що на бюджетні гроші сьогодні годі чекати. У період економічної кризи і воєнного лихоліття немає таких можливостей. Заодно зауважу: голови Тлумацької районної ради — Василь Двояк і Долинської РДА — Юрій Мазур є прихильниками спорту, тому принаймні їм варто шукати якісь інші шляхи фінансування клубів.

 


Перша ліга (перше коло)

«Карпати» (Коломия) — 32 очки, ФК «Калуш» — 26, «Гал-Вапно» (Галич) — 22, «Карпати» (Брошнів-Осада) — 22, «Колос Городенківщина» — 21, «Тепловик-ДЮСШ №3» (івано-Франківськ) — 17, ФК «Турка» — 16, «Карпати» (Болехів) — 15, ФК «Битків» — 13, «Бескид» (Надвірна) — 12, «Вихор» (Ямниця) — 8, «Нафтовик» (Долина) — 6, «Придністров’я» (Тлумач) — 4.


wsyap8pm-jk

Першість за правильною схемою

– Друга ліга, не поділена на групи або різні регіони, тепер проводить повноцінну загальнообласну першість. Зрозуміло, збільшилися фінансові витрати клубів на деякі далекі поїздки команд для проведення матчів, але при цьому рівень ліги, безумовно, зріс, та й до неї підвищився інтерес уболівальників. А як ви ставитеся до переходу на нинішню форму змагань? Врешті-решт, як у першому колі оцінюєте боротьбу серед команд в другому ешелоні обласного футболу?
— Першість другої ліги проходить за правильною схемою. Для чого, наприклад, 13 команд ділити на дві групи. Є, звичайно, певні додаткові фінансові навантаження на клуби, але вони виправдані стосовно кінцевих результатів. Якщо зважити, що у змаганнях беруть участь і деякі районні центри, які могли б прикрасити і першу лігу, боротьба на футбольних полях із суперниками за уболівальницькі симпатії на трибунах, мабуть, не згасатиме до кінця сезону. Тим паче, що першоколовими лідерами стали сусіди — бовшівська «Касова» і НФК «Бурштин». П’ятиочковий відрив бовшівців від свого суперника — немала заслуга їхнього граючого тренера Ореста Горбатого. Ці дві команди почуваються добре і фінансово, як і солотвинський «Медик-Лісівник» та «Сокіл» з Павлівки.


Друга ліга (перше коло)

«Касова» (Бовшів) — 32 очки, НФК «Бурштин» — 27, «Медик-Лісівник» (Солотвин) — 22, «Сокіл» (Павлівка) — 21, «Черемош» (Верховина) — 19, «Карпати» (Кути) — 18, «Нептун-Покуття» (Заболотів) — 17, «Покуття» (Снятин) — 17, ФК «Рогатин» — 16, «Гуцульщина-ДЮСШ» (Косів) — 14, «Хутровик» (Тисмениця) — 8, «Прут» (Делятин) — 6, «Арсенал» (Вербовець) — 4.


«Футбольних» днів стало більше

– Пане Дмитре, на завершення нашої розмови — чи стежите ви за змаганнями 18-річних футболістів?
— Звичайно. У минулому сезоні, як і попередніх, було простіше. В один день виступали і дорослі склади, і юнацькі, а тепер останні задіяні у створеній дитячо-юнацькій футбольній лізі. і це, напевно, закономірно. А було так: на стадіоні, де одна роздягальня, — одна команда на полі, а друга чекає під дверима, щоб перевдягнутися. Нині юнаки та дорослі грають у різні дні — у суботу і неділю. До того ж, уболівальники більше днів на тижні дивляться футбол. Звісно, є противники цього нововведення, бо треба для поїздки оплачувати не один, а два автобуси. А щодо турнірних показників, то добре змагаються ті команди, в населених пунктах яких ефективно працюють ДЮСШ. Прикро, що тлумацьке «Придністров’я» і тут на останньому місці, тож дорослому складові в майбутньому нічого втішного не світить.

 


ДЮФЛ: U-18 (перше коло)

«Карпати» (Брошнів-Осада) — 33 очки, «Тепловик-ДЮСШ №3» (Івано-Франківськ) — 30, «Вихор» (Ямниця) — 30, «Карпати» (Коломия) — 26, ФК «Калуш» — 22, «Колос Городенківщини» (Городенка) — 20, «Бескид» (Надвірна) — 19, ФК «Турка» — 15, «Гал-Вапно» (Галич) — 8, «Нафтовик» (Долина) — 7, «Карпати» (Болехів) — 5, ФК «Битків» — 5, «Придністров’я» (Тлумач) — 4.


Тривала зимова перерва може внести зміни у життя дорослих і юнацьких команд, тож навесні все це можливо відіб’ється на їхніх турнірних результатах. Почекаємо на другу половину змагань і на нові футбольні враження.

 

Богдан БІЛЕЦЬКИЙ, газета “Галичина”


Кількість переглядів - 787
29.12.2016 12:38
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:

Інші статті

Вболівальники Прикарпаття та Десни проведуть товариський матч (відео)
Уболівальники розкупили практично всі квитки на матч Прикарпаття - Десна (відео)
Чемпіонат області: всі матчі 10-го туру (таблиця)
Хет-трик "Халка" приносить Прикарпаттю переконливу перемогу над Буковиною (фото+відео)
Від бармена до професійного футболіста УПЛ
Василь Ольшанецький про суддівське свавілля у Вишнівці: рішення арбітра матчу були на руку третім сторонам (відео)
Визначились пари 1/4 фіналу Кубка області з футболу (фото)
ФК “Калуш” прийматиме лідера чемпіонату України серед аматорських команд
Перша ліга. Після восьми турів двовладдя
Жеребкування Кубка області відбудеться 11-го жовтня
Що треба збірній України, щоб вийти на ЧС-2018
Нива - Прикарпаття: результативна нічия у Вишнівцях (фото+відео)
Вихованки франківської спортивної школи №3 стали чемпіонами України з футболу (відео)
ЧС-2018: команди, які вже вийшли на Чемпіонат світу
Клуб Прем’єр-ліги їде на Прикарпаття
Матч "Нива " – "Прикарпаття" відбудеться 7 жовтня у Вишнівцях
Травмовані гравці "Прикарпаття" розповіли, коли повернуться на футбольне поле (відео)
Поліція не знає, чи зможе забезпечити порядок на футбольних матчах у Франківську
У Франківську тривають відбіркові ігри турніру з футболу «Шкіряний м’яч»
Андрій Шевченко: Для нас важливо посісти перше місце у групі
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги