Трансгенні люди? Почнемо з космонавтів

Трансгенні людиЯк стало відомо Biosafety.ru, в НАСА вже йдуть дискусії на тему застосування генної інженерії на людях. Зокрема, такий шлях пропонує відомий генетик Крейг Вентер, який виступив 30 жовтня з доповіддю перед експертами НАСА в США. Про це повідомляє портал space.com. "Генні технології можуть виявитися дуже корисними в процесі відбору космонавтів, який проводить НАСА", - вважає Вентер. На його думку, НАСА могло б сканувати геноми кандидатів у політ, щоб вибрати ідеального космонавта. Якщо у людини виявляться гени, що кодують відновлення кісткової тканини, то це буде чинником, що впливає на відбір, так як руйнування кісток є найтиповішим побічним ефектом мікрогравітації.

 

Вентер запропонував створити штучні мікроби. За його словами, вчені здатні сконструювати кишкові мікроорганізми, які допоможуть засвоювати корисні речовини більш ефективно. Синтетичний мікроб здатний знищувати патогени, бактерії викликають руйнування зубів. Інші маніпуляції з генами, впевнений Вентер, дозволять поліпшити умови життя космонавтів, наприклад, здатність перебувати довго один з одним у замкнутому просторі.

 

Синтетичні мікроби можуть допомогти зробити запах, який періодично виділяють людські тіла, більш приємним, так як саме мікроорганізми, що мешкають в кишечнику, відповідальні за надмірну вироблення сірки або метану.

 

Вентер також заявив про можливість змінювати геном космонавтів з тим, щоб вони легше справлялися зі складнощами космічного польоту. Наприклад, бактерія Deinococcus radiodurans витримує (її ДНК відновлюється) рівень радіації в 7 тисяч разів більше, ніж той, що здатний вбити людину. Якщо вчені знайдуть шлях перенесення генів бактерії в геном людини, люди забудуть про проблему сильної сонячної радіації в космосі.

 

Для більшості людей все це звучить як фантастика, але це не так. Відомі громадські організації (які в 2007 року вже випустили доповідь «Екстремальна генна інженерія»), хвилюються, що всі дослідження в нових напрямках генної інженерії та використання їх результатів будуть віддані на відкуп корпораціям і проходитимуть без громадського контролю, як це вже відбувається з трансгенними рослинами.  

 

Довідка:

Биіолог и бізнесмен Крейг Вентер в 1992 році створив Інститут генетичних досліджень Крейга  Вентера. В 2005 році Вентер створив компанію Synthetic Genomics. Зараз він намагається запатентувати перший в історії людства метод синтеза живого організму, т. зв. Мікоплазма лабораторна (Mycoplasma laboratorium). Цей організм, за задумом винахідників, має в своєму геномі мінімально можливий набір генів.

Вікторія Копєйкіна  

Джерело: Biosafety.ru 


Кількість переглядів - 5397
14.11.2010 21:09
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги