У центральному корпусі ІФНМУ відкрилася виставка до річниці Революції Гідності

 

 

У день третьої річниці початку Революції Гідності, у понеділок, 21 листопада, в Івано-Франківському національному медичному університеті відкрилася виставка, присвячена тим доленосним подіям.

 

Експозиція діє у холі центрального корпусу університету. Її представив майданівець і колекціонер Юрій Гудчак. Усі експонати з його власної колекції. Тут і фотографії, які він робив вже з перших днів Майдану, і афіші, плакати, флаєри тих часів, і своєрідні Майданівські «трофеї» — міліцейські шоломи, бруківка, шурупи, які прив’язували до світло-шумових гранат, аби поранити якомога більше людей, є навіть радіостанції, якими користувались активісти.

 

«Я є колекціонером з шести років, — розповідає майданівець Юрій Гудчак. — І вже в перші дні Євромайдану я зрозумів, що відбувається щось більше, ніж просто мітинги. Тому почав потрохи зберігати все, що потрапляло до рук і мало стосунок до цих подій. Звісно, коли вже Майдан переріс у Революцію Гідності, то таке колекціонування стало небезпечним — можна було отримати до восьми років за ґратами. Але з іншого боку, кожна з цих речей є документом, який із плином часу стає все більш ціннішим для історії».

 

Особливо цінними експонатами для колекціонера є «бойові» прапори, які досі мають на собі кіптяву від революційних вогнищ, дерев’яний щит одного з активістів, бронежилет та металеві захисні пластини, скринька для пожертв, яка три місяці стояла на івано-франківському Майдані.

 

«Ті страшні події мають залишити в наших головах один важливий карб — ніхто не має права обмежувати права наших молодих колег, — говорить ректор ІФНМУ Микола Рожко. — Студентство у всі віки було носієм свободи в будь-якій державі. Ті люди, які поклали своє життя, поклали його за те, щоб ми сьогодні могли спокійно вчитися, працювати. Кожен на своєму місці має робити все для того, щоб ідеали Євромайдану не залишилися просто словами. Маємо жити і працювати так, як нас вчить Бог».

 

«У мене є особисті враження від Майдану тут і Майдану в Києві, — розповідає перший проректор університету Ганна Ерстенюк. — Я пам’ятаю наших студентів у білих шапочках на франківському Майдані, і ми розуміли, що не все так просто, що це не простий мітинг. Ми допомагали дітям, які збиралися їхати до Києва. Це, зокрема, були аптечки, щоб наші студенти й лікарі-інтерни поїхали трішки «озброєні». Пам’ятаю, як я у Києві на Майдані знайшла кількох наших лікарів-інтернів. Це були тендітні дівчата з важкими медичними сумками, і мені стало моторошно від того, що з ними може статися. Потім послухала оповідки про їхні «майданівські пригоди», побачила чоловіків, які їм допомагали. Нині наше завдання — будувати, творити, наближатися до Європи, до добра, світла. Дай Бог, щоб нині наші воїни не гинули, а цей жах якомога швидше закінчився».

 


21.11.2016 392 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1279
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2572
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2138
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2203
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6617 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2481 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

374

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1187

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1312

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1445
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

310
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

181
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

609
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

84
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26547
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

574
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10490 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

84
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

114
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

428
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

574
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

645