Хокінг оголосив про настання найстрашнішого часу

 

Стівен Хокінг

 

Фізик-теорертик Стівен Хокінг вважає, що настав найнебезпечніший час для планети.

 

Свої роздуми вчений опублікував у колонці в газеті The Guardian.

 

Він заявив, що у світі дуже небезпечно зростає розрив між елітами та простими людьми. Одним з виявів такого розриву науковець вважає голосування британців за вихід з ЄС та обрання президентом Дональда Трампа.

 

Побоювання, що лежать в основі цих голосувань, пов'язані з економічними наслідками глобалізації та прискорення технологічного прогресу, є абсолютно зрозумілими. Автоматизація підприємств вже знищує робочі місця в традиційній промисловості, а розвиток штучного інтелекту, ймовірно, перенесе це масштабне руйнування і на середні класи, де залишаться лише піклувальні, творчі та керівні ролі, – пояснив Хокінг.

 

Він додав, що це у свою чергу прискорить економічну нерівність у всьому світі. Хокінг зазначив, що невідворотне впровадження новітніх технологій є водночас і прогресом, і руйнуванням для людства.

 

Всі ми живемо в світі, у якому зростає фінансова нерівність, в якому багато хто бачить не тільки те, як знижується їх рівень життя, але і зникає сама здатність заробляти на життя взагалі. Тож не дивно, що вони перебувають у пошуку нової угоди, яка, як їм могло здатися, нададуть Трамп і Brexit, – вважає Хокінг.

 

Також він додав, що новітні технології дали можливість бідним людям бачити розкішне життя багатих, що посилює невдоволення перших. При цьому, за його словами, головна проблема світу у тому, що перед людством постали серйозні виклики, пов’язані з екологічними проблемами.

 

Можливо, через кілька сот років ми створимо колонії між зірок, але зараз у нас є тільки одна планета, і ми повинні працювати разом, щоб захистити її. Щоб зробити це, нам потрібно ламати, а не збільшувати бар'єри всередині і між країнами. Щоб у нас з'явився шанс зробити це, світові лідери повинні визнати, що вони зазнали невдачі і підвели більшість. Нам доведеться навчитися краще, ніж сьогодні, ділитися ресурсами, які все більше концентруються в руках меншості,
– підсумував Хокінг.

 

http://24tv.ua/


Кількість переглядів - 3387
03.12.2016 10:37
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (1)
Peter Demchenko | 24.01.2017 08:36"...через кілька сот років ми створимо колонії між зірок, але
зараз у нас є тільки одна планета, і ми повинні працювати
разом, щоб захистити її" Я не впевнений, що ми будемо через
кілька сот років, тому повністю підтримую пана Стівена в тому,
що треба працювати, і не просто працювати, а працювати
самовіддано і напружено, інакше через кілька сот років нас не
буде ні на планеті Земля, ні на колоніях серед зірок.
Ф.Енгельс в "Діалектиці природи" передбачав таке собі
безслідне зникнення розуму, маючи на увазі і наше земне
людство.

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги