МОЗ розпочало реформу екстреної медичної допомоги: лікарі отримуватимуть індивідуальні ліцензії на практику

 

 

Парамедиків навчатимуть західні фахівці, лікарі отримуватимуть індивідуальні ліцензії на практику та лікуватимуть за міжнародними протоколами — такі новації у планах МОЗ.

 

Про встановлення нових стандартів якості медицини в Україні розповів заступник міністра Олександр Лінчевський на щотижневому брифінгу Міністерства охорони здоров’я в Українському кризовому медіа-центрі, інформує Фіртка з посиланням на Урядовий портал.

 

На “швидку” чекає системне оновлення: екстрену меддопомогу повинні надавати належно підготовлені та сертифіковані фахівці.

 

“Перші хвилини до моменту надання допомоги є критичними. Відтак МОЗ подбає не лише про реформу праці бригад “швидкої”, а й відповідне навчання для пожежників та поліцейських, які зазвичай першими опиняються на місці”, — розповідає Олександр Лінчевський.

 

Курси розпочнуться вже найближчим часом. Зараз МОЗ розробляє короткострокові (один місяць) курси для фельдшерів за участі закордонних викладачів. На черзі системна зміна підготовки фахівців-парамедиків: МОЗ розробляє спеціальні 3-4-річні навчальні програми-бакалаврат.

 

На брифінгу доктор Лінчевський озвучив 8 елементів реформи екстреної медичної допомоги:

 

1. Спеціалізовані медичні тренування для поліцейських та пожежників, які зазвичай першими прибувають на місце події, тому їм вкрай необхідно здобути базові навички з порятунку та підтримки життя до приїзду швидкої;

 

2. Покращення роботи диспетчерської системи, яка відсіюватиме непрофільні дзвінки, забезпечуватиме миттєвий зв'язок з оператором та направлятиме на місце пригоди найближчу карету;

 

3. Створення колл-центру - безкоштовного, конфіденційного сервісу, до якого можна подзвонити за порадою лікаря щодо здоров’я чи потрібною інформацією.

 

4. Розширення мережі підстанцій, розташування яких має виходити з потреб пацієнта та відповідати західним нормам;

 

5. Тренування для лікарів та фельдшерів, що вдосконалить їхні практичні навички та наблизить надання допомоги до західних медичних стандартів;

 

6. Впровадження протоколів надання невідкладної допомоги, базованих на доказовій медицині;

 

7. Розробка навчальних програм для фахівців з догоспітальної допомоги - парамедиків та водіїв швидкої (екстрених медичних техніків). Навчання парамедиків, відповідальних за оцінку стану пацієнта і забезпечення необхідної допомоги на місці пригоди, а також під час транспортування до лікарні, триватиме 3 роки і прирівнюватиметься до рівня бакалавра. Водій швидкої має бути повноцінним членом медичної команди, а його підготовка має тривати мінімум 3 тижні і включати як теоретичну, так і практичну частини;

 

8. Створення у лікарнях відділень екстреної (невідкладної) медичної допомоги, де пацієнту надаватиметься перша допомога на госпітальному етапі.

 

Нова команда МОЗ на чолі з в.о. міністра доктором Уляною Супрун планує перевести українську медицину на лікування за західними стандартами. Для цього слід здійснити перехід від медицини, яка базується на авторитеті (eminent based) до медицини evidence based (яка базується на доказах).

 

Перший крок — це затвердження західних джерел протоколів. Українські протоколи сьогодні суперечать їм. Натомість у світі існують організації, які відслідковують зміни в науці, найкращі способи лікування і створюють керівництва для лікування кожної хвороби.

 

“Адже у ситуації, коли пацієнт запитає, чому ви мені дали цю таблетку, лікар повинен сказати: "Тому що найкращий протокол на сьогодні, найбільш доказовий, найбільш якісний, найбільш визнаний світом, рекомендує лікувати Вас саме цією таблеткою”, - зазначає заступник Міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Екстреній медицині Прикарпаття не вистачає 3,7 мільйона гривень на пальне (фото+відео, оновлено)


07.10.2016 634 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1399
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2670
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2192
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2265
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6811 60
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2542 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

437

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1261

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1366

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1519
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

380
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

246
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

651
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

142
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26610
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

620
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10545 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

151
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

172
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

487
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

631
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

697