Дисциркуляторна енцефалопатія – вирок? Ні!

 

http://insultcure.ru/wp-content/uploads/2015/10/molodaya-zhenschina-derzhitsya-za-golovu-i-morschitsya-ot-boli-634x293.jpg

 

Дисциркуляторна енцефалопатія (ДЕ) – це недостатність кровообігу в судинах головного мозку, яка призводить до поступового порушення його функцій, а також до його структурних змін.

 

Це захворювання, що прогресує повільно та характеризується поступовим багатовогнищевим порушенням мозкових функцій..

    

ДЕ – не самостійне захворювання, оскільки розвивається внаслідок багатьох чинників, а саме:

 

Однак, найчастіше ДЕ розвивається внаслідок атеросклерозу і артеріальної гіпертензії, а, переважно, в результаті їх поєднання. Третє місце серед причин розвитку ДЕ посідає цукровий діабет. Ці захворювання призводять до порушення циркуляції крові в судинах головного мозку, що, в свою чергу, сприяє розвитку кисневого голодування, порушення живлення мозкової речовини. Виникають атрофічні зміни речовини головного мозку (так званий лейкоареоз), вогнища мікроінфарктів. Ці зміни можна побачити за допомогою додаткових методів обстеження, таких як комп’ютерна томографія та магнітно-резонансна томографія. Це проявляється у вигляді характерної неврологічної симптоматики.

 

На ранніх етапах розвитку ДЕ її ознаки є неспецифічними. До перших ознак можна віднести швидку втомлюваність, погіршення настрою, дратівливість, підвищену збудливість. З часом до цих симптомів приєднуються і ознаки нервово-психічних розладів, погіршення пам’яті, нестійкість емоцій, уваги і мотивації. Часто хворих турбує головний біль, головокружіння та шум у вухах, безсоння. Також хворі помічають погіршення загального стану та наростання симптомів у другій половині дня, а також при фізичному та психоемоційному перенавантаженні.

 

ДЕ має стадійний характер. Виділяють 3 стадії перебігу.

 

Діагностувати ДЕ в сучасних умовах не є складно. Обов’язковим є терапевтичний, неврологічний огляд, офтальмологічне обстеження, контроль ліпідного спектру крові, коагулограми, реоенцефалографія, транскраніальна доплерографія судин голови і шиї, комп’ютерна томографія та магнітно-резонансна томографія голови.

 

Лікування дисциркуляторної енцефалопатії має мультидисциплінарний підхід. І, при своєчасному зверненні, повертає попередню якість життя. Необхідно перебувати під спостереженням лікаря-терапевта, невролога, ендокринолога. Обов’язковим є лікування основного захворювання. А саме – контроль і корекція артеріального тиску, систематичний прийом гіпотензивних засобів.

 

Контроль і корекція ліпідного спектру крові, прийом статинів. Контроль і корекція рівня глюкози в крові, своєчасна профілактика ускладнень цукрового діабету. Курсовий прийом ноотропів і антигіпоксантів, інших нейротропних препаратів згідно з рекомендаціями невролога. І слід пам’ятати, що найкраще лікування – це профілактика. Починати профілактику потрібно з відмови від шкідливих звичок – відмови від алкоголю або зменшення його вживання, відмови від тютюнопаління, розширення фізичної активності, перегляду своїх харчових звичок і уподобань.

 

Анохіна Світлана Любомирівна

Лікар невролог, психіатр. Асистент кафедри психіатрії, наркології та медичної психології ІФНМУ

Клініка "Медекс Плюс" вул. Військових Ветеранів,10

Тел: (0342)711560; моб: (097)6607117; (066)2375522


Кількість переглядів - 1484
18.11.2016 11:43
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги
Аномальна правда
Душа і тіло