МОЗ розпочало реформу екстреної медичної допомоги: лікарі отримуватимуть індивідуальні ліцензії на практику

 

 

Парамедиків навчатимуть західні фахівці, лікарі отримуватимуть індивідуальні ліцензії на практику та лікуватимуть за міжнародними протоколами — такі новації у планах МОЗ.

 

Про встановлення нових стандартів якості медицини в Україні розповів заступник міністра Олександр Лінчевський на щотижневому брифінгу Міністерства охорони здоров’я в Українському кризовому медіа-центрі, інформує Фіртка з посиланням на Урядовий портал.

 

На “швидку” чекає системне оновлення: екстрену меддопомогу повинні надавати належно підготовлені та сертифіковані фахівці.

 

“Перші хвилини до моменту надання допомоги є критичними. Відтак МОЗ подбає не лише про реформу праці бригад “швидкої”, а й відповідне навчання для пожежників та поліцейських, які зазвичай першими опиняються на місці”, — розповідає Олександр Лінчевський.

 

Курси розпочнуться вже найближчим часом. Зараз МОЗ розробляє короткострокові (один місяць) курси для фельдшерів за участі закордонних викладачів. На черзі системна зміна підготовки фахівців-парамедиків: МОЗ розробляє спеціальні 3-4-річні навчальні програми-бакалаврат.

 

На брифінгу доктор Лінчевський озвучив 8 елементів реформи екстреної медичної допомоги:

 

1. Спеціалізовані медичні тренування для поліцейських та пожежників, які зазвичай першими прибувають на місце події, тому їм вкрай необхідно здобути базові навички з порятунку та підтримки життя до приїзду швидкої;

 

2. Покращення роботи диспетчерської системи, яка відсіюватиме непрофільні дзвінки, забезпечуватиме миттєвий зв'язок з оператором та направлятиме на місце пригоди найближчу карету;

 

3. Створення колл-центру - безкоштовного, конфіденційного сервісу, до якого можна подзвонити за порадою лікаря щодо здоров’я чи потрібною інформацією.

 

4. Розширення мережі підстанцій, розташування яких має виходити з потреб пацієнта та відповідати західним нормам;

 

5. Тренування для лікарів та фельдшерів, що вдосконалить їхні практичні навички та наблизить надання допомоги до західних медичних стандартів;

 

6. Впровадження протоколів надання невідкладної допомоги, базованих на доказовій медицині;

 

7. Розробка навчальних програм для фахівців з догоспітальної допомоги - парамедиків та водіїв швидкої (екстрених медичних техніків). Навчання парамедиків, відповідальних за оцінку стану пацієнта і забезпечення необхідної допомоги на місці пригоди, а також під час транспортування до лікарні, триватиме 3 роки і прирівнюватиметься до рівня бакалавра. Водій швидкої має бути повноцінним членом медичної команди, а його підготовка має тривати мінімум 3 тижні і включати як теоретичну, так і практичну частини;

 

8. Створення у лікарнях відділень екстреної (невідкладної) медичної допомоги, де пацієнту надаватиметься перша допомога на госпітальному етапі.

 

Нова команда МОЗ на чолі з в.о. міністра доктором Уляною Супрун планує перевести українську медицину на лікування за західними стандартами. Для цього слід здійснити перехід від медицини, яка базується на авторитеті (eminent based) до медицини evidence based (яка базується на доказах).

 

Перший крок — це затвердження західних джерел протоколів. Українські протоколи сьогодні суперечать їм. Натомість у світі існують організації, які відслідковують зміни в науці, найкращі способи лікування і створюють керівництва для лікування кожної хвороби.

 

“Адже у ситуації, коли пацієнт запитає, чому ви мені дали цю таблетку, лікар повинен сказати: "Тому що найкращий протокол на сьогодні, найбільш доказовий, найбільш якісний, найбільш визнаний світом, рекомендує лікувати Вас саме цією таблеткою”, - зазначає заступник Міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Екстреній медицині Прикарпаття не вистачає 3,7 мільйона гривень на пальне (фото+відео, оновлено)


07.10.2016 687 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2261
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1057
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1016
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2165
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3616
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2553 7

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

857

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

744

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

701

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

693
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10367
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1215
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5337
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1063
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2851
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1212
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

440
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

309 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

751
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

647
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

695