Статус «AUTUMN» або як пережити осінню депресію з користю?

 

http://vidpoviday.com/wp-content/uploads/2015/09/3aaa2426d1e3f02c2234a0397a733edb.jpg

 

Літо – це асоціація з відпусткою, з відпочинком, позитивними емоціями. А осінь асоціюється із закінченням цього, з поверненням до роботи, із збільшенням обов’язків, певним «завантаженням». Оцей перехід люди можуть називати депресією.

 

«Депресія» (від лат.  слова depressum - придушення) - це психологічний розлад, що характеризується зниженим настроєм, гальмуванням інтелектуальної та моторної діяльності, зниженням вітальних спонукань, песимістичними оцінками себе і свого становища в навколишній дійсності, соматоневрологічних розладами. Депресії притаманні такі когнітивні властивості, як негативна, нищівна оцінка власної особистості, зовнішнього світу і майбутнього.

 

Осіння депресія – це особливий психоемоційний стан, який характеризується пригніченим настроєм, байдужістю, апатією та невизначеністю. Людина, що на неї страждає, не завжди усвідомлює, чого хоче. Втрачається так званий орієнтир майбутнього.

 

Психологи підрахували: восени майже 50% людей страждають від осінньої депресії. В сірий похмурий день бажання начебто вичерпуються, вранці важко вставати, лінь іти на навчання чи роботу.

 

У психофізіологічному аспекті стан осінньої депресії пояснюється тим, що скорочується світловий час доби, збільшується вироблення гормону мелатоніну. Це понижує працездатність, створює гнітючий настрій. Опале листя, дощі та сильні вітри посилюють переживання, людина налаштовується на негатив.

 

Проте серйозно замислитись та звернутися до фахівців необхідно тоді, коли такий стан – затягнувся надовго і крім поганого настрою у людини прослідковуються дані ознаки – незадовільне самопочуття – туга, апатія, слабкість, дратівливість, зниження самооцінки, замкнутість, погіршення уваги, зниження працездатності, порушення пам’яті, млявість, підвищений апетит або ж його відсутність та безсоння. Ці симптоми можуть бути наслідком серйозних психологічних проблем.

 

Найчастіше від осінніх перепадів настрою страждають жінки та люди зрілого і похилого віку.

 

Людина завжди шукає спосіб реалізуватись і дуже важливо знайти улюблену справу, яка б приносила задоволення.

 

Практичні поради про те, як організувати свій день, дозвілля і раціон, щоб не дати осінній депресії анінайменшого шансу:

 

 

Намагайтеся створити сприятливу атмосферу у своєму мікросоціумі, тоді осінь не зможе стати причиною поганого настрою.

 

 

Христина Шибіста (Кудря)

практичний психолог,

консультант у методі позитивної

психотерапії


Кількість переглядів - 1051
29.09.2016 16:03
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги
Душа і тіло
Україна і світ