Нова схема руху в Івано-Франківську: потреба нагальна, реалізація далека...

 

Про нову схему руху в Івано-Франківську говорять років зо п’ять. Мале транспортне кільце, на якому побудований теперішній трафік, давно стало суцільним корком. Особливо – в районі ринку.

 

Міська влада Івано-Франківська розглядала 4 можливих варіанти зміни схеми руху і зупинилася на одному – проекті спеціалістів з Львова.

 

Але впровадження змін потребує коштів, адже мова йде про зміну знаків, розмітки, світлофорів та контактної мережі. Ну і крім того – волі на такі реформи, адже зміна руху – це ще й зміна автобусних маршрутів.

 

Наразі розроблено техніко-економічне обґрунтування – передпроектна документація, загальна характеристика з усіма розрахунками. По-суті, це зародок майбутньої нової схеми руху.

 

«Цього року закладено гроші в бюджеті, 300 тисяч гривень, для розробки проекту першого малого кільця. Має бути ще 10 світлофорних об’єктів» - говорить заступник міського голови Івано-Франківська з питань житлово-комунального господарства Микола Саєвич..

 

Як зміниться рух після втілення схеми?

Свій рух поміняють практично всі вулиці. В центр міста фактично не буде заїзду, а рух буде йти по колу. Буде два кола: мале і велике. Мале коло буде йти проти годинникової стрілки, а велике – за годинниковою стрілкою. Їх буде поєднувати двохсторонній рух. Центральні вулиці міста поміняють свій односторонній рух на протилежний напрямок.

 

Наприклад по вулиці Дністровській від ринку до вулиці Васильянок буде йти рух в протилежному напрямку: від Васильянок, до Ринку і далі по Новгородській. І Січових стрільців буде йти протилежно. Зараз йде до Мазепи, а звідти до Франка, а буде йти від Мазепи до Франка буде односторонній рух повністю. На Франка тоже буде протилежно до Гаркуші. І по Гаркуші коло до Дністровської і Васильянок. Таке коло перше буде. Навколо буде йти односторонній рух.

 

Коли така схема буде втілена в життя?

Коли буде втілена в життя я не знаю. Ми викликали проектантів зі Львова, дали їм завдання на проектування тільки першого кола. Зробиться проект, після цього треба буде будувати, нові світлофори треба ставити, треба знаки міняти. Треба десь розширювати. Десь з’їзди, заїзди зробити.

 

Все залежить від кількості коштів які виділяються. От цього року виділили тільки на проектування. Будуть на другий рік кошти на будівництво – значить почнеться будівництво. Будемо пробувати частково закладати. Ми не знаємо навіть приблизної вартості на сьогоднішній день. Саме техніко-економічне обгрунтування було зроблено 3 роки тому. Зрозуміло, що ціни змінилися. Треба мати проект, а в проекті буде вказана вартість таких робіт.

 

Тобто ще не скоро іванофранківці будуть їздити по-новому?

По повній схемі, я думаю так, не скоро. Бо це дуже багато змін – і заїзди, і з’їзди. Можливо частково поетапно будемо робити в залежності від того як будуть виділятися кошти. Це важливо, щоб машини не заїжджали в центр міста, тоді воно буде чистіше.

 

Керівник прес-служби управління ДАІ в Івано-Франківській області Костянтин Кулак:

«Міняти схему руху потрібно однозначно. Вже не перший рік це готується. В нас зараз схема така: забрати весь транспорт з центру Івано-Франківська. Тобто буде виїзд транспорту з центру Івано-Франківська. Нариклад, якщо ми знаходимось на вулиці Січових Стрільців – ми їдемо в центр міста, по вулиці Мазепи всі їдуть в центр, з Коновальця і Чорновола також всі з’їжджаються в центр. А буде зовсім інший маршрут руху. Навпаки – з центру.


06.10.2011 2375 1
Коментарі (1)

водій 2011.10.07, 00:03
не треба нічого міняти треба просто зняти всі парковки зробити в деяких місцях двохсторонній рух а щоб корка небуло в районі ринку треба відкрити дорогу по вул шпитальній біля ода і в нашому місті буде порядок а ще зробити переходи яскраво білочервоні і поміняти світлофори які дають відлік на секунди даі читайте що треба нам простим людям це ж так просто
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

680
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1945 7
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1137 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

560
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6906 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11401 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

340

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1087

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1118

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1113
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

76
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

288
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1086
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

658
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

756
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2953
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4447
29.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18445
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

79
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

327
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

357
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

667