Вона сидить і він не гнеться

 

 

Посадили. Проте, Юля поводила себе мов рання Християнка (ті «на вироки суду відповідали брутальною лайкою»). І це чудово. Бо в тюремному товаристві (особливо на жіночих зонах) не вистачає авторитетних людей, здатних на радикальне заперечення.

 

Янукович теж тримається мужньо в лещатах між Сходом і Заходом. Віриться, що буде сильним лідером, не гіршим за Лукашенка. Навіть у самотності Межигір’я він не втрачає доброго гумору: ми всі оцінили вдалий жарт (який він, можливо, занадто часто повторює) за незалежність вітчизняного судочинства.

 

Єврочиновникам не зламати нашого Федоровича погрозами відкласти підписання угоди за асоціацію. З іншого боку, навіщо нам партизан-антиглобаліст на посаді президента?

 

Поділюся власним досвідом. В мене є добрий приятель, який до недавнього часу працював мером Одеси, Гурвиць. Після блискавичної перемоги Януковича, я мав з Гурвіцем не одну непросту розмову ось про що. Вам терміново треба вступити до Партії Регіонів – кажу я – інакше посаду не втримати.

 

- Розумієте, Дмитре, - відповідає Гурвиць – це поза сумнівом необхідно, але переламати себе  я не можу. Якось так воно буде гидко виглядати.

 

- Послухайте – кажу я на це – ви хочете залишитися мером, ви – найкращий мер для цього Богом забутого міста, нам усім потрібно, щоб ви були мером, але ви не можете бути одночасно і мером, і революціонером. Якщо ви революціонер, то треба вже шукати нелегальну хату, м'ясорубку, щоб перетирати аміачну селітру, майструвати собі фіктивні документи, купляти вікно на кордоні з Придністров'ям…

 

Але якщо ви позиціонуєте себе як мера – то треба просиджувати в приймальні у президента, трошки принижуватися перед Азаровим, прогинатися перед Льовочкіним і зберігати вічну вірність Партії Регіонів щонайменше найближчі чотири роки.

 

Не вмовив! Тепер Гурвиць за кордоном, а в Одесі бардак.

 

Те саме буде й з Україною, якщо наш Янукович любитиме власну помсту більше, ніж євроінтеграцію.

 

Любий Вікторе Федоровичу, нам тут, у столиці, непотрібен мер-космонавт, анархіст на посаді голови Укрзалізниці, поет-романтик на чолі Енергоатому, яскравий метросексуал у якості Київського митрополита, або нонконформіст-президент. Нам потрібне лагідне телятко, яке випросить іще один транш МВФ, вимутить Зону вільної торгівлі з Євросоюзом, зацілує гузицю євро-комісара заради скасування віз.

 

Натомість серед опозиціонерів хотілося б бачити побільше Че Гевар. І тут, перед вироком, виступає член фракції БЮТ Томенко, і закликає натовп прихильників Тимошенко не битися з міліцією!

 

Якось від опозиціонера завжди більше чекаєш протилежного: заклику до міліції не бити опозиціонерів. Втім, мабуть, він знає щось таке, чого не знаємо ми. Зрештою, він пробився у віце-спікери, а ми з вами щоранку пробиваємося до виходу з метро.

 

Нажаль, сама Тимошенко, депутати її фракції і взагалі вся опозиція більше розраховує на підтримку не українського народу, а народу США та народів ЄС, вірніше тих, хто представляє їх у Єврокомісії. «І що, дочко, допомогли тобі твої ляхи?» За півтора роки Юлина опозиція не зробила нічого для створення страйкової інфраструктури по всій Україні. Хоча, така можливість в них була.

 

Опозиція зробила все, аби знизити протестний потенціал мас. Саме опозиційні депутати стали добровільними помічниками міліції у справі заспокоєння протестних настроїв. Коли люди під судом хотіли самовиразитись, їх зупиняли й закликали до покірності саме депутати БЮТ.

 

Це очевидна капітулянтська позиція. Навіть у такій скрутній ситуації опозиціонери бояться народного бунту більше, ніж репресій влади.

 

Акції непокори, анонсовані опозицією, зведуться до кількох млявих пікетів. Мова не про те, що бютівські депутати власноруч мають споруджувати барикади. В жодному разі!

 

Проте, хоча б нині варто заткнути своїх томенків, організувати розгалужену службу юридичної та інформаційної підтримки будь-яких протестів, фінансувати допомогу всім політв’язням, а не тільки своїм з метою солідаризуватися з молодіжними радикальними групами, тощо.

 

Поки що Янукович здається більшим радикалом, ніж опозиціонери.

 

Дмитро Корчинський,

Братство


Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1120
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2479
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2087
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2136
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6455 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2420 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

292

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1117

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1142

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1358
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

239
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

562
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2027
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26478
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

525
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10428 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7970
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

507
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

371
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

521
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

594
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1544