Медиків калуської лікарні звинувачують у пиятиці на роботі (відео)

 

 

Якось до реанімаційного відділення Калуської центральної районної лікарні, що на Івано-Франківщині, приїхала карета швидкої із хворим. Та бригаду медиків ніхто не зустрів. Фельдшери швидкої протягом півгодини намагалися знайти лікарів-реаніматологів, адже хворого потрібно було терміново рятувати. Рідні ж переконані, що в цей час лікарі святкували День медичної сестри і просто не хотіли працювати.



Про це розповідають журналісти викривального проекту «Лікарські таємниці» на телеканалі ZIK.



Людмила Олексин пригадує, як її брат Костянтин Солтан випив звичні ліки від болю у горлі. Невдовзі стан чоловіка значно погіршився, й у нього почалася сильна алергічна реакція.



Медики швидкої допомоги, які приїхали на виклик, діагностували набряк Квінке у ділянці шиї, тобто гостру алергічну реакцію, та негайно забрали чоловіка у лікарню.



«Коли такий набряк відбувається зокрема у ділянці гортані, то звужуються дихальні шляхи. У людини часто ускладнюється дихання, відтак виникає загроза життю», – прокоментувала лікар-алерголог Анізія Бандрівська.



Однак коли карета швидкої допомоги привезла хворого близько 22:00 до реанімаційного відділення калуської лікарні, то там на робочих місцях нікого не було.



«Коли ми їхали до лікарні, я дуже переймалася тим, щоб не було ніякого релігійного чи іншого свята, щоб усі спеціалісти були на робочому місці. Та звідки я могла знати, що в той день лікарі можуть святкувати день медичної сестри», – пригадує Людмила Олексин.



Костянтин лежав у коридорі лікарні, тоді як медики швидкої допомоги намагались знайти бодай когось зі своїх колег.



«Протягом близько 20-30 хвилин, коли ми були присутні у приймальному покої й намагалися передати хворого, реаніматологи не приходили», – розповів фельдшер виїзної бригади станції швидкої допомоги комунального господарства Калуської міської ради Володимир Павлів.



Натомість фахівці зазначають, що при таких загрозливих станах людину необхідно реанімувати протягом перших 10-ти хвилин. Відтак, щоб все ж знайти хоча б одного лікаря, Людмила зателефонувала заступнику міського голови Калуша Василеві Турчину. І тільки після розмови з чиновником прибігли медбрати та забрали хворого у реанімацію. Та невдовзі повідомили рідним, що чоловіка не вдалося врятувати.



Родина померлого переконана, що в той час, коли потрібно було рятувати Костянтина, усі медики святкували. До того ж, журналістам вдалося з’ясувати, що пацієнти цієї лікарні вже неодноразово скаржилися на пиятику лікарів на робочих місцях.



«У 2012 році на операційному столі у Калуській ЦРЛ померла 23-річна Юлія Чошко. Родичі наполягали: лікар, який проводив операцію, буцім, перебував у нетверезому стані», – розповідають пацієнти Калуської ЦРЛ.



Натомість заступник головного лікаря Калуської ЦРЛ усі звинувачення відкидає. І, зокрема, у смерті Костянтина Солтана провину лікарів заперечує.



«Ми маємо результати службового розслідування щодо хворого Солтана. Лікарі діагностували гнійний ларингіт та асфіксію внаслідок спазму, що і призвело до смерті пацієнта. Відтак, настала повна обструкція верхніх дихальних шляхів, тому лікарям не вдалося провести інтубацію трахеї та вентиляцію легень», – прокоментувала заступник головного лікаря Калуської ЦРЛ з медичної частини Наталія Кінаш.



Утім, за дивним збігом обставин, після скарг пацієнтів на пиятики лікарів, у медзакладі запровадили контроль: на початку робочого дня перед кожним медичним святом всі працівники проходять перевірку на алкотестері.



Окрім пиятики на робочому місці, колеги калуських лікарів звинувачують медзаклад у вимаганні хабарів за працевлаштування.



Христина Паньків два роки тому проходила інтернатуру в цій лікарні. Однак коли довелось працевлаштовуватись згідно зі скеруванням від університету, дівчина почула відмову. Головний лікар Калуської центральної районної лікарні Іван Красійчук, за її словами, натякав на хабар.



«Згодом мені стало відомо, що, наприклад, за місце санітарки вимагають 500 доларів, за посаду медсестри – близько 2,5 – 3 тисячі доларів. Ну, а за місце лікаря – приблизно 6 – 7 тисяч доларів, залежно від відділення», – розповіла Христина Паньків.



Дівчина впевнена, що через її письмові скарги на цей медзаклад та головного лікаря, керівництво лікарні тепер намагається їй помститися. На новому робочому місці дівчині погрожують різними перевірками та інспекціями.



Своєю чергою, заступник головного лікаря Наталія Кінаш відмовилася коментувати звинувачення у хабарництві та порадила з такими відомостями звертатися до прокуратури.

 


25.11.2016 664 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1630
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1710
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1698
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5015 39
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2008 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1393

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

366

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

589

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

761

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

878
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3516
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10085
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

723
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25975
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7588
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

779
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

944
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1277
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

235
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1113
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

721
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

955