Гіпертензія при вагітності

 

http://hollydolly.com.ua/images/Povishennoe_i_visokoe_davlenie_pri_beremennosti_normi-_prichini-_priznaki_i_lechenie_2.jpg

 

Підвищений артеріальний тиск (АТ) або артеріальна гіпертензія у майбутньої мами – це серйозна небезпека для її життя, а також великий ризик для малюка. Тому на кожному прийомі медичні працівники вимірюють вагітній тиск для своєчасного виявлення будь-яких відхилень та проведення необхідного дообстеження чи лікування.

 

Нормальним тиском при вагітності вважається такий, який забезпечує оптимальне кровопостачання плаценти, а значить і малюка. Його величина коливається в межах 110-120/70-80 мм рт ст. Цифри 100/60 і 130/80 мм рт ст вважаються межуючи ми з патологією. Також слід враховувати і те, що величина тиску змінюється протягом вагітності. Якщо показники при цьому не переходять за допустимі значення, то все цілком нормально, оскільки в організмі майбутньої мами відбуваються фізіологічні процеси, які суттєво впливають і на серце, і на судини. Діагноз артеріальна гіпертензія ставиться жінці при показниках тиску, що перевищують величину 140/90 мм рт ст, виявлених кількома вимірюваннями. Крім того, в обов’язковому порядку порівнюється значення АТ до вагітності або в самому її початку, оскільки жінки можуть бути схильні до гіпотонії. У таких випадках гіпертензія діагностується, якщо систолічне (верхнє) значення більше на 25 мм рт ст від того, що було до вагітності, а діастолічний (нижній) – на 15 мм рт ст.

 

Артеріальний тиск може підвищитися вперше саме під час вагітності, але частіше жінки стикаються з цією проблемою ще до зачаття дитини.

Причини

До основних факторів, що сприяють підвищенню артеріального тиску у майбутніх мам, можна віднести: вади серця; захворювання судин; гіпертонічну хворобу; ендокринні розлади – тиреотоксикоз, гіпотиреоз, цукровий діабет та інші; патологію нирок –пієлонефрит, гломерулонефрит, полікистоз; деякі види пухлин; психічні порушення; захворювання нервової системи; гестоз…

Є випадки, коли визначити причину підвищеного тиску не вдається.

 

Особливості

В першому триместрі вагітності в жіночому організмі відбуваються різні зміни, які призводять до зниження артеріального тиску, тому у майбутніх мам з артеріальною гіпертензією, що з’явилася ще до вагітності, стан і показники тиску можуть покращитися на деякий час. Але з наближенням терміну 38-40 тижнів, в процесі пологів і після них симптоматика, як правило, посилюється.

У жінок з так званою гестаційною артеріальною гіпертензією, що розвивається після настання вагітності (переважно в другій її половині), стан поліпшується через деякий час після пологів.

Відчуття в жіночому організмі при підвищеному тиску: головні болі, сильна стомлюваність, серцебиття, задишка, біль у серці, шум у вухах, сильна спрага, порушеннязору, оніміння і похолодання кінцівок, періодичні носовікровотечі.

 

Перебіг

Основні ускладнення вагітності при артеріальній гіпертензії: загроза викидня, плацентарна недостатність, гестоз, передчасне відшарування плаценти. У пологах підвищується ризик розвитку еклампсії, інсульту, а після пологів – кровотечі.

 

Вплив на плід

Зміни в судинах і плаценті, які відбуваються при артеріальній гіпертензії, призводять до того, що малюк не набирає нормально масу, страждає від гіпоксії. Це небезпечно внутрішньоутробною загибеллю плоду.

 

Лікування

Як правило, вагітних з гіпертензією госпіталізують в стаціонар, щоб провести дообстеження, ефективно знизити тиск і попередити розвиток ускладнень. Для лікування використовують різні схеми гіпотензивної терапії, а також немедикаментозні методи: усунення стресів, денний відпочинок, рекомендовану фізичну активність, дієту (з переважанням недосоленої і нежирної їжі).

Для зниження тиску вагітним призначають найменш шкідливі для малюка ліки, наприклад, Допегіт, Верапаміл, Лабеталол. Якщо ж матуся страждає від гіпотонії, її стан покращують препаратами кофеїну та іншими дозволеними в її положенні засобами.

Питання про пологи вирішується комплексно, при цьому лікарі оцінюють стан жінки, плода і термін вагітності. При стабілізації тиску, відсутності ускладнень і готовності мами і малюка до народження можливі пологи природним шляхом в умовах спеціалізованих перинатальних центрів.

Коли ж не вдається знизити артеріальний тиск, та ознаки гестозу загрозливо наростають, постає питання про родорозрішення шляхом кесаревого розтину, а в критичних ситуаціях про припинення вагітності.

 

Прохання

Отож, шановні майбутні матусі, чи вже вагітні , контролюйте свій рівень артеріального тиску.

 

Інформація консолідована з інтернет ресурсу

автор Королюк Володимир, лікар-кардіолог клініки "Медекс-плюс", вулиця Військових Ветеранів, 10

тел. 0342-71-15-60

(097) 660-71-17

(066) 237-55-22


Кількість переглядів - 1147
19.11.2016 06:46
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги