«Івано-Франківськгаз» на підготовку до опалювального сезону витратило 25,7 млн. грн.

 

Контроль за роботою газових мереж - повсякденна задача

 

ПАТ «Івано-Франківськгаз» завершило підготовку до опалювального сезону. Щорічно підприємство проводить комплекс заходів, спрямованих на підвищення надійності газопостачання споживачам в осінньо-зимовий період та зменшення виробничо-технічних втрат.

 

Цього року на ці та інші заходи було заплановано скерувати 38,6 млн. грн. та через брак живих коштів підприємство витратило майже на 13 млн. менше, пише Фіртка з посиланням на прес-службу ІФгазу.

 

Газотранспортна система

Газотранспортна система Прикарпаття є однією з найстаріших в Україні: більшість труб прокладалися в 50-60 роках минулого століття, тому реконструкція мереж  потребує комплексного підходу та значних матеріальних ресурсів і часу. Значна частка коштів, а це 7,79 млн. грн.,  компанія інвестувала на капремонт та заміну майже 25 км газопроводів, в той час як обов’язковій  заміні підлягає близько 1 тис.  км газопроводів.

 

Найбільше кілометрів газопроводів вдалося замінити в м. Івано-Франківськ, Городенківському, Коломийському та Калуському районах, де чверть газових мереж є зношеними.

 

 

Решта мереж, у зв’язку із обмеженим фінансуванням,  доводиться латати лише точково, щоб  попередити можливе виникнення аварій. Звичайно точковий ремонт не дає таких довготривалих результатів, як реконструкція чи повна заміна газової мережі.

 

«Більша половина тарифної виручки, що отримує ПАТ «Івано-Франківськгаз», а це близько 200 млн. грн., становить не гроші, а бюджетні зобов'язання, які оформляються заліками по субсидіях, – каже технічний директор ПАТ «Івано-Франківськгаз» Ігор Височанський. – Окрім того, «Івано-Франківськгаз» недоотримує  своєї тарифної виручки у зв’язку із заборгованістю споживачів за газ».

 

 

Боротьба з корозією

З метою попередження аварійних ситуацій, фахівці підприємства провели комплексно-приладне обстеження 6,7 тис. км підземних газопроводів області та моніторинг газових мереж шляхом їх періодичного обходу.

 

Обслуговування мереж проводилося за допомого новітнього приладу європейського зразка - АППК-2000 МП. Він дозволяє виявити вісь газопроводу, глибину його залягання та місця пошкодження ізоляції з максимальною похибкою до 5 см.

 

 

«Наша служба проводить обстеження підземних газопроводів на предмет пошкодження ізоляції, виявлення витоків газу та їх ліквідації. Від скрупульозності проведеної роботи залежить безпека газопостачання. Адже кожне місце пошкодження ізоляції – це потенційний витік»,  – розповідає начальник служби контролю за виробництвом ПАТ «Івано-Франківськгаз» Степан Кішка.

 

Невід’ємною складовою захисту газопроводів від корозії – є станції катодного захисту. Їх застосування  продовжує термін експлуатації  газопроводів, значно скорочує втрати природного газу та допомагає не допустити аварії. Загалом на Івано-Франківщині налічується 1121 установка катодного захисту. Серед них є станції нового зразка, які дозволяють автоматично підтримувати задані параметри захисту газопроводів від корозії. До слова, до кінця року планується будівництво ще 5-ти установок катодного захисту.

 

Новітні технології

Разом з реконструкцією газових мереж підприємство намагається впроваджувати і сучасні технології, які дозволяють оперативно реагувати на виникнення аварійних ситуації. Так, на 10 газорозподільних пунктах свого часу було встановлено телеметрію, яка дає можливість дистанційно контролювати тиск газу, температуру та можливе спрацювання автоматики.

 

 

Окрім того, компанія створює електронну геоінформаці́йну систему, до якої включать всі складові газотранспортної системи Прикарпаття. Нова система дозволить одночасно керувати виробничими процесами та даними обліку, оперативно контролювати стан системи газопостачання та споруд на них. А у випадку пошкодження газопроводу  оперативно  з’ясувати його технічні характеристики та ліквідовувати у мінімально короткий термін аварійну ситуацію.


24.10.2016 576 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1057
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2442
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2068
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2108
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6409 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2404 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

271

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1091

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1131

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1336
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

214
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

549
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2008
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26451
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

510
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10413 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7951
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

494
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

354
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

508
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

581
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1526