Галасливі і пробивні: ТОП-5 найактивніших депутатів Івано-Франківської облради

 

/data/blog/117535/4b35eab6bc90236eb1ce74ab95f1bb44.jpg

 

Бодай раз на місяць вони збираються у сесійній залі та вирішують доленосні питання свого краю. Місцевий парламентаризм тримається сьогодні на 84 обранцях обласної ради. Проте не всі депутати відвідують сесійні засідання. Крім того, робота обранця від народу передбачає ще й інші види діяльності. Це в першу чергу активна робота у виборчому окрузі чи допомога у вирішенні важливих питань громади як окремо взятого населеного пункту, так і області в цілому.



Приналежність до тієї чи іншої політичної сили не звільняє депутата від виконання своїх обов’язків, котрі на їхні плечі поклали мешканці краю.

 

Сьогодні пропонуємо читачам рейтинг найактивніших обранців обласного рівня. Відразу зауважимо, що цей перелік можна вважати дещо суб’єктивним, але народні обранці, котрі вносять свої пропозиції та активно їх захищають, мають певні преференції перед тими, хто просто присутній і голосує або взагалі ігнорує роботу обласної ради.



Отож, на перше місце сьогоднішнього топу потрапляє головний лікар Солотвинської лікарні, голова постійної депутатської комісії з питань охорони здоров’я Манолій Піцуряк.

 

За свою депутатську діяльність він не дає спокою ані голові обласної ради, ані своїм колегам. Він знає і розуміє проблеми не лише свого виборчого округу, але і ратує за вирішення проблем у медичній галузі, котра для нього дуже дорога. Під час засідання обласної ради 23 вересня Олександр Сич чи не найбільше був змушений казати фразу «увімкніть мікрофон депутата Піцуряка».

 

У залі вже навіть лунав сміх, мовляв, взагалі не вимикати його мікрофона, оскільки депутат мав свої зауваження, запитання і пропозиції ледь не до кожного рішення ради. Своєю роботою Манолій Васильович заслужив і довіру серед однопартійців, адже на парламентських виборах у 2012 році він ішов кандидатом до парламенту від ВО «Свобода». Тоді Манолію Піцуряку не вистачило всього 2,5 тисячі голосів. Він поступився лише Юрію Дерев’янку.

 

Серед депутатів-активістів можна сміливо відзначити єдину жінку у нашому топі – депутата від партії «Воля» Ольгу Галабалу. Уже з початку роботи у обласній раді пані Ольга завдяки своїй активності змогла потрапити у крісло заступника голови обласної ради.

 

Єдина мотивація, котра керує депутаткою, – бачити конкретні зміни. «Для мене дуже важливим є результат, і все те, про що ми говорили і думали після Революції гідності, щоби усе це втілювати у життя. На мою думку, ефективно можна втілювати це в області, де немає родинних стосунків, де ніхто ні про що не просить, – зізнається Ольга Галабала. – Ми докладаємо багато зусиль, щоби зрушити питання, що стосуються збереження лісів, Карпат, річок, а отже – вирішити питання з незаконним вивезенням піщано-гравійної суміші. Мене цікавить блок питань, які стосуються користування надрами. Область нафто-газоносна, ми даємо більше двох мільярдів гривень у державний бюджет, а в той же час тут громади живуть бідно».

 

Із серпня пані Ольга увійшла у депутатську комісію з питань місцевого самоврядування.



Одним із лідерів-активістів депутати називають і депутата від «Самопомочі» Святослава Никоровича. Він кинувся у вир депутатської роботи із головою. Зараз користується статусом наймолодшого обласного обранця. Але впевнено відстоює потреби своїх виборців. Член постійної комісії з питань аграрної політики та земельних відносин. Впертість та наполегливість цього депутата не дає шансів маніпулювати ним і використовувати з метою отримання додаткового голосу. Сам Святослав активно штурмує владні кабінети своїми депутатськими запитами. Варто звернути увагу, що це не просто папірці, а реальні питання, котрі отримують вирішення «зверху».



Депутат обласної ради від ВО «Батьківщина» Олександр Левицький, як і Ольга Галабала, – стріляний горобець в кабінетах обласної ради. Сьогодні він потрапляє на четверту сходинку нашого рейтингу. Теперішній заступник міського голови Івано-Франківська за попередньої каденції перебував на посаді заступника голови обласної ради. Він став популярним серед мистецьких кіл деякими своїми різкими висловлюваннями і отримав прізвисько «чоловіка Божого». Це не заважає зараз Олександрові Михайловичу бути активним депутатом та брати участь у обговоренні різних питань та рішень, котрі приймаються у стінах представницького органу влади. Олександр Левицький – заступник голови комісії з питань соціально-економічного розвитку, управління комунальною власністю, розвитку малого та середнього бізнесу.



Наш рейтинг депутатів розпочався і завершується представниками однієї політичної сили. Активістів у «Свободі» не бракує. Доволі часто можна було бачити біля мікрофона, а при новій системі почути з місця депутатів Василя Поповича чи Сергія Адамовича. Тому не випадково цей тандем «свободівців» потрапляє сьогодні у наш рейтинг на п’яту позицію.

 

21 січня 2014 року вони з'явилися на позачерговій сесії обласної ради у помаранчевих касках. Нагадаємо, під час Революції гідності саме Василь Попович був керівником Штабу національного спротиву в обласному центрі. Зараз Василь Попович має можливість активно долучитися до бюджетного процесу, адже є членом постійної комісії з питань бюджету, фінансів та податків. Під час засідань у сесійній залі, на жаль, поведінка цього депутата деколи не найкраща. Він дозволяє собі вигукувати з місця та вплутуватися у словесні дебати із іншими своїми колегами. Щоправда, частина його зауважень мають підтримку серед обранців ради, бо є насправді слушними. Донедавна депутат Попович очолював обласну організацію ВО «Свобода».



За сприяння та з доброї руки пана Адамовича в Івано-Франківську реалізовується багато проектів. На хвилі Революції гідності він встиг побувати і на керівній посаді – заступником голови облдержадміністрації. Проте чи не більшу користь для громади області Сергій Васильович приносить саме своєю громадською діяльністю.

 

Його «Поступовий гурт франківців» не дає місцевій владі спочивати на лаврах. Ці ентузіасти-однодумці дбають про збереження історичного минулого. А депутатські запити Сергія Адамовича отримують позитивні рішення і стримують руйнівні кроки в обласному центрі. Зважаючи на історичну освіту і викладацьку роботу в університеті, пан Адамович і в обласній раді напрямок для себе обрав відповідний. Він заступник голови постійної депутатської комісії з питань гуманітарної політики та свободи слова.



Володимир БОДАК, Західний кур'єр


06.10.2016 Володимир БОДАК 1488 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1257
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2551
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2127
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2183
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6580 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2468 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

359

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1170

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1299

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1425
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

295
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

144
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

598
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

58
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26528
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

564
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10478 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

50
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

59
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

419
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

558
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

634