Анатолій Звіжинський в суді проти МВК: в комісію не допустили представників, делегованих трудовим колективом ЦСМ

 

 

Сьогодні, 11 листопада, в Івано-Франківську відбулось чергове судове засідання у справі “Звіжинський проти МВК”.

 

На попередньому засіданні суд вирішив залучити до розгляду справи теперішнього директора ЦСМ Ірину Клицюк. Однак вона не з’явилась до суду, незважаючи на те, що була належним чином поінформована. Тож можливість виступити Ірині Клицюк нададуть на наступному засіданні, пише Галицький кореспондент.

 

Сьогодні справу почали розглядати по суті. Першим виступив позивач Анатолій Звіжинський, екс-директор Центру сучасного мистецтва. Він пояснив, з яких причин подав цей судовий позов.

 

“Кандидатура Ірини Клицюк не відповідала всім необхідним вимогам. На момент подачі на конкурс вона не мала необхідного стажу роботи у галузі культури – трьох років. Крім того, формування конкурсної комісії відбувалось, як на мене, претензійно. В частину комісії від органу управління ввійшли заступник міського голови, заступник директора департаменту культури та представник юридичного відділу (Ірина Тарновська, яка й представляла МВК в суді – ред.). Як на мою думку, від органу управління представлені були не фахівці, вони мали б делегувати осіб, які не працюють в цьому органі“, – розповів Анатолій Звіжинський.

 

Суддя Галина Домбровська запитала, чи можна такий склад комісії розглядати як врівноважений – троє представників влади, троє учасників громадських організацій. На це позивач відповів, що був ще один дуже важливий момент – в комісію не допустили представників, делегованих трудовим колективом ЦСМ,

 

“Ми провели збори, подали свої кандидатури в департамент культури, наші документи не прийняли, сказавши, що вони не так оформлені. Ми подали їх вдруге, прийшовши з журналістами – ці папери прийняли, але згодом знову відписали, що папери подано неправильно, і не пояснили, чому саме. Ця остання “відписка” прийшла 12 липня, в останній день подачі документів. Тобто нас позбавили шансу виправити помилки і подати кандидатури ще раз”, – пояснив Анатолій Звіжинський.

 

Після цього представник відповідача Ірина Тарновська задала позивачу запитання.

 

“Ви подавали звернення від трудового колективу для включення кандидатів. Скажіть, будь ласка, чи департамент культури надав вам документи з роз’ясненням, що саме ви зробили неправильно?”

 

На це позивач сказав, що ні усних, ні письмових пояснень довго не було – а в останній день подачі документів прийшла відписка, що папери не так оформлені. Анатолій Звіжинський також розповів, хто повинен був стати учасниками комісії від трудового колективу – це Юрій Андрухович, Ігор Панчишин та Володимир Лукань.

 

Після цього суддя Домбровська, сказавши, що зрозуміла докази та позицію сторін, перейшла до розгляду наступної претензії позивача – про відсутність необхідного трудового стажу в 3 роки в Ірини Клицюк.

 

Захисник відповідача Ірина Тарновська сказала, що в матеріалах справи є довідка від обласної спілки художників, в якій йдеться про те, що Ірина Клицюк дійсно займається творчою діяльністю з 2012 року. Крім того, за словами юриста МВК, законодавством чітко передбачений перелік документів, які має подати особа, і вимагати більше документів ніхто не вповноважений.

 

“Закон каже, що претендент повинен мати стаж не менше трьох років роботи в галузі культури. Що таке стаж роботи, як орган місцевого самоврядування розуміє цей термін? Розумієте, до прикладу – на посаду судді потрібен відповідний стаж роботи. Офіційний стаж. Якщо мені, я не знаю, спілка працівників юриспруденції дасть довідку, що я ходила п’ять років на засідання до інших суддів, то чи це буде стаж роботи? Чим він має підтверджуватись?”, – дещо іронічно висловилась суддя Галина Домбровська.

 

“Єдиним документом – трудовою книжкою”, – відповіла Ірина Тарновська.

 

Суддя запитала, чи є в переліку поданих документів трудова книжка Клицюк. Представник відповідача пояснила, що комісія, згідно законодавства, не мала права вимагати трудову книжку в кандидата. На це суддя відповіла запитанням – як тоді перевіряється стаж роботи?

 

“А якщо документи підробили? Є ж різні люди, ми живемо в сучасному світі. Наприклад, підробили довідку, як в такому випадку перевірятиметься цей стаж?”, – запитала Домбровська.

 

Ірина Тарновська на це сказала, що члени конкурсної комісії ознайомились з довідкою обласної спілки художників.

 

“Членом якої вона, до речі, не є”, – прокоментував цю фразу Анатолій Звіжинський. Після цього він додав, що володіє інформацією про відсутність необхідного стажу в Ірини Клицюк.

 

“Пані Клицюк дала своє перше інтерв’ю виданню “Галка”, і там вказала, що у 2014 році була змушена поїхати за кордон, бо не могла знайти роботу тут. Потім я знайшов ще іншу інформацію – в 2015 році Ірина Клицюк висувала свою кандидатуру на місцеві вибори від партії “Патріот”, де в її біографії було вказано “тимчасово непрацююча”. Відповідно, про який стаж може йти мова, якщо в 2012 році вона була ще студенткою?“, – запитав Анатолій Звіжинський.

Суд, вислухавши аргументи та позиції сторін, постановив – засідання оголосити закритим, вручити повістку про наступне судове засідання Ірині Клицюк, з метою вислухати її саму. Втім, така повістка не наказує Ірині Клицюк з’явитись на суд, а всього лише інформує про засідання та надсилається з метою дотримання процесуальних прав. Розгляд справи продовжиться 22 листопада до 14:05.


11.11.2016 909 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

913
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

729
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1839
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3170
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2517
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2504

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

183

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

696

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

654

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1547
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

312
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

642
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

583
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

291
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

351
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26993
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

807
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19645
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

391
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

369
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

695
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1224 1