Прикарпатські енергетики піднімають гнізда лелек на платформи (ФОТО)

 

Після відльоту лелек у вирій ПАТ «Прикарпаттяобленерго» перейшло до реалізації практичної частини природоохоронної програми «Лелека».

 

Мета програми: організувати діяльність енергетиків з охорони білого лелеки на Прикарпатті шляхом підняття на металеві платформи гнізд, що збудовані птахами на діючих електричних опорах 0,4-10 кВ. Бригади виробничих дільниць електромереж провели обстеження електромереж та виявили близько півтисячі гнізд лелек на опорах. На території Івано-Франківської області енергетики планують підняти їх на спеціальні платформи впродовж 5 років.

 

«Гнізда на опорах становлять загрозу і для лелек, і для надійного енергопостачання регіону, - стверджує технічний директор ПАТ «Прикарпаттяобленерго» Олег Сеник. - Молоді птахи, вилітаючи з гнізд, часто травмуються від зіткнення з електролініями. Наслідком цього є смерть або каліцтво птахів, замикання в електромережі, обриви ліній електропередавання та збої в електропостачанні. В дощову погоду гніздо провокує додаткові втрати електроенергії. Тому лелечі гнізда на опорах розподільчих ліній електропередавання (0,4 кВ) підносять на спеціальні металеві платформи, що зменшує економічні втрати та знижує смертність серед птахів».

 

Встановлення платформ вирішить одразу дві проблеми: з одного боку, це реальні дії, спрямовані на покращення надійності електропостачання споживачів Івано-Франківської області; з іншого, це вагомий внесок ПАТ «Прикарпаттяобленерго» у збереження біорізномаїття краю та охорону білого лелеки на Прикарпатті. У зв’язку з цим між ПАТ «Прикарпаттяобленерго» та Галицьким національним природним парком було підписано Угоду про співпрацю. Налагоджено співпрацю не лише з Галицьким НПП (начальник наукового відділу Володимир Бучко), а й з Західноукраїнським орнітологічним товариством (заввідділом, кандидат біологічних наук Андрій Бокотей). Мета спільної діяльності енергетиків та науковців – виконання спільних еколого-освітніх і природоохоронних завдань у програмі зі збереження біорізноманіття «ЛЕЛЕКА», взаємної допомоги у виконанні робочих планів, випуску публікацій та вирішенні інших завдань для задоволення спільних інтересів у межах своєї статутної діяльності.

 

У практичній охороні білого лелеки науковці та екологи надають енергетикам методичну та консультаційну допомогу. Натомість енергетики ділитимуться з природоохоронцями зібраною інформацією про стан популяції білого лелеки. Особливим напрямком програми є допомога пораненим та ослабленим птахам. Є випадки, коли птахи ламають ноги, крила або уражуються струмом.

 

Про такі ситуації енергетики будуть повідомляти екологів для доставки поранених лелек до центру реабілітації зимуючих птахів. Також енергетики провадитимуть широку інформаційну кампанію, покликану залучати широку громадськість до заходів з охорони білого лелеки.

 

Вона поєднуватиме активну охорону природи зі здобуттям конкретних знань, виробленням у мешканців краю активної життєвої позиції, навчанням бути відповідальним за стан довкілля. Через обласні та районні ЗМІ поширюватимуться відомості для збору інформації від споживачів щодо розташування аварійних гнізд на опорах електроліній тощо.

 

 

 

 

 

Фото: Репортер


12.10.2011 3401 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

853
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2361
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2042
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2064
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6270 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2356 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

227

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1050

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1029

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1298
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

151
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

513
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1976
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26403
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

463
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10381 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7920
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

467
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

320
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

471
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

544
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1488