У франківському Карітасі відбулися тренінги для волонтерів

 

 

Соціальні працівники та волонтери БФ "Карітас Івано-Франківськ УГКЦ" протягом вересня-листопада проводили тренінги для волонтерів.


Під час тренінгів надавали кваліфіковані роз’яснення щодо допомоги хворим та тим, хто потребує особливого догляду.  Мова йшла про облаштування життєвого простору хворого, способи заміни натільної та постільної білизни, підгузків, про техніку та способи переміщення осіб, які користуються допоміжними засобами пересування, вимірювання життєво важливих показників організму: рівня цукру в крові, артеріального тиску та пульсу, ранковий туалет та догляд за тілом хворого, види та обробку ран, техніку накладання пов’язки тощо.


"Всі ці тренінги готують до волонтерської роботи у наших проектах, – пояснює координатор волонтерів Карітасу Юлія Ковалець. – Зокрема, в проекті для людей похилого віку "Покращення якості життя людей похилого віку-жертв тоталітарних режимів, залучення їх до активної участі у суспільному житті через участь у Клубі людей похилого віку "Надвечір" в місті Івано-Франківську та селі Крихівці, у рамках якого ми допомагаємо немобільним та маломобільним у веденні домашнього господарства, облаштуванні життєвого простору, придбанні необхідних засобів гігієни, побутових  речей".


Також волонтери, які пройшли підготовку, працюватимуть разом з волонтерами Карітасу в проекті "Домашня опіка", в благодійній їдальні та проекті "Комплексна допомога дітям та сім'ям у важких умовах життя в Україні. Мережа центрів сім'ї та молоді".


На тренінгах волонтери дізналися багато нового, напрацювали необхідні практичні навички – як саме правильно доглядати за хворими. Адже важливо знати – як вірно знезаразити рану, накласти пов’язку, перемістити хворого, виміряти тиск, пульс, цукор в крові та надати першу медичну допомогу до приїзду медиків у разі виникнення надзвичайної ситуації. Досвід, отриманий на тренінгах у Карітасі, учасники тренінгу вважають надзвичайно цінним.

 

Студенти V курсу Івано-Франківської Духовної Семінарії ім. свщмч. Йосафата теж мали змогу проходити тренінги в благодійному фонді "Карітас Івано-Франківськ УГКЦ". Семінаристи, які працюють та працюватимуть волонтерами, за цей час змогли завдяки чудовим консультаціям належно підготуватися до соціального служіння, яке здійснюватимуть протягом цілого навчального року", – ділиться студент семінарії Августин Тимчак. –  Директор БФ "Карітас Івано-Франківськ УГКЦ" митр. прот. Володимир Чорній ще з першої зустрічі наголосив на надзвичайній важливості соціального служіння, яке є реалізацією Христової заповіді про любов до ближнього, особливо у цей рік Божого милосердя. Він закликав нас усіма силами присвятити себе практиці любові через діла милосердя. Отже, усі семінаристи-волонтери, які проходили підготовку до здійснення соціального служіння, змогли отримати багато нових знань та навичок, необхідних для догляду за потребуючими. Також вони отримали багато позитивних емоцій та вражень від підготовки та цікавих тренінгів, на яких вони вчилися облаштовувати простір хворого, стежити за станом його здоров'я, гігієною тіла та здійснювати перевезення в інвалідних візках. Завдяки чудовим інструкторам змогли за короткий проміжок часу добре підготуватися до служіння ближнім як волонтери.


Тренінги для волонтерів відбулись у рамках проекту "Покращення якості життя людей похилого віку – жертв тоталітарних режимів, залучення їх до активної участі у суспільному житті через участь у Клубі людей похилого віку "Надвечір" в місті Івано-Франківську та селі Крихівці, надання практичної допомоги для представників цільової групи вдома" за фінансової підтримки німецького фонду "Пам'ять. Відповідальність. Майбутнє" та в рамках проекту "Сприяння у доступі до медичного обладнання для соціально незахищених верств населення" за підтримки МБФ "Карітас України".

 


18.11.2016 443 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1629
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1709
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1697
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5013 39
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2007 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1392

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

354

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

588

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

760

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

876
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3515
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10084
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

722
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25973
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7587
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

778
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

944
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1276
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

233
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1112
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

719
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

954