Дерев’янко розповів громадам Надвірнянщини про процедуру та переваги реформи децентралізації

 

/data/blog/118982/90dbac106b672a867a43c2d5e091921a.af55e661782a9705f978681dae53471d

 

Об’єднавшись, територіальні громади фактично стають районами, отримують такі ж повноваження і фінансування напряму з Держбюджету та можуть самостійно ними розпоряджатись.

 

Про спроможність громад, процедуру об’єднання, структуру, повноваження ОТГ та інше розповів народний депутат від партії «ВОЛЯ» Юрій Дерев’нко під час зустрічі з громадами сіл Гаврилівка, Парище, Середній Майдан Надвірнянського району, пише Фіртка з посиланням на прес-службу нардепа.

 

Чи не найбільше мешканців цих сіл турбує питання децентралізації. Згідно з Перспективним планом ці громади планується приєднати до потенційної Тисменичанської та Надвірнянської ОТГ.

 

Однак, представники сіл хочуть створити окрему громаду з центром в Гаврилівці. Та, вони стверджують, що не володіють необхідною інформацією про процедуру об’єднання, функції та повноваження ОТГ, словом, не знають чого чекати від цієї реформи. 

 

Юрій Дерев’янко наголосив, що громада лише тоді стає ОТГ, коли об’єднується за Перспективним Планом, який зараз не враховує побажання цих громад. Тому необхідно в першу чергу домагатись змін до плану.

 

«Я розмовляв з експертом В’ячеславом Негодою, поки що він скептично налаштований до вашого об’єднання. В кожному з сіл треба провести по 4 сесії, створити робочу групу з представників сіл, яка повиннна доповісти кожній громаді про реальний стан справ, проаналізувати ситуацію і тоді можна буде сказати чи Кабмін підтримає таке об’єднання чи ні», - наголосив Дерев’янко.

 

Нардеп запевнив, що команда юристів та депутатів «ВОЛІ»  з свого боку готова робити спільні зустрічі, щоб кожному мешканцю був зрозумілий процес об’єднання, готова ділитись своїм досвідом, аби знайти той формат ОТГ в якому громадам цих сіл буде комфортно.

 

Дерев’янко зазначив, що за форматом потенційна ОТГ сіл Гаврилівка, Парище та Середній Майдан схожа на Старобогородчанську, до успішного об’єднання якої спочатку ставились скептично.

 

«Старбогородчанська ОТГ стала спроможною, хоча коли формувався Перспективний План,  то були скептики, які вважали, що в цієї громади не буде доходів. Насправді, все не так, громада дуже добре себе почуває, отримує вдосталь коштів. І в неї навіть гірші показники соціальної інфраструктури ніж у вашої потенційної ОТГ» – зазначив Дерев’янко.

 

Також, народний депутат розповів представникам громад про переваги, які вони отримують від об’єднання у спроможну громаду.

 

По-перше, ОТГ фактично стане районом. Люди обирають голову ОТГ, голови сіл стають старостами, із трьох сіл формується рада ОТГ, депутатський корпус, виконком і громада починає жити повноцінним районом.

 

«Така громада сама вирішує питання освіти( на кожного учня з держбюджету виділяють 10 тисяч гривень щороку), медицини (на кожного мешканця 800 грн в рік). Частину цих грошей ОТГ залишає в себе на ФАПи і амбулаторії, частину перераховує на районну лікарню, для того щоб мешканці громади могли отримати там послуги медицини вторинного рівня. Сьогодні ж навпаки, всі гроші йдуть районну лікарню і з неї виділяють на фапи і амбулаторії.  А тут платите ви, і можете за цю плату вимагати надання необхідних послуг», - зазначив нардеп.

 

По-друге, працівників апарату ОТГ будуть наймати самі люди: «ви самі визначатимете скільки потрібно людей в апараті і яку зарплату їм платити».

 

По-третє, якщо ухвалять законопроект 4355 – про передачу земель за межами населених пунктів у комунальну власність громад, за який Дерев’янко бореться уже півтора роки, ОТГ отримає додаткові кошти.

 

«Ви зможете розпоряджатися цими землями,встановлювати свої умови їх використання для підприємців, і зможете отримувати за це суттєві надходження в бюджет громади».

 

Більше того, ОТГ стає суб’єктом зовнішньо-політичних відносини, до прикладу, вона зможу укладати угоди з польськими гмінами. Вся технчна і фінансова допомога, яку отриму Україна з-за кордону у великому відсотку буде спрямовуватись на ОТГ.


29.10.2016 426 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1598
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1697
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1685
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

4984 39
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1986 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1384

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

246

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

574

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

736

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

865
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3497
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10067
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

712
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25947
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7571
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

766
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

942
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1268
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

218
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1095
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

710
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

944