Блокування файлообмінників: наїзд чи боротьба за авторське право

 

/data/blog/120668/5e7b453f979fe61005735e3fb52ee973.jpg

 

Цього тижня перестав працювати найпопулярніший в Україні файлообмінник EX.UA. Перед цим кіберполіція вилучила сервери другого за величиною файлообмінника FS.TO. Тому він теж не працює.

 

На цих інтернет-ресурсах більшість українців зберігали свої дані та шукали потрібні мультимедійні файли, а також мали можливість заводити на серверах цих сервісів електронну пошту.

 

В Адміністрації президента припинення роботи EX.UA сьогодні назвали "безумовним успіхом". Про це сказав Дмитро Шимків, секретар Національної ради реформ, заступник голови адміністрації президента.

 

На його переконання, у ЕХ.UA була бізнес-модель, яка давала їм можливість заробляти кошти, поширюючи нелегальний відеоконтент, вставляючи в нього українську рекламу. Українські рекламодавці платили гроші за розміщення реклами, а правовласники контенту не отримували ніякої бенефіції від цього. Власники ресурсу отримували таким чином близько 1 млн доларів доходів на рік.

 

"Дмитро Шимків навіть не соромиться говорити вголос те, що влада просто перекрила заробіток власникам цього EX.UA і FS.TO. І це при тому, що фінансові доходи від публікації тих чи інших файлів законодавством не врегульовані. Є лише закон про авторське право. Натомість відсутні різноманітні додатки, що будуть регулювати інтернет-простір і встановлювати відповідальність за певні дії чи поширення інформації. Наприклад, зараз за копіювання контенту одним сайтом у іншого не можливо притягнути до суду, бо фото зі сторінки монітора не є доказом у суді", - каже Олександр Лагневич, програміст, спеціаліст зі створення й просування сайтів.

 

На його думку, влада не зацікавлена у створенні сучасного законодавства, яке б регулювало й передбачало відповідальність за порушення авторського права в інтернеті.

 

"Незацікавлена, бо просто зараз закриває крупні файлообмінники. Це означає, що замість них потужнішими стануть інші. Коли, наприклад, при Януковичі оточення його старшого сина блокувало роботу EX.UA, то за тиждень 80 відсотків користувачів цього ресурсу й рекламодавців перейшло на FS.TO й укріпило його. Думаю, цього разу ситуація буде ідентичною. Очевидно приближені до влади люди зараз вклали гроші у аналоги заблокованих файлообмінників і через два-три тижні ми побачимо нових постачальників відео і аудіо", - каже він.

 

На його думку, може бути й інша причина закриття — поширення файлообмінниками провокативних файлів певних політиків або ж поширення фільмів із мережі кінотеатрів, підконтрольній комусь із чиновників.

 

"Зараз суспільство дуже наелектризоване. Особливо після оприлюднення фантастичних статків державних чиновників. Оточення влади розуміє, що будь-які інформаційні виливи можуть коштувати для них дуже дорого. Щодо кінотеатрів, то мені важко сказати, хто з політиків володіє ними. Але хто б він не був, він втрачає гроші через тиражування кінострічок з його залів у інтернеті," - каже програміст.

 

І Адміністрація президента, і власники EX.UA не доказують головної причини закриття ресурсу, вважає юрист Ростислав Кравець.

 

"Позиція влади у тому, що EX.UA і FS.TO порушують авторське право. Тобто поширюють файли всупереч згоді власників права на них. Однак ні кіберполіція, ні СБУ не показали громадскості жодного доказу цього звинувачення. Скажімо, що власники права на певний фільм звернулися до адміністраторів файлообмінника і їм відмовили", - каже юрист.

 

Він не виключає, що цей бізнес хочуть захопити певні фінансово-промислові групи.

 

"Однак це фантазування з мого боку. Такі припущення висловлюють деякі експерти. Але чомусь ні на EX.UA і FS.TO про цю версію не кажуть. І це дуже дивно", - пояснює він.

 

Юрист також не виключає, що такі дії влади можуть бути формальною операцією правоохоронців, аби продемонструвати країнам Заходу, що у нас йде боротьба із піратським відео.

 

"Якщо це так, то боротьбу почали не з того боку. Потрібно карати тих, хто хоче споживати піратський продукт. Якщо б так було, то менше б неліцензованого відео було в інтернеті. Таку схему використовують у Німеччині і вона себе добре зарекомендувала", - каже Ростислав Кравець.

 

Нагадаємо, минулого тижня СБУ заблокувала роботу одного з найкрупніших інтернет-операторів України "Інтертелекому". У компанії вилучили сервери. Й позбавили цим інтернету кілька мільйонів людей.

 

Володимир Гук, znaj.ua


22.11.2016 1221 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1274
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2567
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2134
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2198
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6598 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2476 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

370

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1183

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1307

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1441
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

306
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

173
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

602
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

74
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26535
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

569
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10486 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

76
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

104
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

424
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

571
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

641