Прикарпатська преса про вибачення мера, обіцянки бюджету, двох бійців та Топ-5 найактивніших депутатів облради

 

 

Огляд прикарпатської преси за період 29 вересня по 6 жовтня 2016 року.

 

Репортер

Два бійці Михайло Ців’юк і Василь Романчич на Донбасі щодня ризикували собою заради України. Нині обидва демобілізовані, та  знову воюють. Тепер зі страшною хворобою й за власне життя.

 

Меджугор’є лікує від війни Нещодавно 45 прикарпатських натовців повернулися з Балкан. Тиждень вони були в одному з найсвятіших місць світу.

 

Бюджет обіцяє Мінімалка ростиме, щоправда, не так різко, як заплати вчителів і медиків. Стипендії збережуть, а надвисокі пенсії й далі не платитимуть. Україна вже має проект бюджету на наступний рік. Кому з якими цифрами жити?

 

Інновації без даху На вулиці Гординського, 10 стоїть один з унікальних будинків Івано-Франківська. Зведений він ще  у 1895 році, стиль – неоготика. Від сусідів його ще й суттєво відрізняє червона цегла фасаду. Тут діяла семирічна школа для дівчат імені Королеви Софії, пізніше користувачі змінювалися, а останні кілька років будинок стояв пусткою. Потім заговорили про інвестора, розвиток, цього літа з даху зняли частину австрійської черепиці – і на тому все стало…

 

Квас має гонор  У підвалі багатоповерхівки в спальному районі Івано-Франківська програміст Віктор Левицький власноруч облаштував броварню і взявся варити перший в Україні крафтовий (авторський) квас. «Квас – гоноровий напій»,  - каже він, тому й вирішив назвати свій напій – «Гонір».

 

Галицький кореспондент

 

В умовах виживання  Міжнародний скандал довкола вихованця Залучанського інтернату Андрія, що у своїх 15 років важить заледве 13 кілограмів, сколихнув громадськість. У повідомленнях на різних телеканалах та інтернет-ресурсах у Польщі йдеться про не толерантне ставлення українців до людей з обмеженими можливостями, про те, як дитину морили голодом і довели до  напівпритомного стану. Українські волонтери стверджують, що польська сторона планує вибачитися за гіперболізацію ситуації, бо у своїх повідомленнях вона не врахувала особливостей організму важкохворого хлопчика. Та факт залишається фактом: хлопець доведений до виснаження і йому, як мінімум, вчасно не надали медичну допомогу.

 

Вибачення мера: за і проти 4 жовтня під час оперативної наради міський голова Івано-Франківська Руслана Марцінківа попросив вибачення в учасників АТО. Він розповів, що 7 жовтня відбудеться чергове судове засідання за його участю. Мер каже, що був занадто емоційним і звертався тільки до голови спілки добровольців АТО Прикарпаття Василь Андріїва,  а натовців сприйняли ті слова на свою адресу.

 

Топ-10 найцікавіших маршрутів для шкільних екскурсій На Прикарпатті безліч цікавих місць, які варто відвідати у вихідні чи на канікулах. Деякі з них доволі відомі, про них говорять, туди їздять і радять поїхати знайомим та друзям. «Галицький кореспондент» підготував добірку цікавих маршрутів, які обов’язково сподобаються педагогам, школярам та їхнім батькам.

 

Західний кур’єр

 

День з патрульною поліцією  до патрульної поліції ставляться по-різному: одні схвалюють створення цього підрозділу, інші вважають, що потрібні кардинальні зміни у підготовці патрульних. Суперечку в суспільстві посилила ініціатива керівника Національної поліції України Хатії Деконаїдзе щодо необхідності введення презумпції правоти поліцейських.

 

Галасливі та пробивні Топ-5найактивніших депутатів облради Бодай раз на місяць вони збираються у сесійній залі та вирішують доленосні питання свого краю. Місцевий парламентаризм тримається сьогодні на 84 обранцях обласної ради. Проте не всі депутати відвідують сесійні засідання. Крім того, робота обранця від народу ще й передбачає інші види діяльності. Це в першу чергу активна робота у виборчому окрузі чи допомога у вирішенні важливих питань громади як окремо взятого населеного пункту, так і області в цілому.

 

Галичина

 

Рішення скасували, а гравій далі возять Івано-Франківська обласна рада скасувала своє рішення про порядок проведення руслоочисних та руслорегулювальних робіт на річках області. Це лише перший крок до врегулювання ситуації.

 

На Прикарпатті 8 об’єднаних громад чекають на вибори 8 новоутворених об’єднаних територіальних громад Івано-Франківщини – Витвицька, Матеївецька, Більшівцівська і Космацька – пройшли процедуру об’єднання і чекають на рішення ЦВК про призначення виборів.


Кількість переглядів - 8620
06.10.2016 13:46
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги