У Калуській ЦРЛ є ліки по 25 тис. гривень за ампулу

 

Автівки з медикаментами приїжджають до Калуської ЦРЛ, у середньому, раз на місяць. Одна з таких партій дармових для калушан ліків приїхала у вівторок.

 

Поряд із медиками, її зустрічали і журналісти місцевих засобів масової інформації: так працівники лікарні переконували, що ліки — якісні, і жодні фальсифікації чи зловживання з ліками у лікарні не відбуваються. Нещодавно у Калуській ЦРЛ відбувся тендер на закупівлю ліків на загальну суму майже 3 млн. гривень, на який, до речі, запросили тільки представників комунальних засобів масової інформації.

 

Передбачувано, що у тендері перемогла рогатинська фірма «Укрмедекспорт», яку деякі ЗМІ пов’язують із братами Насаликами, і яка ранше уже перемагала в аналогічних тендерах. Однак, як запевняють медики, фірма виконує свої зобов’язання, і вчасно, якщо не врахувати півторагодинного запізнення авто, постачаючи лікарні 1050 найменувань ліків. Жовтневої партії вистачить приблизно на місяць. — Ми формуємо на основі заявок, які надходять із відділень, потребу у ліках. Список проходить детальну юридичну перевірку. Сертифіковані ліки можна відстежити на офіційному Інтернет-сайті Міністерства охорони здоров’я України. Тому, якщо термін сертифікації ліків закінчується, то їх просто видаляють зі списку закупівель.

 

При цьому, нас щоквартально перевіряє Івано-Франківська обласна інспекція з контролю за якістю лікарських засобів.

 

Відтак, жодних несертифікованих ліків у державній лікувальній установі бути не може, — запевнила заступник головного лікаря Калуської ЦРЛ Наталія Кінаш. — Загалом, ми надаємо перевагу при закупівлі препаратам вітчизняного виробництва. Однак, якщо людина захотіла лікуватися іноземними препаратами, то вона має письмово в історії хвороби засвідчити, що від безкоштовного лікування відмовляється. І після цього може купити ліки. Однак, інформація про всі випадки побічної дії чи відсутності лікувального ефекту ми реєструємо і передаємо на кафедру фармакології Івано-Франківського національного медичного університету. Замість вітчизняних ліків, шукаємо більш дієвий аналог. За час функціонування безкоштовної медицини ми відмовилися від одного препарату вітчизняного виробництва, який використовували при лікуванні інсультів — через скарги на відсутність лікувального ефекту. Тепер закуповуємо імпортний аналог.

 

Є наразі у Калуській ЦРЛ і надзвичайно дорогі препарати, які практично неможливо закупити в аптеці. Серед недешевих препаратів — тромболітична терапія, вартість курсу якою може становити більше десяти тисяч гривень. Показовим є випадок, коликалуські медики врятували життя одній із пацієнток, у якої після пологів почалася небезпечна кровотеча. Шанси на успішне виведення жінки з важкого стану були мінімальними, якби їй терміново не ввели дві ампули надзвичайно дорогих ліків, вартість однієї з яких становила 25 тис. гривень. Препарат, практично, урятував породіллі життя.

 

Медики стверджують: якщо людина потребує невідкладної допомоги, то ніхто питатися про паспорт не буде. Спочатку пацієнта рятують. Потім — дають три дні на те, щоб надав документи про те, що він, і справді, — мешканець міста чи району, а, отже, має право лікуватися безкоштовно. У стаціонарі Калуської ЦРЛ у Підгірках є 420 ліжок, а також — 100 ліжок пологового будинку та гінекології та 70 — ліжок дитячої лікарні. У філії ЦРЛ на вул. Каракая розташовані 80 ліжок терапевтичного відділення, 30 ліжок — інфекційного та 20 ліжок — шкірно-венерологічного відділення. У всіх цих відділеннях медикаментозне лікування —безкоштовне. Інша справа — денні стаціонари. Там для лікування пацієнт має сам купувати ліки. І, хоча безкоштовними ліками для надання невідкладної допомоги забезпечені всі медичні заклади, отримати повністю дармове лікування можна тільки у стаціонарі.

 

Тому, звичайно, людей, які не проти полікуватися у лікарні, не маючи для цього показів, не бракує. А останнім часом навіть — суттєво побільшало. — Наразі відсоток виконаних ліжко-днів — 103. Ми завантажені, практично, максимально. І намагаємося зробити все, що у наших силах. Хоча, запровадження безкоштовної медицини змушує нас ретельно відбирати пацієнтів, яким необхідне стаціонарне лікування, і тих, хто може лікуватися амбулаторно. Звичайно, не кожен пацієнт це розуміє. Але проблема полягає у тому, що багато людей хочуть лікуватися у стаціонарі, не маючи для цього належних протипоказань, — каже Наталія Кінаш. — Звичайно, у лікарні мають бути і вільні місця. Адже ми ніколи не можемо спрогнозувати, скільки саме хворих привезуть до нас уже найближчим часом. Однак, перебування у стаціонарі вимагає дотримання певних правил і з боку пацієнтів. Так, наприклад, хворий не може покидати стаціонар. Тому практика, коли, отримавши лікування, хворий іде додому ночувати, допустима тільки у денному стаціонарі.

 

Згідно з постановою МОЗ України, тих хворих, які порушують режим перебування у стаціонарі, можна достроково виписати. Величезний потік ліків, який проходить через усі відділення Калуської ЦРЛ, чинить чимале навантаження на молодший і середній медичний персонал. Тільки у внутрішній аптеці лікарні наразі працює троє медиків, однак, уже до кінця року їхня кількість зросте ще вдвічі. За додаткове навантаження всі старші медсестри відділень лікарні отримують надбавку у розмірі 50% від посадової ставки. Зарплати медсестер без надбавок є на рівні мінімальної заробітної плати. Тому, на початку року, коли система постачання й обліку безкоштовних ліків тільки налагоджувалася, у лікарні спостерігалася підвищена плинність кадрів саме молодшого і середнього медичного персоналу. Наразі у планах — розширення найбільш заповнених відділень лікарні.

 

Кожен із завідувачів відділу має розробити програми розвитку свого медичного профілю, де бажано навіть передбачити місце для розширення відділу. Тому облаштування денного стаціонару у Войнилові, яке зустріло значений опір громади селища, — наразі економічно доцільне і ніяк не позначиться на рівні медичного забезпечення мешканців селища і довколишніх сіл. Принаймні, так стверджує керівництво ЦРЛ. На думку Наталії Кінаш, не становитиме великої складності довезти людину, яка потребує серйозного лікування, до Калуша, а, натомість, у Войнилові — облаштувати денний стаціонар. Адже лікарня наразі перебуває у складному матеріальному становищі.

 

Тим часом, планує поліпшити умови перебування хворих і сам стаціонар Калуської ЦРЛ. Як повідомив в. о. заступника міського голови, який курує медицину, Василь Турчин, уже незабаром буде облаштоване зовнішнє освітлення всієї території стаціонару, а на в’їзді планують встановити шлагбаум.

 

вікна


12.10.2011 2518 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

610
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1795 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1104 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

531
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6878 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11334 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

309

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1046

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1092

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1087
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

254
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1059
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

824
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

712
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

648
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2920
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4417
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18416
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

285
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

332
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

641
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

743