Прикарпатська преса про відмивання мільйонів у будинку-інтернаті, красунь із камер та оптимізацію стоматполіклінік

 

https://pp.vk.me/c836131/v836131298/14383/qMX8Pq70Klo.jpg

 

Огляд прикарпатської преси в період з 25 листопада по 1 грудня 2016 року.

 

Репортер

Вибух у Снятині. Заява Дмитра Сідлярчука про відмивання мільйонів у Снятинському будинку-інтернаті закінчилася тим, що його просто підірвали на власному подвір’ї. Що ж насправді ховається за стінами скандального закладу для дітей-інвалідів?

Декор на три мільйони. До свят залишилося небагато. Тож у Франківську влада активно готується. Вже сьогодні комунальники закуповують ялинки, іграшки, освітлення. Цьогоріч святковий настрій обійдеться місту у три мільйони гривень.

Папір нікуди не ходить. Майже місяць франківські чиновники працюють з документами по-новому – міськвиконком запровадив систему електронного документообігу «Діловод». Що ж воно таке і яка користь з електронних документів франківцям?

Андрій Курков : « Культура знімає страх перед чужими». Він – один з найвідоміших письменників у світі. Його твори перекладені багатьма мовами, а роман «Пікнік на кризі» розійшовся накладом 150 тисяч примірників. До Франківська Курков приїхав із презентацією роману «Шенгенська історія». «Репортер» поговорив з письменником про все – літературу, Європу, Україну.

 

Галицький кореспондент

Красуня із камери. Бути моделлю – тепер не тільки мрія багатьох дівчат, а й постійно відкрита вакансія. А бути з моделлю – питання лише грошей і наявності інтернету. Серед тисяч пропозицій працевлаштування на сайтах є й оголошення про набір «дівчат модельної зовнішності на роботу з гнучким графіком та заробітною платою від 500 доларів». Про нюанси підпільної роботи вебкам-моделі дізнавалися журналісти «Галицького кореспондента».

Атовці пішли на суд за грішми. На Прикарпатті учасники АТО масово подають позови в суди, вважаючи, що їм недоплатили разових щорічних допомог.

Визначальні вибори в об’єднаних громадах. 18 грудня у 143-х об’єднаних територіальних громадах України відбудуться перші вибори. Зокрема, і в семи ОТГ на Прикарпатті. Івано-Франківщина замкнула десятку областей , де цьогоріч створено найбільше громад. Чого очікувати від цих виборів та хто хоче очолити об’єднані громади, дізнавався «ГК».

 

Західний кур’єр

Центральна зона: пішохідна чи паркувальна? Не всі пішоходи стають водіями. Але всі водії інколи стають пішоходами. Хто ж з цих учасників дорожнього руху повинен мати пріоритет в умовах міста, зокрема, центральної історичної його частини?

Хто управляє житлом? Реформа ЖКГ, перехід на ринкові умови призвели до того, що на зміну державним ЖЕО прийшли різноманітні форми управління багатоквартирними будинками. То хто тепер управляє житлом?

Додому тільки спати. Щодня Івано-Франківськ перетворюється на місто-мільйонник. Судячи із транспортного потоку, котрий щоранку в’їжджає до обласного центру, можна сміливо погоджуватися що як мінімум на день Івано-Франківськ перетворюється на місто-мільйонник, а вже надвечір приїжджі знову покидають його, аби назавтра знову сюди повернутися. Чим так приваблює обласний центр та чому працювати вигідно саме тут, розповідає «Західний кур’єр».

 

Вікна

Матвійчук не Насалик

Днями минув рік від моменту, коли Ігор Матвійчук став міським головою Калуша. Ігор Матвійчук, звісно, не є корінним калушанином, але й — не варяг, як часто закидають йому поза очі. Адже пов'язаний із містом уже добрий десяток років — з моменту, коли прийшов у Калуш разом із міським головою Ігорем Насаликом. Ігор Матвійчук встиг піднятися щаблями комунальної кар’єри, тож, напевно, як жоден з інших міських голів, знає «комуналку». Як у місто прийшов Ігор Матвійчук і що змінилося за рік його управління Калушем — пригадували «Вікна».

Ліквідація «Школяра»: місія (не) здійсненна?

Понад півтора року триває ліквідація спеціалізованого комунального підприємства ТВО «Школяр», яке організовувало харчування учнів у міських школах. Днями на сесії депутати знову продовжили термін ліквідації ще на півроку, за яких, прогнозовано, зростуть борги КП, адже з нового року суттєво зростає мінімальна заробітна плата. Щоб завершити процес ліквідації, потрібні вливання з міського бюджету на погашення боргів КП. Адже вже сьогодні постачальники обіцяють намети та акції протесту під міською радою.

Проста історія корінного калушанина

Василь Возняк – цього року йому 67 років. Він все життя працював на олефіновому заводі механіком. Вміє добре креслити. Накреслив план своєї хати, де жили його бабуся з дідом. Це були 1950-ті роки. Калуш тоді ще був маленьким містечком, а Підгірки, Хотінь – просто селами. Василь любив проводити час у бабусі. Старанно зберігає сімейні традиції. Береже мамині фотографії. Вирішив поділитися з калушанами спогадами, які є частиною історії міста.

Оптимізація стоматполіклініки: дантисти бунтують, влада — рахує гроші

Колектив калуської стоматологічної поліклініки протестував на сесії міської ради проти переведення їх на госпрозрахунок. Таку систему медики називають крахом безкоштовної стоматології та наполягають: з введенням такої реформи чимало з них опиняться на вулиці. Влада міста тим часом переконує, що вибудувавши зрозумілу для всіх фінансово-господарську діяльність, можна буде зекономити бюджетні кошти, а пацієнти платитимуть за своє лікування офіційно, у касу.


Кількість переглядів - 9582
01.12.2016 13:03
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги
Душа і тіло
Україна і світ