У Тлумацькому районі обговорили формування виконавчих органів ОТГ

 

 

Про це йшлося на нараді за участі голови РДА Володимира Габурака, голови районної ради Василя Двояка, координатора Офісу реформ в Івано-Франківській області Руслана Панасюка, виконавчого директора Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрія Стефанчука, експерта з правових питань регіонального відділення Асоціації міст України Марії Баран, заступника директора департаменту – начальника бюджетного управління ОДА Ганни Качур.
 

Зазначимо, що перші вибори до Тлумацької ОТГ відбудуться 18 грудня цього року, а увійдуть до її складу Колінцівська, Вікнянська, Гринівецька, Королівська, Тарасівська, Прибилівська, Остринська, Братишівська, Пужниківська, Бортниківська, Надорожнянська сільські та Тлумацька міська рада. За словами Юрія Стефанчука, вибори до Олешанської об’єднаної громади відбудуться орієнтовно у березні наступного року.

 

На нараді йшла мова про порядок проведення перших виборів та перших сесій в об’єднаних територіальних громадах, а також відповідні терміни здійснення виборчого процесу. До 5 листопада 2016 року районна виборча комісія повинна утворити міську виборчу комісію, з 14 по 23 листопада включно триватиме висування кандидатів на посаду голови та кандидатів у депутати об’єднаної територіальної громади. Обговорено також порядок висування кандидатів та утворення виборчих округів в районі, при чому присутні сільські голови висловили побажання взяти участь у роботі міської виборчої комісії під час розподілу виборчих округів.

 

Марія Баран роз’яснила про формування виконавчих органів і структури майбутньої об’єднаної територіальної громади. Об’єднана територіальна громада перебирає від району керівництво і повноваження у 22 сферах життєдіяльності, серед яких економічний розвиток, соціальний захист, охорона здоров’я, освітянська галузь, культура, архітектура, спорт, земельні відносини, адміністративні послуги тощо. Структури виконавчого комітету, як і положення про структурні підрозділи, затверджуватимуться на першій сесії ради об’єднаної територіальної громади.

 

«Хоча вибори до об’єднаних громад цього року ми проводимо в критично стислі терміни, та я впевнений, що за місяць-два після виборів новостворена громада уже зможе повноцінно забезпечувати діяльність підпорядкованих установ і організацій, а експерти Офісу реформ надаватимуть методичну допомогу до тих пір, скільки це буде потрібно», – зазначив Руслан Панасюк.

 

Ганна Качур надала очільникам громад кілька рекомендацій щодо завершення бюджетного року в діючих сільських і міській радах, передачі майна, створення виконавчої структури ОТГ, фінансування установ і організацій впродовж періоду формування виконавчого апарату. Об’єднана громада отримає базову дотацію, медичну, освітню субвенції, а згодом – інфраструктурну субвенцію. Центральна районна лікарня, як і ряд інших структур, залишатимуться на утриманні районного бюджету, тому задля надання якісних послуг населенню об’єднана територіальна громада укладатиме відповідні угоди з районною владою.

 

Наприкінці зустрічі голова райдержадміністрації Володимир Габурак повідомив, що Тлумацька ОТГ має хороші перспективи для реалізації різноманітних проектів. Одним з них є Швейцарсько-Український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.  У наступному році в Україні проект реалізовуватиметься тільки у Тлумацькому районі.


03.11.2016 917 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1378
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2651
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2184
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2254
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6786 60
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2534 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

419

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1252

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1355

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1501
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

370
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

232
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

643
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

131
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26600
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

610
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10535 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

139
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

162
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

479
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

625
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

689