Доведеться арештовувати когось із Адміністрації президента — народний депутат Олександр Онищенко

 

"Повільно-повільно Порошенко узурпує владу: свій прем'єр, свій генпрокурор, свій начальник СБУ"

 

16 червня у парламент внесли подання на зняття недоторканості й арешт народного депутата Олександра Онищенка, 47 років. Антикорупційне бюро звинувачує його в організації злочинного угруповання, яке реалізовувало природний газ за заниженою ціною. Збитки держави оцінили в 3 млрд грн. 5 липня у Верховній Раді депутати проголосували за зняття недоторканності й арешт Онищенка. Перед цим нардеп виїхав з України. 27 липня генпрокурор Юрій Луценко підписав повідомлення про підозру його .

В інтерв'ю Gazeta.ua Онищенко каже, що проживає в Лондоні. Говоримо по чату у Facebook 4 жовтня. Олександр Романович - на задньому сидінні автомобіля.

 

- Хотите увидеть Лондон?... - відкриває двері автівки. Навпроти - вхід у п'ятизірковий готель Brown's Hotel. Говорить російською.

 

По будинках українців рознесли буклети, де високі ціни на газ пояснюють "корупційними схемами Онищенка у газовидобутку". 
- Як я можу бути винен у тарифах? Ця справа - політичне замовлення Адміністрації президента. Шукають, як пояснити народу підвищення тарифів, і знайшли цапа-відбувайла - Онищенка.

Мої компанії продавали газ на комерційні цілі. Населенню продають лише той, який добуває безпосередньо Укргазвидобування. Тому розмови про те, що через мене зросли тарифи, - абсурдні.

Чому правоохоронці взялися за вас?
- Мене зробили розмінною монетою у певних домовленостях між депутатськими групами й Адміністрацією президента. Ідея була така: затримати Онищенка, арештувати і виторговувати щось для себе. Майже на всіх депутатів, які невгодні, відкривають кримінальні справи і так підвішують на гачок. Беруть тоді те, що хочуть.

Хто виграв від вашого виїзду з України? 
- Вони не думали, що я поїду. Мене м'яко підводили до того, що маю залишитися, повинен бути на голосуванні щодо зняття недоторканності. А хотіли показово затримати. Посадити в СІЗО і виторговувати дивіденди для себе.

При бажанні Петра Порошенка чи Юрія Луценка вас могли затримати. Однак дали виїхати. 
- На той момент не було підстав мене затримувати. У мене була депутатська недоторканність.

Ваше затримання мало бути показовим?
- 100 відсотків. Президент гарантував, що мене не будуть арештовувати. А ви як думаєте?

Ви тривалий час були в газовому бізнесі і порушень у ваших компаніях не знаходили. Вони вигравали державні тендери. Чому порушення знайшли тепер?
- На той час я був вигідний Адміністрації президента. Тому ми вигравали тендери і не було порушень. Коли став невигідний, то за місяць придумали кримінальну справу. Почали переслідувати і шантажувати.

Вашим рідним щось загрожує?
- Ніхто не залишився в Україні. Я всіх вивіз. Матері 72 роки. У війнах між політиками завжди було правило - не чіпати родину. А ці люди відступили від усіх правил і принципів.

Наскільки вам безпечно перебувати у Лондоні?
- Усі знають про цей конфлікт. Тутешні правоохоронні органи - теж. Замовник може бути тільки один - Порошенко.

Що з вашими арештованими газовими компаніями? 
- Їх забрали одразу. Хоча суми інвестицій і вартість компаній значно більша, ніж нврвхували борги. Більше того, хто у нас рахує податки? НАБУ? Але будь-який економічний злочин спочатку має перевіряти податкова. А зараз у НАБУ придумали борг, відкрили справу, налетіли і почали арештовувати. Компанії забрали, людей звільнили чи арештували. НАБУ отримало політичне замовлення і працює. Я казав - готовий спілкуватися, усе розкажу, приїжджайте. Поясню, якщо не розумієте. Але для чого їм правда, якщо уже є винуватий і є кого карати.

Чому вас не хочуть допитати у Лондоні?
- Бояться. Я розкажу таке, що доведеться когось арештовувати з Адміністрації президента.

Антикорупційне бюро мало бути незалежним органом, однак не стало таким. Чому? 

- Хоч одну людину з "Блоку Петра Порошенка" затримали? Із наближених до президента? Переслідують невигідних йому. Подивіться, звідки з'явився Артем Ситник. Ви вірите, що прийшов хлопчик 36 років і виграв конкурс на посаду директора НАБУ?
Пошукайте в Інтернеті відео - хто ходить ночами в Адміністрацію президента. І ви побачите - уночі заходжу я й одночасно заходить Холодницький. І що роблять вночі у президента Онищенко і Холодницький? Раніше у них були однакові завдання, а потім ситуація змінилася і Холодницькому дали інше завдання.

Зараз відбувається перерозподіл ринку видобутку газу?
- Так. Йде атака на всіх газодобувачів. Арештували компанії Ахметова, Злочевського. Відібрали всі підприємства по спільній діяльності. Для газодобувачів створюють проблеми, щоб покласти їх. А потім прийдуть нові власники і все буде гаразд.

У що це виллється?
- За два роки видобуток газу впав на 20 відсотків. Інвестицій - нема. Ніхто не бурить нові свердловини. Галузь зупинилася. Вкладати гроші за такого ставлення держави до приватних добувачів ніхто не буде. Тим більше іноземні інвестори.

Команда президента хоче скупити все сама, приватизувати. При цьому виставляють ліві компанії - під американські чи європейські. Хочуть за безцінь забрати все, що можна. А потім, після перерозподілу, будуть нормальні умови роботи. Звичайна практика. Точно так було і при попередникові Порошенка.

Але ж країна тільки від цього відійшла. Вертаємося назад?
- Повільно-повільно Порошенко узурпує владу: свій прем'єр, свій генпрокурор, свій начальник СБУ. Зараз ще замінять міністра внутрішніх справ.

Які ще ринки, крім газового, перерозподіляють?
- Йде боротьба за обленерго, які ще не встигли захопити. За Одеський припортовий завод. Його купить іноземна компанія. Але відомо чия. Зараз завдання - максимально повісити на нього боргів, опустити в ціні. І так буде з усіма державними підприємствами.

Ви казали, що вели переговори щодо купівлі Порошенком телеканалу "112 Україна". Оприлюднили переписку із близьким до президента народним депутатом Сергієм Березенком. Чому була така активна хвиля спростування? 
- А ви запропонуйте пройти детектор брехні — їм і мені.

Не погодяться. 
- А ви запропонуйте. Я готовий пройти.

Чому вийшли з тих переговорів?
- Коли є дві сторони - і продають чи купують бізнес - я в цьому можу брати участь. А потім починається рейдерство: якщо не віддаєте за таку ціну, то будуть кримінальні справи й арешти. Це — не для мене.

Я працював при різних владах, бо не займався такою "єрундою". А хто таке робить, той потім шукає, куди б утекти. Чотири роки грабують — і тікають.

Однак вам теж довелося тікати. 
- У мене конфлікт із владою. Але за 24 роки не було жодного інциденту стосовно того, що я когось рейдерив, обманював, відбирав. А вони це роблять. Прикладів тисячі. У бізнесменів, наближених до певних політичних сил, які не з президентом, відбирають усе. Щоб не було можливості фінансувати будь-які проекти проти влади.

Чим ближче до виборів, тим жорсткішими будуть методи. Як зіб'ють Авакова і поставлять свого міністра внутрішніх справ, тоді матимуть усі чотири ланки - НАБУ, ГПУ, СБУ і МВС. Це називається 100-відсоткова влада.

Ви згадували, що доводилося вирішувати питання в Адміністрації президента. Які це були питання?
- Розповім пізніше. Найближчим часом проведу прес-конференцію.

З ким ще в Україні маєте конфлікт, крім Банкової?
- Ні з ким.

Яка зараз найбільша проблема Порошенка?
- Він став президентом, але залишається бізнесменом. Йому треба думати про те, як зробити щось добре для країни. А його думки про те, як залишитися на другий термін.

Але ж у його оточенні є різні люди. Серед них — розумні, досвідчені, які дурного не порадять.
- Коли Порошенкові щось кажуть правильне, але йому це не подобається, він цих людей прибирає.

Він здатен переламати ситуацію?
- Треба створити максимально сприятливі умови для бізнесу. І люди гори перевернуть. Янукович забирав 50 відсотків - і всі працювали. Якби Порошенко сказав: "50 процентів на благо країни, мені нічого не треба". Усі б так робили. Але зараз його позиція: "Ні в кого не повинно бути бізнесу, крім мене". Незабаром усе зупиниться. Люди візьмуть паузу на два роки — до президентських виборів.

Зараз Порошенкові кажуть: ти — найкращий. Але ближче до виборів усі кинуть його. Тікатимуть і зраджуватимуть. Тоді зрозуміє, у якому світі жив і до чого прийшов.

Коли голосували за зняття недоторканості з вас, притягнення до відповідальності та арешт, у парламенті знайшли потрібну кількість голосів. Хто забезпечив їх? 
- Як проходять важливі голосування? Президент збирає лідерів фракцій і каже: за це і за це треба голосувати. Дивиться, чи є потрібна кількість. Якщо не вистачає — звертаються до кишенькових партій і груп.

Тобто голосувати щодо вас була особиста вказівка Порошенка?
- Звичайно.

Як думаєте, чим і коли закінчиться ваша справа?
- Не знаю. Якщо дійде до суду, то там вона розвалиться. Тому вони так нервують. Морально тиснуть на людей, щоб пішли на угоду зі слідством і дали покази проти мене. Показів ніхто не дає. Тому в НАБУ нічого нема.

У вас багато інформації щодо Порошенка і його оточення. Однак справу проти вас почали. Навіщо? Було ж зрозуміло, що матимуть через це репутаційні втрати. 
- У них була мета - арештувати мене, закрити і торгуватися. Але не вдалося. Порошенко особисто мене запевняв, що нічого не буде. Я його запитував, що відбувається. А він каже: "Вибач, це не я. НАБУ вийшло з-під контролю, таке творять. Але не переживай, дамо тобі право захищатися в суді. Будеш доводити свою правоту". А самі тихцем хотіли мене арештувати. І виторговувати те, що їм треба.

Однак інші люди попередили: "Нам дали жорстку команду голосувати за твій арешт". За дві ночі до голосування я виїхав з України.

 

"Порошенкові треба думати про те, як зробити щось добре для країни. А його голова зайнята тим, як залишитись на другий термін"


10.10.2016 1127 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

650
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1894 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1123 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

547
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6898 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11380 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

326

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1064

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1107

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1102
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

271
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1073
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

843
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

738
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

655
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2944
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4432
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18435
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

306
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

346
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

658
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

764