Рейтинг найбільш завантажених перехресть Івано-Франківська

 

http://www.blitz.if.ua/include/img/medium/svitlofor%20(4).jpg

 

Кількість автотранспорту, котрий щодня курсує вулицями нашого міста, годі й перерахувати. За офіційними даними, лише в обласному центрі зареєстровано майже 55 тисяч автомобілів.

 

Колони машин по всьому місту сунуть довгими валками, а далі роз’їжджаються хто куди. І вже здається, ніби й не було завантаженого руху. Але є місця в Івано-Франківську, де в певні години скупчення автотранспорту змушує мимоволі задуматися над його кількістю або навіть шкодою від вихлопних газів. На порозі зима, а тому шкода від автомобільних випарів буде тільки зростати.

 

На початку цього року в Івано-Франківську проводилося дослідження викидів шкідливих компонентів автомобільними двигунами внутрішнього згоряння на дослідних ділянках  в зимовий період. Фахівці порахували кількість транспорту, котрий щодня курсує містом, і визначили найбільш завантажені ділянки. Враховуючи їхні результати, подаємо сьогодні рейтинг цих перехресть, адже кількість транспорту на дорожніх розв’язках навряд чи коли-небудь зменшиться. А це явище мають можливість спостерігати не лише автовласники, але й пасажири та пішоходи. Деколи такі скупчення транспорту в одному місці навіть стають перепоною на шляху до роботи.

 

Пальму першості віддаємо дуже популярному в народі «Тисменицькому» напрямку. Перехрестя вулиць Незалежності – Івасюка – Микитинецька дійсно вражає кількістю транспорту. Фахівці підрахували, що в середньому за одну добу тут проїжджає 46 464 автомобілі. Ще декілька років тому там була дійсно проблема із виїздом з міста. Але після зміни руху транспорту за рахунок третьої смуги ситуація дещо покращилася. Принаймні у години пік немає затяжних заторів. Ми вже неодноразово писали про те, що саме це перехрестя чекає на грандіозну реконструкцію.

 

Там планують обладнати кільце, котре дозволить максимально спростити пропуск транспорту. На жаль, чи не найбільша тиснява на цьому перехресті також спостерігається кожного ранку, коли всі поспішають на роботу. Водіям і пасажирам доводиться добряче понервувати, поки такий важливий світлофор пропустить їх у володіння міста. Черга до перехрестя деколи тягнеться аж через міст до вулиці Декабристів. Це й не дивно, адже місто розширюється, саме за Бистрицею розбудовуються нові житлові масиви. Мешканцям приміських сіл Угорники, Микитинці та Хриплин також доводиться простоювати у заторах на цьому перехресті, аби потрапити у місто.

 

На другій сходинці, як і можна було очікувати, перехрестя вулиць Новгородської – Галицької – Дністровської. І це не випадково, адже центральна частина міста приваблює автовласників, котрим треба не тільки на роботу, але й на ринок. Окрім міського транспорту, сюди воліють потрапити усі, кому не лінь. Скупчення легкових автомобілів та громадського транспорту на цьому перехресті буває настільки великим, що навіть пішоходи не встигають переходити вулицю. За добу в середньому тут проїжджає 42024 транспортні засоби.

 

Перекриття руху транспорту по вулиці Галицькій у сторону міської ратуші трохи зняло градус напруги. Але в години пік уся ця транспортна розв’язка потерпає від величезного затору. Метикуваті мешканці Івано-Франківська прекрасно розуміють, що у таких випадках містом найкраще курсувати на своїх двох. Особливо, якщо кудись поспішаєш. Рух на цьому перехресті може ще більше пожвавитися, якщо буде виконано рішення міськвиконкому щодо запровадження двостороннього руху по вулиці Дністровській.

 

Золота середина нашого рейтингу – перехрестя вулиць Незалежності – Залізничної. Це стратегічне місце перетину транспортних потоків із доброї половини області. Транспорт з усіх гірських районів, а також  із Тисменицького, Коломийського та Тернопільського напрямків рине у сторону залізничного та центрального автовокзалу. Це перехрестя щодоби проїжджає в середньому 39840 транспортних засобів. Одні машини їдуть прямо до центру чи намагаються виїхати із міста, інші маневрують до вокзалу і з нього. Вулиця Залізнична деколи настільки завантажена, що транспорт простоює навіть по 10-15 хвилин у черзі до світлофора.

 

Північна сторона Івано-Франківська також не поступається кількістю транспорту. Мікрорайон «Пасічна» – проблемна зона для нашого міста. Скільки років уже планують розвантажити міст і звести ще один, але це питання ніяк не зрушить з місця. Але навіть не в мості проблема.

 

Одним з найбільш завантажених перехресть є перетин вулиць Галицької – Горбачевського – Калуського шосе. Тут щодоби проїжджає в середньому 39384 транспортні засоби. Значне завантаження цього перехрестя спричинене єдиним транспортним коридором у напрямку Львова та декількох районів області. Нещодавно сюди ще й перенесли автовокзал із міжобласними та міжнародними рейсами, тому рух значно ускладнився великою кількістю автобусів.

 

Наш топ-5 завантажених перехресть замикає перетин вулиць Чорновола та Гординського. У цьому районі проходять основні дорожні артерії міста, і саме тут найпростіше переїхати із Мазепи на Чорновола чи навіть на Коновальця. Але про такі зручності перетину паралельних вулиць знає багато водіїв, тому й користають цим шансом. Є такі години, коли транспорт стоїть не лише на перехресті біля пологового будинку, але тягне за собою колони транспорту по всій вулиці Гординського та частини Мазепи зі сторони центру міста.

 

Тим часом рух на інших вулицях та перехрестях міста також інтенсивний. За допомогою сучасних ґаджетів можна дізнаватися в онлайн-режимі про затори попереду та оминати скупчення транспорту.


ТОП-5
1. Незалежності – Івасюка – Микитинецька 46464 авто/добу
2. Новгородська – Галицька – Дністровська 42024 авто/добу
3. Незалежності – Залізнична 39840 авто/добу
4. Галицька – Горбачевського – Калуське шосе 39384 авто/добу
5. Чорновола – Гординського 34968 авто/добу

 

Володимир БОДАК, Західний Кур'єр


26.11.2016 Володимир БОДАК 1504 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

611
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1796 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1105 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

532
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6879 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11335 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

310

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1047

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1093

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1088
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

255
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1060
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

825
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

713
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

648
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2921
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4418
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18417
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

288
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

333
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

642
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

744