Калущина просила в області понад мільйон гривень на ліквідацію червневої стихії (документ)

 

 

У червні цього року селами Калущини пройшлася стихія, завдавши збитків приватним будівлям та бюджетним установам на понад 1,2 млн гривень.

 

На початку липня Калуська РДА звернулися до ОДА за фінансовою підтримкою.

 

Нагадаємо, під час дев’ятої сесії обласної ради було прийняте рішення про те, що три райони Прикарпаття отримають кошти для ліквідації наслідків стихійного лиха. Зокрема, депутати облради підтримали спрямування коштів для ліквідації наслідків стихії у Рожнятівському, Надвірнянському та Коломийському районах.

 

Проте не виділили коштів Калуському, Тисменицькому, Тлумацькому, Рожнятівському, Галицькому, Рогатинському районам. В.о. директора департаменту фінансів ОДА Леся Балагура запевнила, що від відповідних райдержадміністрацій не надходило необхідних документів і тому кошти їм і не виділили. Нагадаємо, 20-21 червня цього року на Калущині пройшла стихія із грозами та сильним градом.

 

 

Як йдеться у листі за підписом голови Калуської РДА Наталії Бабій до голови Івано-Франківської ОДА Олега Гончарука, у результаті стихії було знеструмлено понад 20 населених пунктів; град пошкодив покрівлі близько тисячі житлових будинків, у двох покрівлю просто зірвало вітром; пошкоджено 12 об’єктів соціального призначення, освіти та медицини у дев’яти населених пунктах; зруйновано підвісну кладку на присілок Кам’яне Томашівської сільської ради.

 

Між тим, як повідомив «Вікнам» перший заступник голови Калуської РДА Василь Хомин, 1 липня 2016 року в ОДА надіслали листи, зокрема, і з сумами збитків. У зверненнях Калуська РДА інформувала область про ситуацію, що склалася та масштаби завданих стихією збитків.

 

Так, у Калуському районі нарахували збитків на 1 млн 289 тис гривень. З них 1 млн 18 тис гривень — це збитки, завдані приватному сектору у селах Мостище, Голинь, Сівка Калуська, Підмихайля, Сівка Войнилівська, Лука. Решта — збитки, завдані бюджетним установам та комунальному майну.

 

Із загальної суми завданих збитків Калуська РДА звернулася про виділення 1 млн 181 тис гривень з обласного бюджету. 78 тис гривень у районі планували отримати з районного бюджету і ще 30 тис гривень мали бути виділені із сільського бюджету Томашівської сільської ради. Наразі не надійшло ні копійки ні з обласного, ні з районного бюджетів. У районі, як пояснив «Вікнам» Василь Хомин, з літа не відбулося робочої сесії районної ради, відтак питання про виділення коштів не розглядалося. На найближчу районну сесію готується проект рішення про виділення коштів для забезпечення заходів із подолання наслідків стихії у частині, що стосується бюджетних установ.

 

Про те, яку суму коштів пропонуватимуть виділити із районного бюджету, вирішуватимуть на депутатській комісії. Нагадаємо, що на початку вересня скликали позачергову сесію Калуської районної ради, яка, проте, не відбулася через відсутність кворуму.

 

На сесії планували обговорити питання децентралізації у Пійлівській громаді. Щодо коштів з обласного бюджету, то, згідно із відповіддю за підписом заступника голови ОДА Ярослава Паранюка, «враховуючи обсяг резервного фонду обласного бюджету на 2016 рік, ОДА першочергово здійснює часткове співфінансування на паритетній основі відновлення установ комунальної власності освіти, охорони здоров’я, соціальної сфери та культури».

 

 

Також, в області поінформували, що на відновлення покрівель адміністративних будівель закладів соціального захисту, охорони здоров’я, культури, освіти і приватних домогосподарств у 104-х населених пунктах, які зазнали руйнувань від негоди, необхідно більше 12-ти мільйонів гривень.

 

У Калуській РДА планують повторно звертатися до ОДА про виділення коштів на подолання наслідків стихії.


03.10.2016 437 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1096
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2462
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2081
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2126
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6434 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2412 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

287

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1112

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1137

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1352
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

233
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

557
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2021
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26464
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

518
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10423 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7962
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

503
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

364
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

516
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

590
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1536