Прикарпатський нардеп закликав зупинити знищення ЖКГ, яке подається під виглядом реформ

 

/data/blog/120349/a7fd5f80d2b8666c5aee55676787fdbd.jpg?1479391576

 

Законопроекти про житлово-комунальні послуги, які розглядаються у Верховній Раді, є лобістськими та спрямовані на знищення житлово-комунального господарства, адже не враховують інтереси людей.

 

Про це заявив народний депутат від партії "ВОЛЯ" Юрій Дерев'янко на брифінгу в парламенті 17 листопада. 

 

"Ці законопроекти сьогодні протягуються владою разом з лобістами за кошти обленерго, за кошти інших монополістів для того, щоб відстояти інтереси обленерго та інших лобістів", — сказав нардеп.

 

Зокрема, за словами Дерев"янка, мова йде про три законопроекти: 1581-д про житлово-комунальні послуги, 4941 про енергетичну ефективність будівель та 4901 про комерційний облік комунальних послуг.

 

Депутат заявив, що згідно з законопроектом 1581 хочуть відібрати внутрішні комунікації, які належать мешканцям будинків, які їх ремонтують і утримують, та передати їх у безкоштовне використання монополістам. 

 

"Політична партія "ВОЛЯ", представники ОСББ та ЖКГ вимагають: якщо ці комунікації обслуговуються і утримуються за рахунок мешканців багатоквартирних будинків, вони мають залишатися їхніми. А монополіст, використовуючи ці комунікації, повинен платити їм за використання і підтримку в належному стані", — підкреслив нардеп.

 

Також Дерев"янко додав, що неприйнятним в законопроекті 1581 є створення так званого колективного споживача, коли послуги будуть надаватися не кожному громадянину, а цілому ОСББ та ЖБК. 

 

"Ми чудово знаємо, що всі ЖЕКи збанкрутіли саме тому, що більшість мешканців платять, але є такі, які не платять. Якщо один мешканець не платить, то можуть відрізати цілий будинок від надання послуг", — обурився Дерев'янко.

 

Він підкреслив, що такі зміни є неприпустимими. Також депутат виступив проти ухвалення законопроекту 4901, який хоче перекреслити багаторічну боротьбу ОСББ і ЖБК за прямі договори з надавачами послуг. Цим законопроектом пропонується, щоб кожен будинок облаштував будинковий лічильник, за який знову ж таки чомусь має платити споживач, а не постачальник житлово-комунальних послуг.

 

"Уявіть собі, щоб ви в магазин ходили зі своїми вагами. І це при тому, що в тарифі на комунальні послуги вже закладена сума коштів на придбання і встановлення лічильників", — обурився нардеп.

 

Третій законопроект 4941, який у четвер не підтримала Верховна Рада, закладає необхідність проведення енергоаудиту квартир за рахунок мешканців.

 

"Коли нам розповідають в парламенті, що кожна квартира має отримати цей сертифікат і кожен мешканець повинен провести енергоаудит своєї квартири, то це неправда!  Не можна провести енергоаудит тільки однієї квартири в будинку, бо всі розрахунки ведуться на весь будинок", — зазначив парламентар.

 

"Це все профанація реформ в ЖКГ. Всі ці дії ведуть до зубожіння і так небагатого нашого народу та до знищення ЖКГ", — підкреслив Дерев'янко.

 

Він додав, що ухвалення цих законів буде створювати додаткову суспільну напругу і знову люди будуть виходити на вулиці. Тому він закликав депутатів не підтримувати ці законопроекти.

 

Натомість Дерев'янко наголосив, що партія "ВОЛЯ" наполягає на якнайшвидшому розгляді законопроекту 4720, який було внесено ще у травні цього року. 

 

Метою  проекту, за словами його автора Юрія Дерев'янка,  є врегулювання на законодавчому рівні питання здійснення права власності та ефективного управління багатоквартирним будинком, забезпечення співвласників будинку дієвим механізмом для прийняття рішень щодо утримання та управління спільним майном, в тому числі щодо проведення енергоефективної модернізації будинку.


Він закликав народних депутатів і керівництво парламенту включити до порядку денного законопроект 4720 та підтримати його.

 

Нагадаємо, законопроектом 4720 пропонується: 

- встановити, що земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкова територія, що перебувають у спільній сумісній власності власників квартир та нежитлових приміщень у будинку, передаються безоплатно у власність співвласникам багатоквартирного будинку протягом трьох місяців з дня державної реєстрації об"єднання співвласників багатоквартирного будинку в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. При цьому встановлення меж прибудинкових територій багатоквартирних будинків та оформлення передачі земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні будинки, об"єднанню співвласників багатоквартирного будинку здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету. 

- у разі знищення (руйнування) багатоквартирного будинку майнові права на земельну ділянку, на якій розташовано такий будинок, а також належні до нього будівлі, споруди та прибудинкова територія, зберігаються у власності співвласників багатоквартирного будинку. 

- управитель будинку повинен  відповідати встановленим вимогам. Сьогодні такі вимоги не встановлюються і управителем будинку може бути будь-хто, а така безхазяйність та відсутність навиків і досвіду в управлінні будинком можуть призвести до руйнування або пошкодження будинку. 

- відповідно до проекту приміщення, що знаходяться у багатоквартирному будинку, що не належать до господарських споруд і приміщень і які знаходяться у державній чи комунальній власності, передаються у власність об"єднання безоплатно за зверненням об"єднання протягом трьох місяців з дня надходження такого звернення. — проектом пропонується встановити механізм участі колишнього власника багатоквартирного будинку в обслуговуванні і ремонті неподільного та загального майна житлового комплексу.


18.11.2016 389 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

656
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2261
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1995
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2019
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6049 53
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2302 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

176

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

992

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

992

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1246
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

473
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1934
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3829
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26349
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

423
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10337 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7878
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

429
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

270
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

429
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

511
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1442