Перед франківською друкарнею таки буде парковка, з якої у квітні обіцяють зробити сквер (фото)

 

 

“Вопак”, громада і влада Франківська все ж змогли домовитися і прийняли тристоронній меморандум, за яким навесні парковку перероблять на громадський простір.


У вівторок, 4 жовтня, в громадському ресторані Urban Space 100 представник громади Юрій Филюк, мер міста Руслан Марцінків та  представник супермаркету «Вопак» Василь Дудкевич розповіли про подальший розвиток та втілення в життя проекту «Скверу перед Друкарнею» на вул. Січових Стрільців, 78, пише Фіртка з посиланням на Репортер.


“Для нас було важливо, щоб процес створення скверу був безконфліктним і до нього долучилися всі охочі, – говорить Юрій Филюк. – Коли ми дізналися, що на першому поверсі друкарні буде “Вопак”, ми почали переговорний процес з представниками власника і нам вдалося дійти консенсусу”.


Нагадаємо, що на першому поверсі колишньої франківської друкарні на Січових Стрільців, 78 почали облаштовувати приміщення під новий супермаркет. До нового року тут відкриють ще один «Вопак». В архітектурному проекті «Вопака» на території перед будівлею Друкарні передбачено автостоянку. Для міських активістів така звістка стала несподіванкою. До того багато говорили про те, що простір перед друкарнею мав би стати сквером.


Ініціаторами перевтілення цього простору була громада міста, організацією та проведенням архітектурної резиденції займалася платформа «Тепле Місто», підтримали «Павільйон 78» Івано-Франківська міська рада та ряд бізнесів та мешканців міста.


У липні цього року мешканці будинків біля друкарні спільно з платформою «Тепле місто» почали розвивати тему скверу. Перед колишньою друкарнею провели архітектурну резиденцію «Павільйон78». Франківські архітектори та урбаністи спільно з колегами із Києва, Львова, Харкова протягом 10 днів працювали над концепцією нового громадського простору. Архітектори запропонували різні елементи, які б оживили цю територію: терасу для відпочинку й кінопоказів, дитячу зону, криту конструкцію, яка водночас була б і зупинкою, і накриттям від дощу та сонця. Іншими об’єктами скверу пропонувалися водні елементи, стовпчики для обмеження паркування, велопарковки тощо. Активісти встановили на газоні вуличні меблі, парклет, організовували і проводили зустрічі, майстер-класи та тихі арт-вечірки перед друкарнею.


Потім резиденція завершилась, а коли виявилося, що в колишній друкарні буде «Вопак», питання громадського простору зависло.


Після перемовин усі зацікавлені сторони – громада, місто та власник друкарні дійшли домовленості. У вівторок, 4 жовтня, підписали тристоронній меморандум між благодійним фондом «Тепле Місто», Івано-Франківською міськрадою та «Вопаком» щодо облаштування території перед Друкарнею.


“Меморандум полягає в тому, що “Вопак” без шкоди для дерев закладе бруківкою тимчасову парковку, яка діятиме до 20 квітня, – говорить Филюк. – А з 22 квітня бруківку заберуть і облаштують сквер. Місто зі свого боку готове шукати фінансування для реалізації проекту. Таким є компроміс, від якого всі мають виграти”.


“Цей проект – якравий ефективної співпраці громади і бізнесу”, – зазначає Василь Дуткевич.


04.10.2016 534 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

608
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2233
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1984
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2011
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6010 53
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2289 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

150

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

977

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

979

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1225
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

461
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1916
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3816
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26330
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

409
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10326 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7868
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

419
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

420
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

502
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1430
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

1023