На Прикарпатті 8 об’єднаних громад чекають на вибори

 

 

Потенційна Матеївецька ОТГ готова до життя в новому форматі.

 

Вісім новоутворених об’єднаних територіальних громад Івано-Франківщини – Витвицька, Матеївецька, Нижньовербізька, П’ядицька, Тлумацька, Олешанська, Більшівцівська і Космацька – пройшли процедуру об’єднання і чекають на рішення ЦВК про призначення виборів, інформує Фіртка з посиланням на Децентралізаційний марафон.

 

В одній із таких громад – Матеївецькій ОТГ, до якої згідно зі змінами до перспективного плану формування територій громад Івано-Франківської області належать села Матеївці, Перерив, Дебеславці, Ганнів, Залуччя, Липники, Тростянка, Пилипи, Кропивище, Семаківці, Замулинці, Кринички, побував і наш кореспондент. За словами ініціатора об’єднання Матеївецької ОТГ, сільського голови Матеївців Романа Шупяка, на шлях об’єднання з командою однодумців стали тому, що нинішнє місцеве самоврядування потребує реформування, адже потрібно дивитися в майбутнє і вишукувати нові методи для того, щоб люди жили краще, наблизити до них адміністративні послуги, розвивати інфраструктуру сільських територій, облаштовувати дороги тощо. Роман Шупяк вважає, що у Матеївцях є належна інфраструктура для того, аби село було адміністративним центром, зокрема тут є і будинок культури, і школа, і садочок, і адмінбудівля, і спортивний комплекс. Переваги від об’єднання його ініціатор бачить передовсім у тому, що низка податків залишатиметься в бюджеті громади, а також буде можливість залучити додаткові джерела міжнародного фінансування. Роман Шупяк вважає, що коли громада розпочне життя в новому форматі, потрібно зосередити увагу на створенні робочих місць.

 

Семаківський сільський голова Іван Назарійчук, який є прихильником реформування місцевого самоврядування, переконаний, що питання адміністративно-територіального устрою – це прерогатива держави, тому об’єднання громад рано чи пізно все ж відбудеться. Проте якщо скористатися цією можливістю нині, то можна наблизити послуги до людей і отримати низку фінансових преференцій, зокрема інфраструктурну, медичну і освітню субвенції.

 

Голова фракції «Батьківщина» в обласній раді Петро Книшук також підтримав об’єднання громад з адміністративним центром у Матеївцях. На його думку, Матеївецька ОТГ має великі перспективи для свого розвитку саме в такому форматі.

 

Регіональний консультант з юридичних питань(проект «ПУЛЬС», який впроваджує Асоціація міст України за підтримки USAID) Марія Баран наголосила, що Матеївецька ОТГ є спроможною, її створення відповідає чинному законодавству і методиці, а в перспективі буде потужною об’єднаною громадою. Експерт підкреслила, що основний потенціал усіх майбутніх об’єднаних громад, у тому числі Матеївецької ОТГ, це її лідери, які об’єктивно оцінюють перспективи для розвитку, а також загрози, що можуть виникнути перед ОТГ з метою зменшення їхнього впливу чи унеможливлення. І додала, що такий лідер є у Матеївецькій ОТГ – це Роман Шупяк.

 

А регіональний консультант з бюджетних питань(проект «ПУЛЬС», який впроваджує Асоціація міст України за підтримки USAID) Юрій Стефанчук підкреслив, що Матеївецька ОТГ після об’єднання матиме шанс самостійно визначати, куди спрямовувати кошти, які проблеми вирішувати першою чергою та ефективно керувати кожною гривнею.


03.10.2016 520 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1272
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2565
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2133
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2195
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6596 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2475 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

368

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1182

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1306

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1440
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

303
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

170
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

601
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

71
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26534
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

568
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10485 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

69
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

101
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

423
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

570
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

639