Ветерани АТО Яремчанщини: «Повернувшись з війни, ми зіштовхнулися з проблемами, які нівелюються всіма державними інституціями»

 

/data/blog/122561/b52d4d514973125def4bab9e732c0df3.jpg

 

Спілка ветеранів АТО Яремчанщини звернулась до громади, депутатів, представників влади та держустанов міста із закликом не ототожнювати їх з псевдоатовцями і надавати обіцяну підтримку, а владу - виконувати обов’язки, покладені на неї громадою.
 
 
Відповідне звернення сьогодні під час сесії Яремчанської міськради виголосив член ГО «Яремчанська регіональна спілка ветеранів АТО» Володимир Мандина.
 
 
«У важкий для України час ми брали участь в Революції Гідності, ми змогли протистояти ворогу на сході. Але, повернувшись з війни, ми зіштовхнулися з величезними проблемами, які нівелюються всіма державними інституціями», - зазначив Мандина.
 
 
Перш за все, атовці звернулись з проханням не ототожнювати їх з іншими людьми в камуфляжній формі – псевдовоєнними організаціями, які видають себе за учасників бойових дій, ходять по місту та збирають гроші, та не ображати їхню честь і гідність.
 
 
«Ми ні в кого не вибиваємо кошти на АТО і не дозволимо псевдопатріотам цього робити - запевнив атовець. - Майдан не закінчився три роки тому, він живе весь час в наших серцях. І ми не дозволимо щоб нам говорили деякі особи як до наших побратимів афганців «ми вас туди не посилали! Ці атовці нас вже задовбали!».
 
 
«Окремі люди кажуть, що ми є недобиті бандерівці. Я вважаю, що ми недобиті бандерівці, які встали з колін!», - додав учасник АТО, секретар міської ради Володимир Губарчук.
 
 
Одне з найболючіших для учасників АТО питанням є земельне. Мандина наголосив, що в Яремчанську міську раду подали заяви 58 атошників. Майже за три роки земельні ділянки отримали всього шість хлопців. Ще вісім мають тільки перші рішення сесії.
 
 
 
«Коли ми воювали на сході, деякі з вас тут жили спокійно, наживали майно, деякі ухилялись від мобілізації і спокійно спали в теплі. Зараз нам пропонують землі біля міського кладовища. Знаєте, ми вже надивилися багато смертей, дякуєм, більше не хочем».
 
 
Проблема виділення земельних ділянок є по всій Яремчанщині. До прикладу в Поляниці – найбагатшому селі України, маючи лише одного захисника, сільська рада виділа йому земельну ділянку, яка знаходиться поза межами села на території Ворохтянського держлісгоспу.
 
 
Окрім того, атовці звернули увагу на те, що державні структури не роблять нічого, аби повернути хлопців до нормального життя, допомогти їм з роботою, підтримати їхні сім’ї.
 
 
«Ми не бачимо чітких дій державних структур міста в інтеграції атовців в мирне життя, допомоги в працевлаштуванні, створенні приватної справи, реабілітаційному лікуванні, забезпеченні можливістю заробити на кусок хліба, а не ходити до держустанов за нищівною подачкою від міської ради. Ми хочем самі працювати і заробляти», - кажуть учасники АТО.
 
 
Підняли і проблему створення Громадської ради при міській раді, розв'язання якої вже тривалий час гальмується міськвиконкомом.
 
 
«Ми звертаємось з вимогою виконувати обов’язки, покладені на кожного з вас громадою», - звернулись атовці до влади.
 
 
Володимир Губарчук наголосив, що зараз всі хлопці у відчаї, бо на сході йде загострення ситуації, знову гинуть хлопці, в той же час тут немає розуміння і підтримки для учасників АТО, і вони хочуть бути почутими.


23.12.2016 778 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

663
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1915 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1128 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

551
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6902 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11392 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

332

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1072

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1113

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1107
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

277
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1079
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

847
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

746
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

655
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2947
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4439
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18438
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

317
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

351
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

662
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

767