Артеріальна гіпертензія: профілактика захворювання

 

 

Артеріальна гіпертензія (підвищення артеріального тиску або синдром стійкого підвищення артеріального тиску) – один із станів, що належать в усьому світі до так званих „хвороб століття”, „хвороб цивілізації”.

 

Артеріальна гіпертензія (АГ) – це грізний фактор розвитку інфаркту міокарда та ішемічного інсульту. 25% дорослого населення на планеті (більше 1,5 мільярдів людей) страждає на артеріальну гіпертензію, причому частіше нездужають найбільш працездатні люди віком 30-60 років.

 

Ця хвороба підступна тим, що людина може взагалі її не відчувати, бо специфічних симптомів підвищення тиску не існує. За даними статистики, близько 45 відсотків хворих людей не знають, що вони мають високі цифри артеріального тиску. У когось – болить голова (найчастіше – у потиличній ділянці), шумить у вухах, хтось відчуває нудоту чи запаморочення, а дехто почувається нормально, а тиск у нього в цей час „зашкалює”. Часто єдиним симптомом артеріальної гіпертензії є тільки підвищення артеріального тиску, і щоб виявити недугу, достатньо поміряти тиск.

 

Виникнення і перебіг АГ тісно пов’язані з наявністю факторів ризику: спадковість, психоемоційні навантаження, куріння, незбалансоване харчування (вживання надмірної кількості солі) надлишкове вживання алкоголю, надмірна маса тіла і малорухомий спосіб життя.

 

Профілактичні заходи щодо артеріальної  гіпертензії спрямовані на впровадження здорового способу життя і корекцію виявлених факторів ризику.

 

Вони передбачають:

- обмеження вживання кухонної солі;

- зменшення маси тіла при її надлишку;

- обмеження вживання алкогольних напоїв;

- зменшення вживання насичених жирів, солодощів та холестерину;

- відмову від паління;

- підвищення фізичної активності в години дозвілля.

 

Якщо ж говорити про харчування, то варто вживати овочі, фрукти, зернові – це вітаміни і клітковина, які покращують роботу організму в цілому, уповільнюють розвиток атеросклерозу і відкладення холестерину на стінках судин. Риба, особливо жирна морська (форель, макрель, скумбрія, оселедець), надзвичайно багата поліненасиченими жирними кислотами. За даними останніх досліджень, регулярне вживання омега-3 жирних кислот призводить до мінімуму ризик раптової зупинки серця.

 

Важливим також є дотримання правильної ваги. „Правильна” вага дозволяє уникнути численних проблем зі здоров’ям, які в підсумку позначаються на роботі серця. Якщо окружність талії становить 80-88 см у жінок і 94-102 см у чоловіків, подальше збільшення маси тіла не рекомендується. Існує, так званий, „жирний ланцюжок”: надмірна кількість жирової тканини – відносна недостатність інсуліну – в крові підвищується концентрація глюкози (виникає цукровий діабет 2 типу) – підвищується рівень холестерину – виникає атеросклероз, підвищується тиск.

 

Завідуюча терапевтичного відділення МКЛ№1 Наталія Чужак


Кількість переглядів - 813
26.09.2016 09:40
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги