Нардеп від Прикарпаття вважає, що Уряд послідовно знищує села та селища

 

Дерев’янко: Уряд послідовно знищує села та селища

Прийняття Державного бюджету на 2017 рік стало "чорним днем" для місцевого самоврядування, оскільки Уряд переклав величезну кількість зобов’язань на місцеві бюджети, забравши при цьому у них кошти.

 

Про це заявив народний депутат від партії "ВОЛЯ" Юрій Дерев'янко під час виступу на круглому столі "Місцеве самоврядування в Україні: сучасний стан та перспективи розвитку", пише Фіртка із посиланням на прес-службу нардепа.

 

Депутат зазначив, що як мажоритарник, на окрузі якого більшість населення проживає у сільські місцевості, він дуже добре розуміє всі проблеми, які є в селах, селищах, маленьких містах районного значення.

 

"Уже стало нормою те, що уряд послідовно знищує найменшу ланку — село і селище, даючи нам вузький коридор, який називається об"єднанна територіальна громада", — зазначив Дерев'янко

 

"Той, хто встиг об'єднатися, хто йде по цьому шляху, дійсно має певні преференції. Ми маємо певний прогрес в цьому плані, хоча дуже шкода, що ми інколи робимо 1-2 кроки вперед, а потім 3 — назад", — сказав депутат.

 

Він додав, що  громади, які не об'єдналися, опинились у досить скрутному становищі.

 

"Сьогодні, на превеликий жаль, на цьому сесійному тижні, прийняття всього пакету законів, які супроводжують державний бюджет, — це є майже чорний тиждень для місцевих бюджетів і для місцевого самоврядування", — заявив Дерев'янко.

 

Він обурився тим, що уряд переклав величезну кількість зобов'язань і обов'язків, з точки зору фінансів і видатків, на місцеві бюджети. "Це є категорично неприйнятно. Всі наші зауваження, наша боротьба за те, щоб не допустити такого сценарію, не увінчалися, поки що, успіхом", — зазначив депутат.

 

Дерев'янко вважає, що день, коли голосувався бюджет в парламенті можна вважати "чорним днем" для бюджетів органів місцевого самоврядування та для місцевих бюджетів. 

 

"Насправді, відбулась децентралізація повноважень і відповідальності та централізація фінансів: повноваження і обов'язки на місця передали, а гроші забрали", — підкреслив нардеп.

 

Він повідомив, що Уряд вирішив, що заклади освіти, медицини, ПТУ мають фінансуватися з місцевих бюджетів, а не з Держбюджету, як це завжди було.

 

"Я категорично проти того, щоб професійна технічна освіта фінансувала за рахунок місцевих бюджетів, щоб скорочувалось державне замовлення", — підкреслив Дерев'янко.

 

Він зауважив, що Уряд Гройсмана таким чином ставить собі в залежність всі місцеві бюджети, місцеві ради та місцевих голів, цинічно розповідаючи при цьому про децентралізацію. Депутат вважає, що це є ознакою підготовки до виборів і можливості подальшого адміністративного тиску на місцеве керівництво.

 

Дерев'янко зазначив, що на минулому пленарному тижні в парламенті планували розглянутий законопроект 4355 щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням і охороною земель, який ще  19 квітня був прийнятий у першому читанні. Однак, попри те, що цей законопроект уже був внесений в порядок денний, його несподівано зняли з розгляду.

 

"Цей законопроект важливий для всіх територіальних громад, не лише об'єднаних, оскільки передбачає передачу з державної власності у комунальну власність  земель, розташованих за межами населених пунктів", — пояснив народний обранець.

 

Він закликав усіх голів місцевих громад звертатися до своїх народних депутатів-мажоритарників, писати листи спікеру Андрію Парубію та прем'єру Володимиру Гройсману з вимогою прийняти законопроект 4355.

 

Представники Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад вручили Юрію Дерев'янку Подяку за значний особистий внесок у розвиток українського села.


25.12.2016 408 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1096
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2462
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2081
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2126
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6434 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2412 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

287

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1112

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1137

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1352
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

231
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

557
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2018
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26464
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

518
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10422 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7960
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

502
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

364
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

515
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

590
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1536