Демони скасували закони фізики

Вперше в історії вченим вдалося експериментально отримати енергію практично з порожнечі. А допомогла їм у цьому "нечиста сила".

 

Частинкам речовини можна постачати потенційну енергію, докладаючи до цього мінімум зовнішніх зусиль, заявили японські фахівці. Вони розробили модель, при якій наношарики з полістиролу, поміщені в рідке середовище, оточене керованим магнітним полем, можна змушувати накопичувати енергію і, таким чином, поступово нагрівати. А завдяки цій енергії мікроскопічні частинки змогли рухатися, переборюючи сили тяжіння.

 

Вчені створили умови, при яких кулькам в будь-який момент простіше зіскочити вниз, ніж робити поступальний сходження по своєрідній "драбині", збудованій в лабораторній установці. Але кожен раз, коли полістирольна частинка намагалася впасти, автоматично включалося магнітне поле, що зупиняло кульку. При цьому частка поступово накопичувала досить потенційної енергії, для того щоб в один момент піднятися на щабель вище.

 

Протягом експерименту всі кульки виявлялися нагорі. При цьому фізики розрахували, що на це було витрачено менше енергії, ніж потрібно за законами механіки. "Маючи інформацію про місцезнаходження частинки, ми створюємо умови для концентрації енергії", - пояснив суть роботи Масакі Сано, фізик з Університету Токіо.

 

Фактично, японці створили високотехнологічний аналог "демона Максвела" - міфічної невидимої істоти, яка, згідно з уявним досвідом великого вченого XIX ст., може порушувати закони термодинаміки. Ця мікроскопічна "нечисть" здатна надавати молекулам енергію, тільки виходячи з даних про їх температуру і, отже, швидкість. Підсумком роботи "демона" стає поділ простору на гаряче і холодне, причому без будь-яких зовнішніх впливів. Це найвідоміше метафізичне обгрунтування можливості вічного двигуна.

 

Однак більше 150 років вважалося, що ніякого "демона" немає і бути не може. Теорія Максвелла вступає в конфлікт з непорушними законами термодинаміки. Однак прихильники "нечисті" придумали, як вивести гарну ідею з фізичного глухого кута, адже "демон" має власну енергію або отримує таку із зовнішніх (нематеріальних?) джерел. Таким чином, підтверджується теоретична можливість існування "демона Максвела".

 

Джерело: utro.ru.

 

11


Кількість переглядів - 3671
15.11.2010 15:49
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги
Все о технологии мяса http://promeat-industry.ru