Прикарпатська преса про невідомого в’язня Криму, повернення "Десятки", великий перехід із тіні в світло та полювання на Лізу

 

 

Огляд прикарпатської преси за період 3-10 листопада 2016 року.

 

РЕПОРТЕР

Невідомий в’язень Криму Уже понад два роки 38-річний Микола Шиптур з Івано-Франківська перебуває в колонії №1 міста Семферополя. Чоловіка звинувачують у замаху на вбивство та незаконному зберіганні зброї. Юристи з Гельсинської спілки з прав людини вважають, що справа містить ознаки політичного переслідування. Чи є шанси витягнути франківця в Україну?

 

Пам'ять у неспокої У Франківську цілком серйозно взялись за ідею встановити на стометрівці пам’ятник видатному живописцю, шістдесятнику Опанасу Заливасі.  Міський голова Руслан Марцінків на одній із сесій навіть заявив, що було б добре, якби Заливаха там був зображений на велосипеді, мовляв, той часто так їздив. Але от сім’я майстра – категорично проти.  

 

«Десятка» повернулася Минулої неділі на Івано-Франківському залізничному вокзалі з оркестром, хлібом та сіллю зустрічали бійців 10 окремої гірсько-штурмової бригади. Після майже півроку в зоні АТО бійці, нарешті, повернулися додому у невелику відпустку. Приїхали не самі…

 

Дитсадок – не рукавичка Дзвінок до редакції. Жінка представляється Тетяною, прізвища просить не називати. За її словами, у садочку «Сніжинка» у Надвірній старша група – переповнена, бракує ліжок, у групі немає умивальника й туалету, мало того – додому діти приходять побиті.

 

Зброя думає, як її власник  Вперше до рук бойову зброю Анатолій Хруслав взяв у три роки. Каже, батько був військовим, а дітей тоді змалку привчали до того, що вони повинні стати воїнами. Зараз він – майстер спорту з кульової стрільби. За плечима служба у спецназі й понад 30 років тренерського стажу. В людину жодного разу не стріляв. Пан Анатолій розповів про специфіку навчання стрільбі, легалізацію зброї та чому варто вчити дітей нею володіти.

 

ГАЛИЦЬКИЙ КОРЕСПОНДЕНТ

Смерть прийшла через вікно У ніч з 20 на 21 травня 2015 року в Косові напали на 74-річного пенсіонера у будинку, де він тимчасово проживав. Залишивши його стікати кров’ю, нападник разом з сином пішли додому. Від отриманих травм пенсіонер помер у лікарні через кілька годин. Суд у цій справі триває  досі. Брат загиблого Михайло Довбенчук, який виступає у справі потерпілим, вважає, що справу хочуть «замнути».

 

Великий перехід з тіні на світло В Україні закінчився термін подачі електронних декларацій можновладцями. Тема е-декларування перебуває на вірсті суспільного інтересу, адже країна побачила «справжнє лице» своїх обранців і чиновників. Електронне декларування в країні велося зі скрипом. Закон про нього ухвалювали двічі. «Ніхто з парламентарів не розумів, за що голосують. Як тільки зрозуміли, було зроблено десять спроб не голосувати. У країні не було навіть шансу «пробити» ці законопроекти в Раді до революції гідності», - розповів очільник Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

 

Хлопець, який нічого не боявся Нещодавно загиблому івано-франківському вояку АТО Андрієві Прошаку відкрили меморіальну дошку в Коледжі електронних приладів, де він свого часу вчився. Вшанувати пам'ять іванофранківця прийшли батьки та чимало бойових побратимів. Кожен не вгавав повторювати: жахлива втрата – 25-літній Андрій Прошак був справжнім героєм.  

 

ВІКНА

І вся та зараза рухається на Калуш Село Пійло розташоване всього за кілометр від Калуша, а на територіях сільської ради збудований водозабір, з якого «живиться» усе місто. А от у Пійлі із питною водою — проблеми: на двох вулицях через засолення грунтів воду використовують тільки для побутових потреб. Крім того, річка Лімниця щороку забирає по кількадесят метрів берега і наближається до сільського кладовища. Якщо підмиє сільський цвинтар, біда з водою буде і в Калуша.

 

Полювання на Лізу На початку цього року на Львівщині жорстоко вбили 26-річну калушанку Юлю Волинець. Після її смерті залишилося двоє дітей: п’ятирічна Ліза та дворічний Нікіта. Майже рік триває боротьба за дітей, у яких — різні батьки. І якщо доля Нікіти вже визначена, то за Лізу і далі змагаються родичі і навіть — чужі люди. Чи справді всі дійові особи цієї історії щиро вболівають за Лізу, а чи такий жвавий інтерес можна пояснити чимось іншим — дізнавалися «Вікна».

 

Три перемоги та одна поразка. БК «Калуш-ПНУ» — серед лідерів чемпіонату першої ліги Минулими вихідними прйшли матчі другого туру чемпіонату України з баскетболу серед команд першої ліги. Баскетбольний клуб «Калуш-ПНУ» провів уже другий виїзний тур у Чернівцях, де зустрівся із місцевим БК «Чернівці-Буковина-Starlife».

 

ЗАХІДНИЙ КУР’ЄР

Нові магістралі і курортні зони Івано-Франківщина затверджує стратегію розвитку регіону на два десятиліття. Основна мета документа якісна розбудова Прикарпаття  та розвиток туристичного потенціалу регіону. За твердженням розробників, дієвість такої схеми складає 20 років.

 

Спільна справа До робіт з утримання території міста у належному стані  в осінньо-зимовий період будуть залучені вісім суб’єктів господарювання та їхні підрядники.


10.11.2016 882 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1290
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2588
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2143
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2208
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6631 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2488 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

379

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1190

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1320

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1449
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

315
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

187
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

613
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

93
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26551
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

577
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10493 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

94
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

123
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

435
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

580
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

652