На Бурштинській ТЕС залякують працівників, які вийшли на мітинг

 

 

Після мирної акції протесту, на яку у вересні вийшли працівники ДТЕК Бурштинської ТЕС, їхні вимоги задовільнили лише частково. Наразі більша їх частина залишилася лише обіцянкою, яку перекидають з одного місяця на інший. Але це ще не найгірше. Як стверджує голова профкому станції, після мирної акції протесту працівників, які намагалися звернутися до керівництва, почали переслідувати.


А все почалося з того, що 29 вересня 2016 року на території Бурштинської електростанції відбулася попереджувальна акція протесту працівників через невиконання інвестиційних зобов’язань з боку керівництва, пише Галицьке слово.
     

Таку акцію організували ініціативні групи та профком станції. Працівники в обідній час вийшли на мирний протест, щоб попередити керівництво. Страйкували через обід, щоб не зупиняти роботу станції. Одні працівники протестували на території ТЕС, а інші - за воротами. Незважаючи на вихідний день, вони прийшли, аби підтримати колег.
     

Минуло більше місяця з того часу. Наші журналісти намагалися поспілкуватися з директором ДТЕК Бурштинської ТЕС Андрієм Шуваром, щоб дізнатися про заплановані чи уже реалізовані зміни щодо вимог працівників. Але очільник БуТЕС відмовився надати коментар, зазначивши:
     

«Зміни є. Зміни відбуваються, але я з вами їх обговорювати не буду по телефону».
     

Зустрітися директор теж не хотів, наголосивши, що журналістам потрібно звертатися у департамент зв'язків з громадськістю при станції. Та на телефонні дзвінки працівники департаменту у робочий час не відповіли.
     

Натомість ми поспілкувалися з головою профкому Бурштинської ТЕС Русланом Карвацьким. Він переконаний, що умови праці погіршилися з часу входження електростанції до складу ПАТ “ДТЕК Західенерго”.

 

 

Руслан Карвацький (на фото) озвучив чотири чіткі вимоги протестувальників.
    

Перша – підняти зарплату працівникам ТЕС. Оскільки, коли керівництво ТЕС купувало акції в 2012 році, то брало на себе інвестиційні зобов’язання, а саме - підняти зарплату на індекс інфляції. Зокрема, підрахований відсоток збільшення зарплати за 4 роки діяльності ДТЕК склав майже 86%, за словами голови профкому.
     

Тоді ж, у 2012 році, обіцяли виконувати всі соціальні зобов'язання перед працівниками  та членами їхніх сімей. Станом на цей рік нічого не змінилося, і міф про краще робітниче життя через приватизацію залишився на словах. А ще грейдерна система, яку, попри негативне ставлення працівників, ввели у дію, погіршила фінансовий стан.
     

Якщо ж повернутися з передісторії приватизації станції до сьогоднішньої ситуації, то друга вимога стосується вислуги років, яку у працівників забрали.
     

«Починаючи від 5 і до 35 років стажу, кожен мав надбавку за вислугу років 5, 10 чи 20%. Керівництво цю надбавку з 1 липня 2014 року незаконно внесло нібито в оклад. Але тих працівників, які мали вислугу 35 років, уже за два роки звільнено зі станції. Всі, хто залишились, так і не отримали вислугу. Для того, щоб люди не їхали працювати  за кордон, ми вимагали повернути цю надбавку, яка передбачена ст. 61  Закону України «Про електроенергетику», - пояснює Руслан Карвацький.
     

Третя умова працівників – виплата одноразової допомоги на оздоровлення у зв'язку з відпусткою; і четверта — повернути штатну чисельність працівників.
     

«Людей звільнили стільки, що в бригаді тепер замість 14 чоловік працює лише 8. Ці люди виконують роботу за 14-тьох, і їм би мали платити додатково за інтенсивність, але цього немає», - додав Карвацький.

     
«Було сказано, що оклади людям будуть підніматися «точково».
     

Казали, що будуть платити за інтенсивність, а також за навантаження в блоці вже з 1 вересня. Не сталося. А коли ми 29 вересня вийшли на мітинг, то директор публічно заявив, що цього взагалі робити не буде. Та є стаття 340 ККУ «Незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій». Тому вважаємо, що така заява директора - це шантаж. Щоправда, потім директор передумав і сказав, що зробить це все до 22 жовтня. Пізніше дата змінилася на 7 листопада. Керівництво станції нас годувало обіцянкою про те, що 12 жовтня відбудеться зустріч з керівництвом компанії і все буде вирішено на найвищому рівні. Натомість ми отримали пояснення, що наші вимоги  необґрунтовані, - проінформував голова профкому.
     

Та все ж після мітингу позитивні зрушення відбулися. Після 22 жовтня виплачено всі перероблені понаднормові години за півроку. Також внесено зміни щодо ювілейних дат: коли працівник відпрацював 25 років на станції чи йому виповнилося 50 років, то виплачується ще один оклад станом на момент настання ювілею. Зокрема, ювілейна дата - це пільга, передбачена колдоговором, а не законодавчою нормою. Отже, працівники досягли деяких змін, але це ще не кінцевий результат. Люди й надалі готові стояти на своєму і сподіваються тільки на позитивні зміни у майбутньому.
     

Незабаром – 7 листопада. На станції повинні відбутися якісь зрушення. Щоправда, працівники вважають, що, ймовірно, це чергова обіцянка, яку знову не виконають.
     

Тим не менше, люди готові до діалогу з керівниками. Але…«Найперше, що ми хочемо зробити зараз,  -  оцінити ситуацію, зрозуміти, що ж нового нам дадуть з 7 листопада? Якщо нічого, то вдамося до радикальних дій – будемо виходити на центральну дорогу, будемо повідомляти органи поліції, щоб вони обмежили рух транспорту… І будемо протестувати, стукаючи касками по асфальті. І те, що нам погрожують, буцімто за це нами будуть займатись СБУ та прокуратура,  – нас не лякає. Бо з нашого боку це буде акція протесту, при якій ми не заблокуємо рух. Транспорт буде рухатись, але на меншій швидкості. Таким чином ми будемо намагатися ще раз привернути увагу до своїх проблем, - ділиться планами на майбутнє Руслан Карвацький і додає, що керівництво, зменшуючи виплати,  діє проти працівників. А люди хочуть жити краще і не у страху. Та після акції протесту триває певне переслідування працівників, що брали участь у мітингу.

  

Руслан Карвацький зізнався, що погрози на його адресу лунали навіть від директора станції.
     

Дійшло до того, що політику керівництва працівники порівнюють з політикою Сталіна: нехай наші люди звільняються, а керівництво завезе сюди людей, які будуть працювати і не виступати за свої права.
     

Наші журналісти й надалі слідкуватимуть за розвитком подій на Бурштинській ТЕС і уже незабаром розкажуть про обіцянки-цяцянки та їх практичне втілення на станції.


10.11.2016 651 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1988
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1873
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1871
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5551 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2163 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1522

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

756

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

821

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1023

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1014
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1787
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3694
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10271
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26162
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10197 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7724
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

911
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

235
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

274
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

395
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1293
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

898