Юлія Мостова: Дії Онищенка можуть призвести до нокдауну, а, можливо, й нокауту Порошенка

 

грязь

 

"І приймеш ти смерть від коня свого" — чомусь саме цей рядок спав на думку після ознайомлення з "пробниками" одкровень народного депутата Олександра Онищенка, який таємно задокументував аудіо- і відеофакти політичної корупції Петра Порошенка і двох його конфідентів — нагонича Ігоря Кононенка і ловця Макара Пасенюка. 

 

І річ не у всесвітньовідомому захопленні Онищенка кіньми й "кобилами", і навіть не у співзвучному прізвиську президентського бізнес-партнера Ігоря Кононенка, що втрапив у скандал. Річ у тому, що якби не Петро Олексійович і не його "подовжувачі рук", у Верховній Раді не було б депутата на ім'я Олександр Онищенко. Адже ще 2014 року, на етапі реєстрації кандидатів у народні депутати, DT.UA повідомляло: Онищенко протягом двох років був відсутній у країні більш ніж по 240 днів, що було порушенням вимоги до кандидата про необхідне п'ятирічне проживання на території України. ЦВК, на підставі документів, наданих, до речі, з ініціативи СБУ, відмовила претендентові в реєстрації. Але чарівні сили допомогли охочому до тривалих відлучок одержати рішення суду на свою користь. 

 

З маківками церков на агітаційних бордах постачальник задоволень різномастим гедоністам усього світу, включаючи новообраного президента США, успішно переступив поріг українського парламенту. Спеціаліст тилового забезпечення МВС за освітою й активний член "кисельовської" бригади за родом занять; довірена особа Черновецького й один з основних спонсорів "Батьківщини" останніх років; газовик-витівник і талановитий комунікатор Олександр Онищенко був зведений Петром Порошенком у статус "Рішали іменем президента України".

 

За даними джерел DT.UA з близького кола народного депутата, Онищенко має кілька кейсів записів. У першому — купівля голосів під необхідні рішення в залі парламенту. У другому — віджим потоків і часток на користь бізнесмена Порошенка і Ко. У третьому — розподіл тіньових дивідендів з тією ж командою у сфері роботи з "Укргазвидобуванням". Є і четвертий кейс, записаний, щоправда, не new-Мельниченком, а людьми медіавласника Віктора Зубрицького, і стосується він усього комплексу торгів людей Порошенка, приведених на переговори Олександром Онищенком, при спробі купити (віджати) канал 112.

 

У всьому цьому фестивалі купання в багні Онищенко брав найактивнішу участь. І слухати його звинувачення, проголошувані з гідністю Білого лицаря, особисто мені гидко. Однак, хай яку огиду викликає джерело інформації, його звинувачення на адресу президента мають бути ретельно вивчені, зіставлені з реальними подіями й оцінені за законом.

 

Тепер запитання — за чиїм законом? Американським, російським, українським? Перші реакції СБУ і ГПУ на старт заяв Онищенка доказово продемонстрували, що справа Леоніда Деркача і Михайла Потебенька живе, але деградує. Про підготовку компроматовиверження в DT.UA знали ще з середини жовтня. Думаю, на Банковій — значно раніше. І що? Вкинуті в мас-медіа скрин-шоти листування одного з адвокатів опального нардепа не додали до справи майже нічого, крім підозр у відкритості Viber для вітчизняної спецслужби. Заведена проти Онищенка справа про зраду Батьківщини, цілком імовірно, не позбавлена підстав. Але вона не замінить собою справи про її розгарбування. 

 

Усе ті ж самі близькі до Онищенка джерела стверджують, що першими слухачами, глядачами й читачами нагромадженого нардепом масиву свідчень, стали аж ніяк не американські юристи. "Якби в день голосування про зняття недоторканності й дозвіл на арешт Онищенко не хизувався своїм перебуванням у Москві, рішення через зал не пройшло б. Принаймні не  про арешт. З Москви у такому вразливому становищі і просто так, без "інвентаризаційного номера", ніхто не відлітає". Більше того, джерело стверджує, що один з українських каналів іще в середині осені закінчив роботу над фільмом за матеріалами Онищенка. Але фільм так і не вийшов на екрани. Особисто я не маю у своєму розпорядженні доказів передачі Олександром Онищенком даних ФСБ РФ. Але й причин, які можуть зупинити таку людину від подібних дій, не бачу. 

 

Звернення до американських спецслужб могло бути для Онищенка як спробою зберегти квиток, що дозволяє вільно переміщатися цивілізованим світом, так і операцією прикриття. Навряд чи передані ним файли додали щось суттєве до вже наявних знань американців про Петра Порошенка та його найближче оточення Але на тлі публічності того, що відбувається, факт прийняття-передавання оперативних даних американськими прокурорами свідчить про те, що президент України потрапив у молох юридичної машини США. А це — велика проблема. І для самого Петра Порошенка, і для країни.

 

У принципі, за помилки, непорядність або злочини президентів завжди платять їхні країни. Своїми перспективами, інтересами, гідністю. Олександр Онищенко не може розповісти нічого нового про спосіб дій і цілепокладання української політичної верхівки. 

 

Але він, якщо правдою є розповіді очевидців про наявні в нього записи, може довести те, що відбувається. Компрометуючі факти, при потраплянні до рук іноземних спецслужб, відкривають широкий діапазон можливостей — від тиску на очільника Української держави з метою отримання необхідних політичних чи економічних рішень до управління часом перебування фігуранта на його посаді

 

Петро Порошенко своєю необов'язковістю й ніким жодного разу не завваженою провінційною хитрістю стомив усіх: і Меркель, і Олланда, і Обаму, і Путіна, і навіть Манафорта — одного з четвірки найбільш довірених нині людей Трампа, які підбирають для нового президента кадри. Навіть очільникові невеликої і знесиленої з цілої низки причин країни не можна обіцяти сильним світу цього все і щоразу скочуватися з обіцяного. Спочатку так втрачається повага до лідера, а потім і співчуття до країни. А вже якщо допустити, що фінансова розвідка США справді працює, а не імітує діяльність, як наша, а очільник адміністрації Путіна Вайно приймає чергового довіреного посланця Порошенка, що прибув обговорити нюанси, пов'язані з роботою Липецької фабрики, то про яку повагу може йтися?

 

Записи Онищенка можуть стати як каталізатором певних процесів у нашій країні, так і вмерти в архівах новинних стрічок. Усе залежить від того, чи спроможні основні гравці оперативно зробити свої ставки на нашому полі. Зараз усередині країни немає енергії, здатної витиснути чинного президента з його посади: ні в більшості суспільства, ні в більшості олігархів немає на прикметі фігури, в яку можна було б перелити владу в разі відставки Петра Порошенка. Але якщо зовнішній фактор консенсусно — на базі "втоми від України" — серйозно втрутиться в ситуацію, то ми цілком можемо почути проникливу прощальну промову п'ятого президента України. Щоправда, для того, щоб це сталося, хоча б один з великих зовнішніх гравців повинен мати свою ставку в країні й упевненість у тому, що в результаті дострокових виборів влада дістанеться своєму сучому сину. 

 

Сьогодні такої ставки не має ніхто. Європа в подібні ігри не грає. Нова американська влада ще не визначила свою політику стосовно України і зробить це, швидше за все, лише після того, як визначиться зі своєю стратегією стосовно Росії. Бюрократія мін'юсту США може як законсервувати справу Онищенка, так і відкоркувати її в потрібний момент. Путін ніби й визначився зі своєю особистою симпатією до Бойка, але не впевнений у його спроможності перемогти на президентських виборах без участі в голосуванні "ДНР" і "ЛНР". Та й однозначної ставки на політичну силу не зроблено, довіру до політичних інструментів Ріната Ахметова втрачено, і ніякі зустрічі з Сурковим і керівником ефесбешної "п'ятірки" Бесєдою не допоможуть улюбленцеві Нуланд — "єдиному українському олігархові, з яким можна мати справу" — відновити цю довіру. Великої довіри до фігури Рабиновича в Москві, незважаючи на підтримку й внутрішньокремлівський промоушн Медведчука, не відчувають: користають, але, знову ж таки, як і у випадку з Януковичем, — гребують, вважаючи, що не буває не тільки колишніх КДБістів, а й сидільців.

 

В той же час, як припустив один із знавців великих політичних ігор, якщо раніше до Петра Порошенка застосовувалася тактика "тисячі дрібних порізів", то тепер дії Онищенка можуть призвести до нокдауну, а, можливо, й нокауту. "Цілком очевидно, що в міру наростання скандалу, зам'яти який навряд чи вдасться, президенту все складніше буде збирати парламентську більшість і Рада втратить не тільки керованість, а й навіть подобу ефективності". А це може спричинити дострокові парламентські, а там – і президентські вибори. 

 

Перевибори без визрілої в суспільній свідомості якісної альтернативи так само небезпечні, як і стомлене гниття й нічогонеробіння, що підвищує резистентність до будь-яких моральних викликів. Вимога і забезпечення прозорого, оперативного розслідування висунутих обвинувачень мають стати тактикою активної частини суспільства. 

 

В іншому випадку ми зможемо з жалем стверджувати, що за 16 років, які минули від початку першого касетного скандалу (що стартував 28 листопада 2000 р.), у нашій країні нічого не змінилося. Хоча ні, винувата: Юра Луценко змінив сторону барикад.

 

Юлія Мостова,

http://gazeta.dt.ua

 


04.12.2016 1187 1
Коментарі (1)

Wasyl Ryba 2016.12.04, 03:49
та нэ, вже було декілька віпадків, які не жадні люди вже би зрозуміли як чорну мітку. ну хоть би про панамских патрійотів, але чи то Бама з банкірарами порадивсі, чи то в нас щее не було кандидата від банкірів, помінєли посла і все заглохло. А тут знов всі наші перейшли в наступ за тарифи і на гонтареву-сатановску, вчера юльку на канали пустили бомбити, Шустер заплакав, Ляшко проколовсі і спустив пару з Шухевичем... ну ясно що не хтось з них, бо гавкіт -се негатив брати... А тут читаю що і маскалі вже знают імя,яке тут не світиться, але їго обзорини йдут по впливових ЗМІ НАТО. Воно в останному абзаці сеї статі: http://www.fondsk.ru/news/2016/12/02/dengi-na-vojnu-s-donbassom-poroshenko-podmjal-pod-seba-43156.html
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1846
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1801
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1788
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5297 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2094 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1462

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

636

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

721

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

915

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

949
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1685
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3615
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10193
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26067
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10116 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7662
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

847
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1351
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

326
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1213
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

811
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1026