На Бурштинській ТЕС залякують працівників, які вийшли на мітинг

 

 

Після мирної акції протесту, на яку у вересні вийшли працівники ДТЕК Бурштинської ТЕС, їхні вимоги задовільнили лише частково. Наразі більша їх частина залишилася лише обіцянкою, яку перекидають з одного місяця на інший. Але це ще не найгірше. Як стверджує голова профкому станції, після мирної акції протесту працівників, які намагалися звернутися до керівництва, почали переслідувати.


А все почалося з того, що 29 вересня 2016 року на території Бурштинської електростанції відбулася попереджувальна акція протесту працівників через невиконання інвестиційних зобов’язань з боку керівництва, пише Галицьке слово.
     

Таку акцію організували ініціативні групи та профком станції. Працівники в обідній час вийшли на мирний протест, щоб попередити керівництво. Страйкували через обід, щоб не зупиняти роботу станції. Одні працівники протестували на території ТЕС, а інші - за воротами. Незважаючи на вихідний день, вони прийшли, аби підтримати колег.
     

Минуло більше місяця з того часу. Наші журналісти намагалися поспілкуватися з директором ДТЕК Бурштинської ТЕС Андрієм Шуваром, щоб дізнатися про заплановані чи уже реалізовані зміни щодо вимог працівників. Але очільник БуТЕС відмовився надати коментар, зазначивши:
     

«Зміни є. Зміни відбуваються, але я з вами їх обговорювати не буду по телефону».
     

Зустрітися директор теж не хотів, наголосивши, що журналістам потрібно звертатися у департамент зв'язків з громадськістю при станції. Та на телефонні дзвінки працівники департаменту у робочий час не відповіли.
     

Натомість ми поспілкувалися з головою профкому Бурштинської ТЕС Русланом Карвацьким. Він переконаний, що умови праці погіршилися з часу входження електростанції до складу ПАТ “ДТЕК Західенерго”.

 

 

Руслан Карвацький (на фото) озвучив чотири чіткі вимоги протестувальників.
    

Перша – підняти зарплату працівникам ТЕС. Оскільки, коли керівництво ТЕС купувало акції в 2012 році, то брало на себе інвестиційні зобов’язання, а саме - підняти зарплату на індекс інфляції. Зокрема, підрахований відсоток збільшення зарплати за 4 роки діяльності ДТЕК склав майже 86%, за словами голови профкому.
     

Тоді ж, у 2012 році, обіцяли виконувати всі соціальні зобов'язання перед працівниками  та членами їхніх сімей. Станом на цей рік нічого не змінилося, і міф про краще робітниче життя через приватизацію залишився на словах. А ще грейдерна система, яку, попри негативне ставлення працівників, ввели у дію, погіршила фінансовий стан.
     

Якщо ж повернутися з передісторії приватизації станції до сьогоднішньої ситуації, то друга вимога стосується вислуги років, яку у працівників забрали.
     

«Починаючи від 5 і до 35 років стажу, кожен мав надбавку за вислугу років 5, 10 чи 20%. Керівництво цю надбавку з 1 липня 2014 року незаконно внесло нібито в оклад. Але тих працівників, які мали вислугу 35 років, уже за два роки звільнено зі станції. Всі, хто залишились, так і не отримали вислугу. Для того, щоб люди не їхали працювати  за кордон, ми вимагали повернути цю надбавку, яка передбачена ст. 61  Закону України «Про електроенергетику», - пояснює Руслан Карвацький.
     

Третя умова працівників – виплата одноразової допомоги на оздоровлення у зв'язку з відпусткою; і четверта — повернути штатну чисельність працівників.
     

«Людей звільнили стільки, що в бригаді тепер замість 14 чоловік працює лише 8. Ці люди виконують роботу за 14-тьох, і їм би мали платити додатково за інтенсивність, але цього немає», - додав Карвацький.

     
«Було сказано, що оклади людям будуть підніматися «точково».
     

Казали, що будуть платити за інтенсивність, а також за навантаження в блоці вже з 1 вересня. Не сталося. А коли ми 29 вересня вийшли на мітинг, то директор публічно заявив, що цього взагалі робити не буде. Та є стаття 340 ККУ «Незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій». Тому вважаємо, що така заява директора - це шантаж. Щоправда, потім директор передумав і сказав, що зробить це все до 22 жовтня. Пізніше дата змінилася на 7 листопада. Керівництво станції нас годувало обіцянкою про те, що 12 жовтня відбудеться зустріч з керівництвом компанії і все буде вирішено на найвищому рівні. Натомість ми отримали пояснення, що наші вимоги  необґрунтовані, - проінформував голова профкому.
     

Та все ж після мітингу позитивні зрушення відбулися. Після 22 жовтня виплачено всі перероблені понаднормові години за півроку. Також внесено зміни щодо ювілейних дат: коли працівник відпрацював 25 років на станції чи йому виповнилося 50 років, то виплачується ще один оклад станом на момент настання ювілею. Зокрема, ювілейна дата - це пільга, передбачена колдоговором, а не законодавчою нормою. Отже, працівники досягли деяких змін, але це ще не кінцевий результат. Люди й надалі готові стояти на своєму і сподіваються тільки на позитивні зміни у майбутньому.
     

Незабаром – 7 листопада. На станції повинні відбутися якісь зрушення. Щоправда, працівники вважають, що, ймовірно, це чергова обіцянка, яку знову не виконають.
     

Тим не менше, люди готові до діалогу з керівниками. Але…«Найперше, що ми хочемо зробити зараз,  -  оцінити ситуацію, зрозуміти, що ж нового нам дадуть з 7 листопада? Якщо нічого, то вдамося до радикальних дій – будемо виходити на центральну дорогу, будемо повідомляти органи поліції, щоб вони обмежили рух транспорту… І будемо протестувати, стукаючи касками по асфальті. І те, що нам погрожують, буцімто за це нами будуть займатись СБУ та прокуратура,  – нас не лякає. Бо з нашого боку це буде акція протесту, при якій ми не заблокуємо рух. Транспорт буде рухатись, але на меншій швидкості. Таким чином ми будемо намагатися ще раз привернути увагу до своїх проблем, - ділиться планами на майбутнє Руслан Карвацький і додає, що керівництво, зменшуючи виплати,  діє проти працівників. А люди хочуть жити краще і не у страху. Та після акції протесту триває певне переслідування працівників, що брали участь у мітингу.

  

Руслан Карвацький зізнався, що погрози на його адресу лунали навіть від директора станції.
     

Дійшло до того, що політику керівництва працівники порівнюють з політикою Сталіна: нехай наші люди звільняються, а керівництво завезе сюди людей, які будуть працювати і не виступати за свої права.
     

Наші журналісти й надалі слідкуватимуть за розвитком подій на Бурштинській ТЕС і уже незабаром розкажуть про обіцянки-цяцянки та їх практичне втілення на станції.


10.11.2016 716 0
Коментарі (0)

ВІДЕОТРАНСЛЯЦІЯ

Мрії часто розкриваються тоді, коли гроші більше не диктують вибір. 

Коли зникають фінансові обмеження, люди починають мріяти не про речі, а про свободу — подорожі, творчість, час для близьких.

Журналістки Фіртки вийшли на вулиці Івано-Франківська, щоб дізнатись, про що насправді мріють люди, коли фінансові обмеження зникають.

Чим би займались іванофранківці, якби не потрібно було працювати заради грошей, дивіться у відео:

Долучайтеся до обговорень у коментарях!

Чим би іванофранківці займались в житті, якби гроші для них не мали ніякого значення (ВІДЕООПИТУВАННЯ) 30.04.2025
30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1014
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

544
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

907
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1955
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3471
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2370 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

735

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

637

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

609

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

621
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10271
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1116
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5172
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

922
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2726
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1124
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

314
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

638
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

549
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

608
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

957 2