Вакцинація. Чому саме комбінована вакцина?

 

http://www.likar.info/pictures_ckfinder/images/GR(2).jpg

 

Сучасних матусь діток першого року життя хвилює питання вакцинації. Це важливий метод профілактики серйозних інфекційних захворювань.

 

Перед батьками постає вибір. Яку вакцину краще обрати? Коли вакцинувати? Чому педіатри надають перевагу комбінованим вакцинам?

 

Під валентністю вакцини розуміють число захворювань, від яких вона захищає. Комбінована полівалентна вакцина, на відміну від моновалентної, містить складові компоненти декількох збудників. Це захист дитячого організму від декількох захворювань в одній ін'єкції. «Ядром» комбінованої вакцини є АКДП або АаКДП – вакцина.

 

Виробники додають до «ядра» різноманітні компоненти – гепатитний, поліомієлітний або Хіб – 1, таким чином, одержують чотири, п'яти або шестивалентні вакцини.

 

Вакцинація комбінованими вакцинами має наступні переваги:

* збільшується кількість вчасно щеплених дітей;

* зменшується кількість візитів батьків з дітьми в поліклініку;

* зменшується біль і стрес у дитини;

Таким чином, зростає прихильність сімей до вакцинації.

 

Окрім того, використання сучасних комбінованих вакцин дозволяє на 95% зменшити кількість антигенів, що вводяться дитині. Це робить вакцинацію безпечнішою.

 

Гексавалентні вакцини (вакцини, які захищають одразу від шести збудників) з 2000 року використовуються в Німеччині, Австрії, Італії, Іспанії, Швеції, Франції та інших країнах. Інфанрікс гекса зареєстрована і широко використовується в 57 країнах світу.

 

Впливу комбінованих вакцин на імунну систему дитини присвячено чимало досліджень. Імунна система здатна забезпечити відповідь специфічними антитілами на 107 антигенів.

 

Таким чином, якщо немовляті одночасно призначити 11 вакцин, залученими будуть лише 0.1% імунітету. Вакцини містять значно менше антигенів, на які повинна реагувати імунна система, ніж при натуральній інфекції.

 

В комбінованих вакцинах імунітет формується до кожного компоненту окремо. І створює стійкий захист від найнебезпечніших інфекційних захворювань.

 

Отож, дорогі матусі, не нехтуйте вакцинацією. Дбайте про здоров'я своїх дітей.

 

З повагою, Когут Ольга Романівна

лікар-педіатр МЦ "Медекс Плюс".

вулиця Військових Ветеранів, 10

тел. 0342-71-15-60

(097) 660-71-17;(066) 237-55-22


Кількість переглядів - 1306
12.12.2016 19:46
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги