Управління праці Івано-Франківської міської ради прозвітувало про проведену роботу за ІІІ квартал 2016 року.
Управління праці Івано-Франківської міської ради відповідно до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” та своїх функціональних обов’язків забезпечує у межах своїх повноважень додержання державної політики у сфері соціально-трудових відносин та оплати праці та контролює питання виплати заробітної плати в м. Івано-Франківську. інформують на сайті МВК.
Спеціалісти управління праці розглядають заяви та звернення громадян щодо дотримання трудового законодавства. У ІІІ кварталі ц. р. розглянуто 3 звернення громадян. Крім того, надано 50усних консультацій та роз’яснень з питань трудового законодавства.
Станом на 23.09.2016 р. згідно зі статистичною інформацією заборгованість із виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах міста складала 294,7 тис. грн., на підприємствах-банкрутах – 3947,3 тис. грн.
Питання щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати та надходжень до державного та міського бюджетів розглядаються на засіданнях міської комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. У ІІІ кварталі 2016 року проведено 2 засідання комісії, на яких було заслухано 7 керівників підприємств-боржників з виплати заробітної плати, зі сплати податків, зборів та інших обов’язкових платежів до бюджетів усіх рівнів.
Крім того, управлінням праці ведеться щотижневий моніторинг стану погашення заборгованості по заробітній платі в розрізі економічно активних підприємств та підприємств-банкрутів. Щотижнево узагальнена інформація щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати, а також інформація щодо заборгованості по страхових внесках та обов’язкових платежах до державного та міського бюджетів на комунальних підприємствах міста подається в управління праці Департаменту соціальної політики Івано-Франківської облдержадміністрації.
З метою зменшення кількості суб’єктів господарської діяльності, які, за результатами податкової звітності, нараховують та виплачують заробітну плату найманим працівникам у розмірі, нижчому законодавчо встановленого мінімального рівня, діє міська комісія з легалізації заробітної плати та зайнятості населення.
У ІІІ кварталі 2016 року відбулося 2 засідання комісії, проведена інформаційно-роз’яснювальна робота з 32 “ризиковими” СГД (у яких, за даними податкової звітності, середньомісячна заробітна плата найманих працівників нижча від мінімального рівня). З них, на засіданнях комісії заслухано 5 суб’єктів господарювання.
За підсумками засідань всіх суб’єктів господарювання зобов’язано підвищити рівень заробітної плати найманим працівникам не нижче мінімального розміру та дотримуватися міжпосадових (міжкваліфікаційних) співвідношень в оплаті праці.