Сільські ради Надвірнянщини просять обласне керівництво вжити заходів для припинення незаконних рубок

 

 

Запровадити мораторій на здійснення суцільних рубок на території області, тимчасову заборону санітарних рубок Надвірнянським агролісгоспом на території сіл Гаврилівка, Парище, Лісна Тарновиця, Тисменичани та запровадити механізм громадського контролю за вирубками лісу.

 

З такими вимогами сільські ради Гаврилівки, Парище, Лісної Тарновиці та Тисменичан направили звернення керівництву Івано-Франківської обласної ради. Дане звернення ініціювали та підготували команда «ВОЛІ» спільно з місцевими громадами. 



Останнім часом на території цих сіл Надвірнянський спеціалізований агролісгосп ОП «Івано-Франківськоблагроліс» проводить рубки лісу в великих масштабах та з порушеннями законодавства. Місцеві жителі неодноразово фіксували як під виглядом санітарних рубок здійснюється суцільна вирубка лісу, особливо багато рубають дубів. Також виявили, що вид, спосіб, об’єм та інші показники рубки, які зазначені в лісорубних квитках не відповідають фактичним показникам здійснених рубок. Відбуваються значні зловживання.



«Ми неодноразово виїжджали в ці села і бачили, що рубають цінну ділову деревину, а сухостій і вітроломи залишаються. Людей це обурює, адже ліс це перш за все надбання місцевої громади, а не якоїсь структури. Мешканці звернулись за допомогою до нас і ми їх підтримали» - зазначила депутат районної ради від партї «ВОЛЯ» Тетяна Пришляк.



Жителі вже звертались до правоохоронних органів, на місце рубок виїжджала опергрупа. Тоді з керівництвом лісгоспу було домовлено, що до завершення слідства не будуть нічого рубати, при нагальній потребі - лише за погодженням з громадськістю. Однак і зараз в лісі чути звук бензопил та видно свіжозрубану деревину. 


«Пні понакривали гілками і листям, або ж попалили їх щоб приховати вирубку. Якби рубали чесно то не ховали сліди від людських очей. Такими темпами скоро лісу не стане, діти будуть ходити в одні корчі» - каже місцевий житель Іван Воробець.

 

Більше того, окрім масового вирубування дубів є і недбале ставлення до лісів, лісосіки часто не очищуються, а нові дерева не засаджуються.



Виходячи з цієї ситуації, сільські ради просять обласне керівництво запровадити мораторій на здійснення суцільних рубок лісу на території області з метою збереження довкілля та запобігання негативним наслідкам (зсувам грунтів, затопленню населених пунктів, перетворенню території, зайнятій лісовим масивом в пустки, висиханню водойм).

 

Також заборонити здійснення Надвірнянським агролісгоспом санітарних рубок на території цих сіл доки правоохоронні органи не перевірять законність рубок які проводились та доки не будуть створені об’єднані територіальні громади і території лісів не перейдуть у їх власність.

 

Особливо важливо у боротьбі з незаконними вирубками є запровадження механізму громадського контролю за використанням та відтворенням лісових ресурсів постійними лісокористувачами. Зокрема, з місцевими громадами мають обговорювати заплановані лісогосподарські заходи та інші роботи; їх необхідно інформувати про ведення лісового господарства на території відповідної сільської, селищної, міської ради, розміщення планів проведення рубок на відповідний рік, внесення до них змін, видачу дозвільних документів та іншої інформації, яка стосується рубок на офіційних веб-сайтах, та ін.

 

Тетяна Пришляк висловила сподівання, що звернення громад не буде проігнороване, обласна рада дасть об’єктивну оцінку тим фактам зловживань, які відбуваються в лісах, правоохоронні органи проведуть ретельне їх розслідування і винні понесуть відповідальність.


21.10.2016 480 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1192
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2517
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2108
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2162
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6536 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2449 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

332

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1145

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1278

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1395
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

274
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

583
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2058
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26508
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

552
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10462 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8008
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

531
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

399
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

543
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

620
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1581