Громадський активіст подав заяву в НАЗК про корупційне правопорушення мера Івано-Франківська Руслана Марцінківа (текст заяви)

 

21 грудня, відомий івано-франківський громадський активіст Мирон Дмитрик подав в Києві в НАЗК заяву щодо вчинення корупційних дій міським головю Івано-Франківська Русланом Марцінківим.

 

«Кожен чиновник повинен дотримуватись законодавства. Законом України "Про запобігання корупції" встановлено вимогу, що, зокрема, міський голова у разі отримання доходу чи придбання майна на суму, що перевищує 50 мінімальних зарплат, повинен про це повідомити НАЗК, яке оприлюднює цю інформацію на своєму сайті, - розповів «Фіртці» Мирон Дмитрик, - 24 листопада 2016 р. Руслан Марцінків зареєстрував у властість автомобіль Шкода. Але до цього часу на сайті НАЗК немає відповідного повідомлення. Тому я звернувся до Нацагентства з проханням вивчити ситуацію. Крім того, можливо є й інші порушення антикорупційного законодавство при продажі старого авто чи отриманні кредиту. Детально все можене прочитати у повному тексті моєї заяви. Звичайно, зараз почнуть говорити, що це дрібниця, ніби нічого аж такого "страшного" Руслан Романович не зробив і т.п. Але я впевнений - за будь-яке правопорушення повинна наставати відповідальність. Сьогодні вчинив "дрібне"і не покараний, а завтра може настати "запаморочення" від безкарності. І ще одне. Ми повинні нарешті усвідомити, що це святий обов'язок кожного громадянина повідомляти правоохоронні чи інші компетентні органи про порушення законодавства. Стукачі і донощики - це поняття совкового менталітету і наслідок окупаційних режимів. У нас же зараз свої, українські структури. І їм потрібно допомагати».

 

Якщо НАЗК встановить, що дії Руслана Марцінківа є порушенням, то буде складено протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, який буде направлений до суду. І в тому випадку якщо суд визнає такі дії порушенням, то накладе штраф 1700-3400 грн. Цікаво, що правопорушник в разі визнання дій корупційними потрапляє до Єдиного державного реєстру осіб, що вчинили корупційні правопорушення.

 

 

 

 

 

Подаємо повний текст заяви в НАЗК:

 

Національному агентству

з питань запобігання корупції

01103, м. Київ,

бульвар Дружби народів, 28

-------------------------------------- 

від громадянина України

Дмитрика Мирона Михайловича

 

Заява

На початку грудня поточного року із засобів масової інформації мені стало відомо про те, що міський голова Івано-Франківська Марцінків Руслан Романович придбав автомобіль SkodaOktavia. 05.12.2016 року на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook Руслан Марцінків підтвердив факт покупки зазначеного автомобіля. Крім того, він повідомив про те, що покупку здійснено за кошти, які отримані як кредит у ПАТ «Кредо-банк», а також від продажу автомобіля Daewoo Lanos (ЗАЗ TF 6940, 2011 року випуску). Копії відповідних повідомлень додаються.

Згідно електронного витягу з Єдиного державного реєстру МВС України від 20.12.2016 року (копія додається), на особу з прізвищем, ім’ям та по-батькові «Марцінків Руслан Романович» зареєстровано один автомобіль (SkodaOktavia, 2016 року випуску, об’єм двигуна 1595 куб.см). Дата реєстрації – 24.11.2016 року.

Відповідно до ч.2 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції», у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 мінімальних заробітних плат, встановлених на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Станом на 01.01.2015 року мінімальна заробітна плата в Україні складала 1378,00 гривень. 50 мінімальних заробітних плат відповідно – 68900 гривень.  

Відповідно до інформації із веб-сайтів офіційних дилерів з продажу автомобілів Шкода в Україні, вартість автомобіля SkodaOktavia, 2016 р.в., об’ємом дв. 1,6, у т.зв. «базовій» кломплектації перевищує 420 тисяч гривень. 

Ринкова вартість автомобіля Daewoo Lanos (ЗАЗ TF 6940, 2011 р.в.) в робочому  стані перевищує 100 тисяч гривень.

В той же час, відповідно до даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, Марцінків Руслан Романович подав тільки декларацію за 2015 рік. Жодних повідомленнь про суттєві зміни в майновому стані на прізвище «Марцінків» у реєстрі станом на 20.12.2016 року немає.

 З огляду на наведене вище вважаю, що в діях Марцінківа Руслана Романовича, який працює на посаді міського голови Івано-Франківська, є посадовою особою органу місцевого самуврядування, службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище, суб’єктом декларування відповідно до Закону України «Про запобігання корупції», можуть бути наявні ознаки вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме:

- неповідомлення про суттєві зміни у майновому стані у зв’язку з відчуженням автомобіля ЗАЗ TF 6940, 2011 р.в.;

- неповідомлення про суттєві зміни у майновому стані у зв’язку з отримання доходу у вигляді кредиту від ПАТ «Кредо-банк»;

- неповідомлення про суттєві зміни у майновому стані у зв’язку з набуттям у власність автомобіля SkodaOktavia, 2016 р.в.

Звертаю увагу на те, що про необхідність подання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані Р.Марцінківу було відомо, оскільки я особисто 06.12.2016 р. вказував йому на вимоги законодавства з цього питання. Однак, на жаль, ним так і не були вчинені відповідні дії.

 

Зважаючи на зазначене, прошу:

1) Прийняти цю заяву до розгляду Національним агентством з питань запобігання корупції;

2) Здійснити перевірку фактів, викладених у цій заяві;

3) Здійснити перевірку правомірності можливого отримання пільг (знижок) при купівлі автомобіля SkodaOktavia та отриманні кредиту від ПАТ «Кредо-банк»;

4) У випадку підтвердження наявності в діях (бездіяльності) Марцінківа Руслана Романовича ознак вчинення адміністративних правопорушеннь, пов’язаних з корупцією, вчинити дії, передбачені законодавством, зокрема – скласти протоколи про вчинення адміністративних правопорушень;

5) Про результати розгляду цієї заяви повідомити мене на електронну пошту myron_if@ukr.net у встановлений законодавством строк.

 

Додатки: на 7 (семи) аркушах.

 

21 грудня 2016 року

Дмитрик М.М.                                                                                     

 

 

ДОВІДКОВО:

Закон України "Про запобігання корупції"

...Стаття 52. Додаткові заходи здійснення фінансового контролю

...2. У разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 мінімальних заробітних плат, встановлених на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.


Кількість переглядів - 4940
21.12.2016 12:02
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги
Душа і тіло