Позов у справі демонтажу незаконної надбудови у пам'ятці архітектури в Івано-Франківську залишили без розгляду. У ДАБІ кажуть, що позиватимуться ще (відео)

 

 

Як писала раніше Фіртка, вчора 19 жовтня, в Івано-Франківському міському суді розглядалась справа щодо забудови мансардного приміщення у столітньому будинку.

 

Управління державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області позивалося до фізичної особи Володимира Свиридова. Мова йде про приведення до попереднього стану самочинно реконструйованої квартири №15 по вулиці Грушевського, 20.

 

Вчора до суду надійшло клопотання від представника позивача про заміну належного позивача.

 

«Замінити управління Державної архітектурної інспекції в Івано-Франківській області на належного відповідача Державну архітектурно-будівельну інспекцію України», - процитував суддя Володимир Попович.

 

Однак представник відповідача зауважив, що законом не передбачена заміна позивача. Відтак заперечив подане клопотання та просив суд позовну заяву залишити без розгляду, мовляв управління не має цивільно-процесуальної дієздатності, оскільки державна реєстрація управління, як юридичної особи не проведена.

 

Відтак, у засіданні оголосили перерву, щоб сторона позивача донесла юридичне доручення про право представлення інтересів у суді.

 

Сьогодні, 20 жовтня, представник позивача Кирило Іванюк представив суду копію довіреності про право представлення інтересів. Також до суду з’явився Володимир Кобилянський, який підписував позовну заяву.

 

Проте, як зауважив суддя Володимир Попович, позовну заяву подавали у лютому, а довіреність була видана лише через півроку – у липні.

 

Відтак, суд ухвалив залишити позовну заяву без розгляду. Також сторін процесу повідомили про законне право оскарження ухвали у вищій інстанції протягом п’яти днів.

 

Втім, варто зауважити, Кирило Іванюк – представник ДАБІ України, у судовій залі зазначив, що відомство подасть аналогічний позов.

 

У коментарі кореспонденту Фіртки представник Державної архітектурно-будівельної інспекції України підтвердив свої наміри :

 

«Ми будемо обов’язково подавати повторно», - запевнив К. Іванюк.

 

 

Нагадаємо, 16 червня, відбулося засідання Львівського апеляційного адміністративного суду за позовом Свиридова В. М., який вимагав визнати протиправною постанову Івано-Франківського міського суду від 21.04.2016 р., згідно з якою суд визнав правомірним рішення Івано-Франківського виконкому про скасування наданих Свиридову В. М. містобудівних умов та обмежень на будівництво мансарди.

 

Львівський апеляційний адміністративний суд відмовив у апеляційній скарзі Свиридова В. М. на постанову міського суду.

 

На боці мешканців будинку виступили Івано-Франківський міськвиконком, Департамент містобудування та архітектури, Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області, прокуратура м. Івано-Франківська.

 

Мешканці багатостраждального будинку на вул. Грушевського, 20 сподіваються, що судова епопея нарешті завершиться і горе-надбудова буде демонтована.

 

Нагадуємо, що будинок № 20 на вул. Грушевського є пам’яткою архітектури місцевого значення. Мешканець кв. № 15 Свиридов В. М. (представниця його інтересів – Перевозова І. В.) при оформленні документації та проведенні будівництва порушив законодавство України; в результаті будівництва мансарди у мешканців 3-го поверху у квартирах з’явилися значні тріщини, фундамент почав давати усадку.

 

А нещодавно обвалився фасад будинку.

 

Довідка Фіртки:

Будинок за адресою вул. Грушевського, 20 є пам’яткою архітектури місцевого значення, який за номером 177-іф є занесеним до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Він побудований у 1895 році і має ряд архітектурних особливостей, таких як тонке дерев’яне перекриття підлог-стель 2 см, яке не може витримувати значних додаткових вагових навантажень.

Моральний знос (амортизація) будинку, на 2014 рік згідно довідки ЄРЦ,  становить 92% . Згідно із технічною характеристикою стану будинку, наданою НДІ Проектреконструкція у 1997 році: фізичний знос фундаменту становив – 45%, стін – 50%, перекриття – 40%, сходів – 80%, даху – 30%, підлоги – 25%, дверей – 40%, загальний знос будинку становить 40,2 %.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

У судовій справі незаконної надбудови у пам'ятці архітектури в Івано-Франківську відповідач просить залишити позов без розгляду

Афера на вулиці Грушевського, 20: боротьба мешканців триває

Франківці захищають пам'ятку архітектури від незаконної надбудови

Через бажання франківця спорудити мансарду, архітектурна пам’ятка в Івано-Франківську, життя та здоров’я її мешканців опинились під загрозою

В Івано-Франківську відбудеться судовий «батл» між двома експертами, оцінки технічного стану будинку на Грушевського 20 яких суперечать одна одній


Кількість переглядів - 805
21.10.2016 16:54
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги