Пийте каву на здоров’я: 5 хвороб, які бояться кави

 

Кримська кава © Viktor Gavryliuk

 

Останні опитування Gallup показують, що 60% дорослого населення випивають, в середньому, одну чашку кави в день. Більш того, чверть визнають, що це залежність. Така кількість любителів кави не дивує. Що дивно, так це дізнатися, що кава може бути корисною для Вашого здоров’я!

 

Як і у всьому, з кавою потрібно знати міру, і зловживати нею ні до чого. Але ті, хто насолоджуються кавою у «здорових» обсягах, насправді, з її допомогою покращують своє здоров’я.

 

Деякі з цих корисних властивостей кави просто вражають – ну хто б міг подумати, що кава допомагає в боротьбі з цукровим діабетом другого типу або навіть з деякими видами раку? Тим не менш, ми дізналися, що це так.

№ 1: Цироз печінки.

Звичайно, не варто розглядати каву, як панацею від цирозу печінки. Не варто сподіватися, що вона відверне алкогольне отруєння організму. Але вона може позитивно впливати на печінку і запобігти розвитку цієї жахливої хвороби.
Якщо вірити CNN, «2 додаткові чашки кави в день можуть знизити ризик розвитку цирозу печінки на 44%».
Так що, якщо ви переживаєте про свою печінку, чашка кави – це те, що доктор прописав!

№ 2: Діабет 2 типу.

Діабет є серйозним захворюванням, яке слід лікувати за допомогою медичних фахівців. Тим не менш, кава може стати одним із способів запобігти цукровий діабет 2 типу.
«Деякі дослідження показали, що ті, хто п’ють каву — особливо ті, хто п’є багато кави — мають більш низький ризик розвитку діабету, ніж інші люди», — пише WebMD.
І хоча кажуть, що саме кофеїн є ключовим елементом у боротьбі з діабетом, дослідження показують, що це не кофеїн, а сама кава створює позитивний ефект.

Кава © Yurii Hryhorenko

Кава © Yurii Hryhorenko

 

№ 3: Серцеві захворювання.

Ефект кофеїну на серце все ще вивчається, і коли мова йде про здоров’я серця, ви завжди повинні прислухатися до рекомендацій лікаря. Тим не менш, кава насправді може бути корисною у запобіганні від смертельної хвороби серця.
У статті Tech Times під назвою «Щоденна кава знижує ризик смерті від хвороб серця» обговорюється дослідження, в якому говориться:
«Регулярне вживання кави було прямо пропорційно пов’язане з ризиком … смерті від серцево-судинних захворювань. «
Так що ті, хто стурбований здоров’ям серця можливо прямо зараз потягнуться за додатковою чашкою кави.

№ 4: Рак.

Хоча дослідження все ще тривають, вчені Американського інституту з вивчення раку заявляють:
«Дослідження показали, що певні продукти, такі як кава, можуть допомогти в боротьбі з раком.»
Очевидно, що каву не можна назвати «ліками«. Тим не менш, ті, хто регулярно п’є каву, можуть непомітно для себе запобігти розвитку раку.

Кава © Alena Vinogradskaya

Кава © Alena Vinogradskaya

№5: Хвороба Паркінсона і хвороба Альцгеймера.

Крім підтримки нормальної активності мозку, кава також може бути корисним у попередженні хвороби Альцгеймера і боротьбі з симптомами хвороби Паркінсона.
«Нові дослідження показують, що три чашки кави в день можуть запобігти хворобі Альцгеймера у літніх людей, які відчувають погіршення пам’яті,» — розповідає CBS News.
Також у дослідженні зазначається, що щоденний заряд кофеїну може полегшити симптоми перебігу хвороби Паркінсона у хворих.
Ці дослідження можуть дуже порадувати тих, у кого є ризик цих спадкових захворювань!

Кав'ярня © Anya Sysakova

Кав’ярня © Anya Sysakova


03.10.2016 2902 0
Коментарі (0)

07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

920
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

937
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1022
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1569
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2549 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1344

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

157

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1088

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1221

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1653
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

560
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26675 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

941
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

7842
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3215
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1450
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

1107
02.04.2025

Оксана Білозір — не просто співачка. Вона є одним з символів української пісенної культури та берегинею української пісні, а її творчість — невід'ємною сторінкою в історії української музики.

3719
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

551
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

610
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4521
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1249